Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.07.2023, 20:36   #21
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Nastąpiła kastomizacja Kawy aby najukochańszej małżonce było wygodniej


42AE0C9B-4F2C-47AC-A0AA-43306356DFBB.jpg

8522CA4D-D369-4A3F-92FD-6BD635A688F8.jpeg
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2023, 21:25   #22
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Żagiel zdjales?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2023, 21:40   #23
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Jaki to jest cholernie ładny motocykl... Taki jak klasyczne UJM.

I jedno co powiem jeszcze - no piękny jest ten zbiornik paliwa. Niech wozi bezpiecznie
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2023, 21:53   #24
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Żagiel zdjales?
Żagiel (dolozylem tez deflektor) tylko na dłuższe wyjazdy, szczególnie przy aktualnych temperaturach. Zdjęcie / założenie to 4 motylki. Latanie bez szyby jest na tym motku takim bezpiecznikiem, po prostu powyżej 80-90 km/h przestaje być komfortowo i odruchowo nie przyspieszam dalej. Ehhh zajeb..te moto o wielu twarzach Jak tak dalej pójdzie to Afre zastąpi coś bardziej dla 2 osób, np RTek, a Kawa zostanie.

@Zimny, dzięki. Sam się nadal nią zachwycam i się k..rwa zastanawiam jak to się stało ze nie wybrałem jej na początku.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2023, 21:57   #25
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Są dobre i tanie motory dla dwojga
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2023, 22:09   #26
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Są dobre i tanie motory dla dwojga
No dobra, może trzeba temat rozgrzebać od początku, może rzucanie się na RTka wymagana refleksji.

Tak więc założenia i potrzeby są następujące.

1) Moto do latania po asfalcie, często dziurawym i od wielkiego dzwonu mocno ubity szuterek. Zero offa, piochów, błocka itp... Tak wychodzi po wielu próbach. Zero adwęczera czy GSa.

2) Moto do latania na długie wyjazdy w dwie osoby z minimum centralnym kufrem, boki ostatecznie mogą być miękkie (temat wagi poniżej).

3) Moto ma mieć bardzo nisko środek ciężkości, ale nie może być to jakaś piękność typu HD Touring bo tylny zawias o takim skoku jest nie dla mnie.

4) Moto ma mieć bardzo dobre hamulce i zawiasy oraz ABS i kontrolę trakcji.

5) Moto ma mieć łatwą regulację napięcia sprężyny tylnego zawiasu np. pokrętłem, że nie wspomnę o czymś typu ESA.

6) Moto ma mieć ładownośc 200-210 kg po załozeniu minimum kufra centralnego.

Być może to Was zaskoczy ale ogromna większość motorków ma ładowność poniżej 190 kg. BMW jest tutaj wyjątkiem a z odrobinkę starszych motków duża Tenera ma ładowność 201 kg - tylko że jak doliczymy wagę stelaży i minimum 1 kuferka to mało zostaje. GL1800 ma ładowność 189-192 KG z kompletem kuferków co prawda więc przekroczenia DMC nie byłyby duże, ale nie o taki motorek mi chodzi. Dla porównania moja Kawa ma ładowność 185 kg więc my oboje w komplecie ciuchów / kasków po doliczeniu gmoli, oparcia, szyby itp zaczynamy wychodzić poza DMC.
U większości producentów ładowność nie jest publikowana na stronach. Np Honda i Triumph tylko w instrukcjach. Natomiast BMW podaje na www dla każdego aktualnie sprzedawanego motka.

Więc skąd się RTek wziął: spełnia punkty 1 - 5 a ładowność po założeniu bocznych kuferków to 226kg. Więc nawet jeśli 10 kg by odeszło na centralkę to zostaje zapas.

Jeśli ktoś ma inny pomysł spełniający w.w. kryteria to chętnie postawię browarka(i).

Na zakończenie tylko dodam, że nie jestem fanem marki BMW, nigdy nie miałem żadnego ich produktu, więc wybór RTka jest czysto pragmatyczny i wiem nie jest to najpiękniejsze moto na świecie - żartując trochę myślałem o naklejeniu gwiazdy Mercedesa na logo bmki ale po dziejszym moto-w123 to

Ostatnio edytowane przez WojtasA : 07.07.2023 o 16:48 Powód: Ponowne przemyślenia
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2023, 12:16   #27
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

No dzieje się tak, że Kawa pójdzie na sprzedaż , wystawię pewnie przed rozpoczęciem sezonu. Właśnie ją przygotowuję do zimy.

Odkąd pojawił się RTek, Kawa przejechała może ze 200km. Do roboty prawie nie jeżdżę, bo home office stał się u mnie w fabryce standardem. W tym tygodniu pojechałem ją zatankować na zimę i pomimo to że była z szybą, to hałas w kasku w porównaniu do RTka czy Afry był męczący. Nakedy to jednak nie dla mnie. Nie ma sensu trzymać takiego fajnego motka na krótkie wyjazdy po mieście w ciepłe dni, chyba że jako lokatę kapitału ale zwrot może zając za długo


Gdyby ktoś był zainteresowany przez zimę to proszę o kontakt na

Kawa jest z 2021 roku, polski salon, jestem drugim właścicielem, kupiłem przy przebiegu 45 km (to nie jest błąd) bezwypadkowa, nawet bez paciaków Ma ryski na baku od tank baga - do polerki. Aktualny przebieg, jakieś 3500 km.

Dodatki:
Nowe opony Pirelli Angel GT2, stopka centralna, osłona chłodnicy, gmole sw-motech (mam też OEMowe slajdery gdyby ktoś wolał), przerobiona kanapa, oparcie pasażera (można zdjąć bardzo łatwo), lewy stelaż na torbę boczną sw-motech. Tank bag i szyba do ustalenia. Cena powyżej 50 tyś zł.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2024, 18:15   #28
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

No i Kawa sprzedana. Ogłoszenie wystawiłem w środę, dziś odjechał na niej szczęśliwy nowy właściciel. Sezon na dobre się zaczął
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kawa-serwis-ekspresy Polski Dział Producentów i Dostawców 84 04.03.2023 18:51
Ja i moja AT Afri CRF 1000 L 26 26.02.2020 12:39
Moja XR :) Marcin3City Motocykl Forumowicza 16 26.09.2017 11:42
Kawa z parmezanem czyli zimni w kraju pizzy i makaronu zimny Trochę dalej 36 12.06.2015 13:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.