Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.01.2009, 09:06   #11
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Wygląda ładnie ta owiewka. Tylko co się z nią dzieje gdy kierownik spontanicznie zechce opuścić motocykl susłem do przodu? Oryginalna łamie się tam gdzie wiedzą wszyscy, a co z tą? Pytanie przy tej wysokości zasadne. Spotkanie z moją szybą przypomina mi się boleśnie jeszcze po roku
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2009, 10:00   #12
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Re. Babel - pomiarów nie wykonywałem ale wysokość w siodle jest łokrutna, przy moich 184 cm. ledwo końcami paluszków ziemi dostaje, trzeba będzie sie od nowa jeździć uczyć albo dokonać kolejnej modyfikacji tylnego amora - czas pokaże.
Re. Lepi - nie wiem gdzie pęka oryginalna bo w życiu w ten sposób ze swojej Afri nie zsiadałem i mam nadzieje, że tak pozostanie. Z obserwacji wynika, że owiewka powinna pierdyknąć nieco powyżej lamp bo tam ma "przetłoczenie" ale czy pierdyknie to Bóg raczy wiedzieć

Tak na poważnie to martwi mnie nieco środek ciężkości i właśnie ta wysokość w siodle ale bez próby tego nie rozkminie a do chwili "osiodłania" sprzęta na gotowo jeszcze nieco czasu upłynie więc cierpliwości. Widziałem kilka zmodyfikowanych At w tym przez Boano i tam stojący obok niej Makaron ledwo wystawał z nad kanapy więc może tak ma być - sam nie wiem . Generalnie każda taka modyfikacja nawet oparta na dedykowanych akcesoriach wprowadza sporo zamieszania w konstrukcji i może być, lub nie, dobrze odebrana przez użytkownika. Ja eksperymentowałem i starałem się zrobić wszystko na bazie ogólno dostępnych /nie koniecznie w naszym kraju/ i w miarę tanich podzespołach. Kilka razy już pisałem, że cały przód jest od Xr650R z 2003 roku czyli 46mm. średnicy rur nośnych zawieszenia i pełną regulacją /"góra-dół"/ a tył to amor od Lc4 z nową sprężyną i nieco zmodyfikowanym mocowaniem. Owiewka przednia jest dokładnie takiej samej wysokości jak te oferowane przez Boano czy AQ /ich produkty też nie mają opcji "abordażu bezpośredniego" i poduszki powietrznej dla kierownika więc "łamliwość" należy przetestować we własnym zakresie /. Poza tym zdemontowałem zupełnie tylną część ramy więc docelowo moto jest jedno osobowe, tylne owiewki oryginalne przycięte a błotnik z allegro /też sporo docinania/. Wydech Arrow, felgi DiD 21" i 18", zębatka tył 52 ale na napędzie 520 i jeszcze kilka pomniejszych zmian. Co do kosztów to jak nie liczyć wyjdzie sporo więcej niż wartość samego motorka ale cóż ... chciał to ma .
Na nadchodzący sezon mam zamiar przygotować moto "na testowo" czyli bez malowania i wykończeniówki - jak się naumie tym jeździć to na zimę anno domini 2009/2010 dokończę lub
POZDRAWIAM

