Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.07.2023, 14:15   #1
Przebelardo


Zarejestrowany: May 2020
Posty: 7
Motocykl: RD04
Przebelardo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 10 godz 24 min 11 s
Domyślnie Yamaha TT600R

Po tym jak z uwagi na wydatki budowlane musiałem pożegnać KTM'a 640 ADV zakupionego od Mikelosa przyszedł.moment, żeby wyposażyć się.w jednoślad. Po długim hamletyzowaniu i kontemplacji jak motocykla będę używał wybór padł na kopaną.TTRkę 600.

Wyboru na rynku szalonego nie było, więc czekała podróż na Dolny Śląsk po tę oto niebieską sztukę. Front przeszczepiony od YZF niby nadaje trochę świeżości, ale są ambicje na estetyczny powrót do wyglądu prawilnej TTRy (niestety mocno krzyżowany przez lichą dostępność plastików i ich chore ceny...) Maszyna została uratowana przez poprzedniego właściciela od losu wiejskiego bolidu kaskaderskiego i doprowadzona do całkiem niezłego stanu. Dostałem stary tłok na pamiątkę, dodatkowy ori zadupek, który sam w sobie ma sporą wartość, a także parę innych gratów. Podstawowe bolączki w postaci wymiany filtra gromadzącego syf z tylnego koła oraz wymiany modułu zapłonowego na "słynny" Czeski zamiennik zostały wykonane przez poprzednika. Na start zrobiłem sprzęgło ponieważ nieco się już.ślizgało oraz wymieniłem tylną.gumę na Motoza. Po pierwszej glebie poczułem mocną konieczność.zmiany listków na konkretniejsze handbary ponieważ pożegnałem klamkę sprzęgła około 1.5km od domu...

Ogólne wrażenia bardzo pozytywne, zwłaszcza jeśli chodzi o masę pojazdu, może trochę.brakuje jadu ale nie takie miałem oczekiwania wobec tego kowadła. Będę mam nadzieję zadawał tutaj raporty z projektu jakim będzie wymuskanie nieco tej sztuki, ażeby bezproblemowo i ze stylem woziła moje 4 litery po jurajskich szlakach.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_1721.jpg (562.1 KB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1866.jpg (502.2 KB, 13 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1869.jpg (750.3 KB, 13 wyświetleń)
Przebelardo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2023, 15:45   #2
kurol
 
kurol's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: Kraków
Posty: 148
Motocykl: Yamaha ttr600 Bmw gs1150 Tenere 700
kurol jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 1 dzień 14 godz 44 min 0
Domyślnie

Klamka sprzegla pasuje vicma VIC-71091
Wiem bo tez zalatwilem na pierwszym wyjezdzie
kurol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2023, 16:10   #3
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 429
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 27 min 26 s
Domyślnie

Najlepiej zmienić całą klamkę na od crf 450 i jest od razu dzwigienka do przerobienia odpreznika na ręczny -ktory ułatwia odpalanie po glebie.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2023, 17:23   #4
Przebelardo


Zarejestrowany: May 2020
Posty: 7
Motocykl: RD04
Przebelardo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 10 godz 24 min 11 s
Domyślnie

Allegro pomogło z szybkim znalezieniem pasującej klamki, ale zdradzę wam, że klamka od WSKi też pasowała Sąsiad na szczęście poratował czym miał w garażu, żebym komfortowo powrócił do domu. A mod z CRFą.ciekawy, muszę to zgłębić.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 50627058-FC9F-415C-9BB8-D88CD9E52849.jpg (652.1 KB, 8 wyświetleń)
Przebelardo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2023, 17:26   #5
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 19 min 44 s
Domyślnie

To wszystko półśrodki. Trzeba zamienić cały motor
A na serio: widelca bym dopieścił. Miałem ongiś w xt43f kompletny przód z RMZty. Twarda sprężyna w sporo cięższej zabawce dała poprawny SAG, olej lżejszy, jedna podkładka won i mjutmalina. Tył Wiberisa (czy jak mu tam) nie nadążał. A ty zawijasz w estetykę... Kupiłeś żeby jeździć (nie ośmielam się żec latać) czy podziwiać?
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2023, 17:30   #6
kurol
 
kurol's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: Kraków
Posty: 148
Motocykl: Yamaha ttr600 Bmw gs1150 Tenere 700
kurol jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 1 dzień 14 godz 44 min 0
Domyślnie

Od yzf to tam tylko lampka i plastik jest moze.
Samo zawieszenie to paioli wiec tak jak wyszla z fabryki.
Pancerz linki odpreznika mozna zahaczac o zbiornik gazu tylnego ohlinsa,troszke upierdliwe ale ale jak trzeba cylinder przewietrzyc lepsze to niz nic.
kurol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2023, 17:37   #7
Przebelardo


Zarejestrowany: May 2020
Posty: 7
Motocykl: RD04
Przebelardo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 10 godz 24 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
To wszystko półśrodki. Trzeba zamienić cały motor
A na serio: widelca bym dopieścił. Miałem ongiś w xt43f kompletny przód z RMZty. Twarda sprężyna w sporo cięższej zabawce dała poprawny SAG, olej lżejszy, jedna podkładka won i mjutmalina. Tył Wiberisa (czy jak mu tam) nie nadążał. A ty zawijasz w estetykę... Kupiłeś żeby jeździć (nie ośmielam się żec latać) czy podziwiać?

Zawijam w estetykę bo set Paioli z przodu i Ohlins z tyłu jest więcej niż wystarczający przy moim skillu, myślę że moje umiejętności kończą się szybciej niż możliwości tego zawieszenia, Chris Birch ze mnie żodyn, dlatego zawijam w estetykę bo z mojej perspektywy to też.ma znaczenie i tę różnicę akurat docenię bardziej niż zawias za miliony monet, którego możliwości nie wykorzystam na ten moment.
Przebelardo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
TT600R kopaczka Bazy Baza Motocykl Forumowicza 25 13.04.2023 13:08
Klamki aftermarket TT600R Baza Yamaha 1 31.10.2021 07:39
Yamaha TT600R kranik paliwa Baza Yamaha 4 10.10.2021 16:48
Bagaznik TT600R giennios Inne tematy 2 10.04.2017 22:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.