Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.05.2017, 19:18   #1
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie Czynnosci serwisowe

Nie wiedzialem jak nazwac watek,wiec moze tak.Przedwczoraj mialem przyjemnosc zrobic przeglad po 1000km,wreszcie.Choc moze niezupelnie byla to przyjemnosc,390 Euro mnie kosztowala.Prawie 200 za robiocizne i 190 za material a chodzilo o zwykla wymiane oleju i filtrow.Pytanie do uzytkownikow,jak i ludzi z Hondy.A moze by tak olac ta gwarancje i samemu zajac sie wszystkim?Koszta troche powalaja a Honda i tak sie nie psuje.Majac jeszcze dwa motocykle to do konca gwarancji zrobie moze kilka tys a w pazdzierniku czeka mnie w ramach gwarancji obowiazkowa wymiana oleju i kolejne 400 jak nie wiecej do wydania.Jak wy to widzicie?Varahanes ma juz 80 tys km na Afrze i jakos nic sie nie dzialo,zeby trzymac sie gwarancji.Reklamowalem nalot,a moze rdzewiejace szprychy,znany przypadek na forach,choc nie w Hondzie Mannheim.Ciekawe jak sie zachowaja.Jak mnie oleja to chyba watek bedzie mozna zamknac i uznac sprawe za wyjasniona.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.05.2017, 22:44   #2
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

A mówią, że to w Polsce serwisy są mega drogie
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.05.2017, 22:58   #3
Grzechu2012
 
Grzechu2012's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łomżewo
Posty: 908
Motocykl: AT-NAT
Przebieg: 80000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 7 godz 18 min 18 s
Domyślnie

sam serwis to jeszcze pół biedy, ubezpieczenie to jest zdzierstwo!
Grzechu2012 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.05.2017, 01:26   #4
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

Stać cię na konia,stać cie na owies... No trochę faktycznie drogawo.. mając na uwadze to że nie jeden taki serwis robiłem i jest to jedna wielka ściema... wymiana oleju i filtra plus sprawdzenie filtra powietrza.. no i jak się komus chciało to śruby posprawdzał czy są...

Niestety ale serwisy też żyć muszą z nowych motocykli i to jest najlepsza kasa,tak to funkcjonuje i tak będzie funkcjonować.. tu sie nic nie zmieni.

Producent sie zabezpiecza własnie takimi wymogami.... i albo chcesz miec gwarancje albo nie..
Minus kupna nówki i skazanie z góry na tasowanie jurków czy pln

Co do gwarancji tez szybko moga ją podważyć jeżeli coś dłubane było...
Ciezko o dobra radę.. Twój motor i twoja kasa decyzję ty musisz podjąć..
A co do awaryjności... hm to nie stara afra,i będzie sie psuć jak wszystkie nowe motocykle...

Chyba bym jednak został z gwarancją..
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.05.2017, 11:15   #5
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,081
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 22 godz 56 min 37 s
Domyślnie

Z tym koniem i owsem mocno ok ale ceny za CRF1000 to już raczej nie są raczej dla biedaków !
Jak nasz kolega z DE. zarabiający w markach narzeka, to już nie jest wesoło

Dla przykładu pedalski GS i jego oprogramowanie:
Za 1650zł w gs1150 z 2002 roku wymieniłem i zrobiłem (robocizna + materiały) kwota brutto na FAVT z gwarancją na usługę w http://www.motobmw.pl/kontakt.html
Komplet oryginalnych uszczelniaczy wału silnika (2szt); skrzyni biegów (2szt) i przekładni kątowej – od strony wału (1szt)
Wymieniłem małe łożysko w przekładni kątowej
Wymieniłem olej w skrzyni i przekładni wraz z olejem Shell Spirax S4 75W-90
Zrobiłem regulacje luzów zaworowych + synchro przepustnic
Wymieniłem filtr paliwa w baku (oryginał) + świece sztuk 2 (oryginał)
Wymieniłem kompletny płyn hamulcowy przód+tył + pompa ABS
Pod deklami zaworów od wewnątrz są oringi są wymienione na oryginał 2szt.
Plus kilka pierdółek o których już nie pamiętam.

Dla porównania cena wymiany oliwy - oczywiście we własnym zakresie (nie wchodziło do kosztów powyżej);
Olej 20W50 bańka 5L na wypasie to jakieś 120zł
Filtr powietrza Mahle 50zł
Filtr oleju Mahle 50zł
OC na 2017rok wraz z zieloną kartą w PZU 121zł
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.05.2017, 15:14   #6
Osama


Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 5
Motocykl: RD03
Osama jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 15 min 22 s
Domyślnie