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 26.01.2009 o 10:09
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2009, 10:54   #13
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Paweł powiedz mi czy przekladając amora od xr650 przerabiałes cos czy poprostu pasują łozyska i wszystko pozostałe. Mógłbym prosić o ewentualny opis!
Dziekować OJ!
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2009, 11:01   #14
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,756
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 14 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
Re. Babel - pomiarów nie wykonywałem ale wysokość w siodle jest łokrutna
E to ja nią tylko popatrzeć mogę - ale robi wrażenie
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2009, 12:47   #15
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Hero - pewnie że mógłbyś ... ale dokładnie zrobię to dopiero za jakiś czas. W kwestii formalnej dodam, że Ja sprawowałem przy dotychczasowych pracach nad Afri raczej funkcje koncepcyjno, kontrolno, finansowo, organizacyjną. Cała poważniejsza i wymagająca odpowiednich środków robota została oddana w ręce pewnego zaprzyjaźnionego "serwisanta" z Gorlic. Jedno mogę ci powiedzieć od razu - sztyca wymaga wykonania od podstaw /inna jest długość, "podtoczenia" i średnica/ zaś łożyska główki ramy zostały oryginalne. To samo dotyczy ośki koła no i oczywiście redukcji przy zacisku hamulcowym, cała roboty jest jednak stosunkowo prosta i nie aż tak kosztowna. Największe koszty pomijając zawieszenia /Ja dałem w sumie z kosztami wysyłki 330 USD za kompletny i w zasadzie nowy przód od XR-y a $ kosztował wtedy 2,20 zł. zaś tylny amor z kosztami przesyłki wyszedł niespełna 75 euro/ generują dodatki i drobne akcesoria typu kierownica o zmiennym przekroju, przewody hamulcowe, nowe koła lub obręcze i ich zaplot, owiewka ze stelażem i świeczkami, pompa podciśnieniowa paliwa, itd. W każdym razie trzeba przygotować się na sporą inwestycje, która wcale nie musi okazać się trafiona ale ponoć uśmiechu dziecka nie da się przeliczyć na $$$ - POWODZENIA

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 26.01.2009 o 12:51
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2009, 17:30   #16
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

W zasadzie mogę powiedzieć że osiągnąłem etap końcowy .
Wróciłem przed chwilą z wagi i rezultat jest : 180,5 kg tak jak widać na fotkach z kilkoma litrami paliwa w baku .
Zalany gotowy do jazdy nie przekroczy 200 kg .
Niedługo opisze co i jak , dlaczego i po co , na razie siedzę i patrzę i to co widzę mi się podoba .
Odnośnie kosztów to powiem tak : " Są rzeczy których nie można kupić " . Więc trzeba sobie je wystrugać , nie jest łatwo i tanio ale ............
Przypomniały mi się czasy kiedy zarywałem noce w garażu odbudowując K 600 ( i nie chodzi o telefon komórkowy ) .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.

Ostatnio edytowane przez Adagiio : 24.05.2013 o 06:41
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2009, 17:40   #17
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,025
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 21 godz 12 min 29 s
Domyślnie

adagiio daj fotkę kokpitu
prezentuje sie bajerancko
pałeł jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2009, 17:42   #18
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Muszę powiedzieć, że wygląda bardzo elegancko. Nie bije po oczach dakarowymi gadżetami i wiele zyskała na linii. Ogólnie bardzo mi się podoba, lubię wąskie i wysokie powierzchnie czołowe w tego typu motocyklach. Moim zdaniem jedynie osłona silnika wymaga lekkiego dopracowania. Wygląda jak cięta bez pomysłu, po liniach prostych, od linijki. Fajniej by wyglądała będąc wyklepaną w jakiś inny kształt, cięta bardziej po łukach.

Jak dla mnie 5- .

PS:
http://img258.imageshack.us/img258/9959/hpim5111my2.jpg
http://img380.imageshack.us/img380/6...aolo001pu0.jpg
http://img132.imageshack.us/img132/9527/hpim3352uq6.jpg

O takie osłonki mi się podobają.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2009, 18:00   #19
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Czarna wloszka. Za taka dziwka to bym sie obrocil nawet idac z moja dziewczyna!!!! PIKNA DZIWKA!!!!

No i ja bych chetnie porzezbil jak za starych dobrych czasow.

PS. Ale lusterek ni ma. Zalozyc i na wage spowrotem!
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2009, 18:12   #20
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,450
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 1 min 28 s
Domyślnie

Dosyć oryginalne zakończenie bocznej stopki. Ale widzę, że na fotach wiecznego jest podobnie.

Muszę pomyśleć o czymś takim, bo to chyba jest rejli
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
wyższa owiewka do drz everybike Inne - dyskusja ogólna 11 22.02.2015 09:58
Owiewka cross kraft90 Inne tematy 7 03.01.2014 23:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.