Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 01.03.2018, 09:05   #11
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
Te gażniki od Raptora nie wchodzą bez przeróbek. Od strony - głowicy - potrzebna mała redukcja na jeden gaźnik , od strony airboxa - nie pasuje w ogóle, dlatego robiłem "dodrukowanie" elementu airboxa i dawałem nowe rury łączące.
Druga sprawa - czy sprzedawane na tej aukcji gaźniki są dedykowane do Raptora i mają odpowiedni zestaw dysz/iglic/ rozpylaczy, w co wątpię.
Dodatkowo nie można zastosować króćców z raptora - bo w raptorze silnik jest pochylony i króćce są zagięte w dół - stosując je w XTZ czy MZ gaźniki były by krzywo.

TO NIE JEST ROZWIĄZANIE PLUG&PLAY!!!
Dysze można kupić w larssonie. Niema tylko głównej 1:1, ale można ją zastąpić inną, ale trzeba zmniejszyć średnicę zewnętrzną łba. Nowe gaźniki tego typu można kupić na aliexpress W XT600 jest trochę mniej zabawy od strony głowicy - wystarczy wymienić jeden króciec na taki jak jest z drugiej strony (chyba muszą być dwa prawe, nie pamiętam dokładnie), do tego dochodzi za mała średnica wewnętrzna króćca względem gaźnika - dremel w ruch i po sprawie. Nie wiem jak to się ma później do średnicy samych kanałów ssących w przypadku oryginału, u mnie głowica jest po portingu i trochę materiału jest zdjęte. Od strony airboxa nie kombinowałem, dodruk elementów będzie dobrym rozwiązaniem.
Ostatnio jak próbowałem je zaadoptować to nie chciał mi się wkręcać na obroty. Męczyłem się tydzień i je wywaliłem na półkę. Założyłem oryginały i... też mi się nie wkręcał Powód był elektryczny, jak się okazało. Wrócę więc do tematu jak mi się zwolni miejsce w garażu.
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
motormaniaka zmota dla Miecia motormaniak Inne tematy 54 28.02.2017 22:36
Niech będzie że wyprawa Brambi Trochę dalej 18 29.10.2013 02:29
Uwaga - wstępniak będzie... Pastor Wszystko dla Afryki 14 17.07.2008 23:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.