Użytkownik nie ma prawnego obowiązku wykonywania przeglądów w ASO aby utrzymać gwarancję . Od jakiegoś czasu obowiązują nas przepisy Unijne, które daje możliwość serwisowania np Moto w dowolnym serwisie motocyklowym, pod warunkiem, że procedura jest wykonywana zgodnie z Service Manualem oraz częstotliwością wskazaną przez Hondę . Taki warsztat przybija pieczątkę w miejscu ASO i jest wszystko zgodnie z prawem i nie wiąże się to z utratą gwarancji. Jedyne co to przy roszczeniu gwarancyjnym importer na dany kraj może inaczej spoglądać na pojazd nie serwisowany w ASO. W takim przypadku wkracza rzeczoznawca, celem sprawdzenia czy powodem usterki była wada fabryczna czy też serwis niezgodny z procedurą . Narzucanie przeglądów użytkownikowi np. w ASO honda jest praktyka monopolistyczną za co są duże kary ! Honda może zalecić serwis w ASO ale nie nakazać , bo to jest już niezgodne z obowiązującym prawem . Aby nie być gołosłownym poniżej moje pytanie do Hondy oraz odpowiedź:
''Mam jeszcze pytanie odnośnie serwisu, ponieważ jestem z .... i do najbliższego serwisu mam ponad 200 km , do was ponad 500 . Zastanawiam się czy nie robić tego lokalnie w nieautoryzowanym serwisie. Wiem, że według przepisów prawa tak można bez utraty gwarancji. Ale jak to wygląda w praktyce, czy w przypadku ewentualnego roszczenia gwarancyjnego jest brane pod uwagę to, że motocykl był serwisowany poza ASO ? Oczywiście zakładając, że czynności serwisowe wykonywane były zgodnie z harmonogramem oraz Service Manualem ''

Odpowiedź Honda
''Jeżeli chodzi o serwisowanie motocykla to może Pan serwisować go poza ASO . Sprawa ewentualnych roszczeń gwarancyjnych będzie brała pod uwagę gdzie motocykl był serwisowany. Ważne by nie odbywało się to w „domowych „warunkach lecz w wykwalifikowanym serwisie z wpisem do ks.serwisowej z pieczątką danego serwisu.

Pozdrawiam ''
Osama jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.05.2017, 22:26   #7
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,376
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 1 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Osama Zobacz post
Użytkownik nie ma prawnego obowiązku wykonywania przeglądów w ASO aby utrzymać gwarancję . Od jakiegoś czasu obowiązują nas przepisy Unijne, które daje możliwość serwisowania np Moto w dowolnym serwisie motocyklowym, pod warunkiem, że procedura jest wykonywana zgodnie z Service Manualem oraz częstotliwością wskazaną przez Hondę . Taki warsztat przybija pieczątkę w miejscu ASO i jest wszystko zgodnie z prawem i nie wiąże się to z utratą gwarancji. Jedyne co to przy roszczeniu gwarancyjnym importer na dany kraj może inaczej spoglądać na pojazd nie serwisowany w ASO. W takim przypadku wkracza rzeczoznawca, celem sprawdzenia czy powodem usterki była wada fabryczna czy też serwis niezgodny z procedurą . Narzucanie przeglądów użytkownikowi np. w ASO honda jest praktyka monopolistyczną za co są duże kary ! Honda może zalecić serwis w ASO ale nie nakazać , bo to jest już niezgodne z obowiązującym prawem . Aby nie być gołosłownym poniżej moje pytanie do Hondy oraz odpowiedź:
''Mam jeszcze pytanie odnośnie serwisu, ponieważ jestem z .... i do najbliższego serwisu mam ponad 200 km , do was ponad 500 . Zastanawiam się czy nie robić tego lokalnie w nieautoryzowanym serwisie. Wiem, że według przepisów prawa tak można bez utraty gwarancji. Ale jak to wygląda w praktyce, czy w przypadku ewentualnego roszczenia gwarancyjnego jest brane pod uwagę to, że motocykl był serwisowany poza ASO ? Oczywiście zakładając, że czynności serwisowe wykonywane były zgodnie z harmonogramem oraz Service Manualem ''

Odpowiedź Honda
''Jeżeli chodzi o serwisowanie motocykla to może Pan serwisować go poza ASO . Sprawa ewentualnych roszczeń gwarancyjnych będzie brała pod uwagę gdzie motocykl był serwisowany. Ważne by nie odbywało się to w „domowych „warunkach lecz w wykwalifikowanym serwisie z wpisem do ks.serwisowej z pieczątką danego serwisu.

Pozdrawiam ''
należy dodać tylko, że taki rzeczoznawca skasuje sobie za swoją diagnozę 2000-4000zł + ew. inne koszty.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2017, 12:07   #8
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Widze,ze pozostaje tylko grzecznie serwisowac i nie kombinowac,lub tak kombinowac i majstrowac zeby nikt w serwisie nic nie zauwazyl
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2017, 12:22   #9
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 23 godz 12 min 32 s
Domyślnie

Ja tam serwisuję poza ASO i nie widzę w tym problemu. Budowanie czarnowidztwa, rzeczoznawców do ewentualnej bijatyki z gwarantem tylko napędza klientów marnych i drogich serwisów autoryzowanych. Ale co kto lubi.

Ostatnio edytowane przez Emek : 07.05.2017 o 13:18
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2017, 12:43   #10
DanielCRF


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: mototravel.pl
Posty: 62
Motocykl: NAT
DanielCRF jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 10 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Potwierdzam. Sprzedawca u Karlika w Poznaniu potwierdził , ze brak serwisu w ASO nie powoduje utraty gwarancji.
DanielCRF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Numery serwisowe tarcz i klocków panzer0873 Hamulce, kola, opony 4 11.11.2014 15:23
Afripedia - Regularne czynności serwisowe ramires Regularne czynności serwisowe 36 16.03.2013 15:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.