Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.03.2012, 16:41   #21
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Myślę że składka będzie miłym początkiem.
Nie rozumiem ... wytłumacz proszę
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2012, 17:25   #22
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Tu masz wszelkie info http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5711
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2012, 21:18   #23
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Myślałem, że mój post odnośnie zapłacenia za dobrą radę zostanie potraktowany jako żartobliwy - tak jak ja potraktowałem post kolegi z forum TA ... widzę tak się nie stało. No nic.
pozdrawiam
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2012, 21:39   #24
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Nikt Cię nie zmusza, nie żąda od Ciebie składki. Zostało to lużno powiedziane, więc bez ciśnienia. Jeśli przeczytałeś z zrozumieniem pierwszy post linku który wkleiłem, to powinieneś zrozumieć intencje Dzieja.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2012, 20:02   #25
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

wszystko rozumiem
bez spiny

Właśnie wróciłem z garażu.
Jeśli chodzi o wtyk przekaźnika: środkowy przewód dostaje napięcie po stacyjce. Gdy złącze bez przekaźnika na sztywno z pompą - pompa pracuje. Wynika z tego jak by nie pracował przekaźnik. Podkładałem drugi taki sam ( z napisem Shadow - czy taki ma być bo taki też miałem w motocyklu) i pompa nie działała przy kręceniu rozrusznikiem. Wg. mnie winne jest sterowanie przekaźnikiem - przewód pierwszy z lewej. Jak to sprawdzić?
Idąc po kolorach kabli i sprawdzając omomierzem, kabel ten jest wpięty w cewkę tylnego cylindra (prawa świeca). Czy tak ma być?
Teraz dodatkowo przy kręceniu rozrusznikiem pali mi bezpiecznik pierwszy z lewej - ten obok diody. Macie jakiś pomysł?
Aha, cewki sprawdziłem omomierzem - mam dobre.
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2012, 10:36   #26
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,729
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 50 min 3 s
Domyślnie

Sorry, ale wczoraj cały dzień byłem w Węgorzewie.
Po pierwsze wyjaśnijmy pracę przekaźnika pompy paliwa, bo tu mogą być niejasności i to nie tyko ty je możesz mieć!
Jak kręcisz rozrusznikiem pompa nie dostaje pełnego (całego) nacięcia / prądu, a jedynie pojedyncze impulsy w takt przeskakującej iskry z tej cewki zapłonowej. Może to być mylące w ocenie przekaźnika porównując go do tradycyjnego!!!

Jak sprawdzić przekaźnik pompy paliwa? Odpal silnik na "obcym podwieszanym" paliwie. Podepnij (na spiętej kostce przekaźnika oczywiście) zamiast pompy paliwa żarówkę 12V/21W Jeśli uruchomisz silnik i będzie pracował na wolnych obrotach / wyższych obrotach - żarówka powinna się świecić. Jeśli nie to udupiony przekaźnik, zakładam, że ja napisałeś przewód sterujący sprawdziłeś.
Przekaźnik pompy jest sterowany z tego punktu co obrotomierz ("kabel ten jest wpięty w cewkę tylnego cylindra (prawa świeca)").

Obrotomierz działa?

Możesz jeszcze podpiąć stroboskop do ustawiania zapłonu pod ten pin na wtyczce. Wtedy masz 100% pewności, że sygnał sterujący z cewki dochodzi do kostki przekaźnika.
Stroboskop musi być specjalnego typu - nie pod przewód WN a pod przerywacz.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2012, 10:45   #27
Kobra
 
Kobra's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: TYCHY
Posty: 423
Motocykl: SD02
Przebieg: 000000
Kobra jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 godz 58 min 34 s
Domyślnie

Podpinam sie pod temat-czy w RD07 też można zrobić "ręczne pompowanie paliwa przełącznikiem dzwonkowym"? Tzn czy jest taki sam i w tym samym miejscu przekaznik pompy? Jeśli nie to gdzie? Pytam zanim zaczne elektrosekcje instalacji, a znajac moje szczęście to zaczne od dupy strony i na samym końcu znajde przekaznik
__________________
Kiedyś Tygrysek
Kobra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2012, 11:58   #28
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,729
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 50 min 3 s
Domyślnie

Ze schematów mi dostępnych wynika, że tak. Miejsce mocowania i kolory przewodów nie pamiętam, czy takie same.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2012, 18:02   #29
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Sorry, ale wczoraj cały dzień byłem w Węgorzewie....
... Jeśli uruchomisz silnik i będzie pracował na wolnych obrotach / wyższych obrotach - żarówka powinna się świecić. Jeśli nie to udupiony przekaźnik, zakładam, że ja napisałeś przewód sterujący sprawdziłeś.
Przekaźnik pompy jest sterowany z tego punktu co obrotomierz ("kabel ten jest wpięty w cewkę tylnego cylindra (prawa świeca)").

Obrotomierz działa?
Zrobiłem dokładnie jak powiedziałeś. Odpaliłem silnik na kroplówce, przy podłączonym przekaźniku i odpiętej pompie paliwa. ŻARÓWKA podłączona w miejsce pompy NIE ŚWIECI (niezależnie od obrotów). Sprawdziłem miernikiem jakie napięcie daje na pompę. Wynik = ok. 8V przy wolnych obrotach i 10.5V pow. 2500 obr/min. Czy tak ma być?
Podłączyłem przekaźnik z Hondy VT750 (bo był taki sam wymiarowo ) ale wynik doświadczenia był identyczny.
Qrcze, co dalej mam robić ... Gdyby ktoś miał do użyczenia schemat instalacji elektrycznej do RD03 z 1990r ? Wtedy leciałbym kolejno całość i szukał usterki...
Aha, bezpiecznik przepalało, bo podłączyłem na kostce wentylator odwrotnie ... już jest cacy.

Ostatnio edytowane przez Fihu : 21.03.2012 o 18:08
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2012, 23:43   #30
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,377
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 1 godz 58 min 32 s
Domyślnie

przypomnij sie na PW wyślę Ci na maila. W niedzielę melduj się na spotkaniu. Więcej w wątku Gr. LBL.
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czyli po co jest ten dział. Przeczytaj koniecznie! podos Regularne czynności serwisowe 3 30.04.2021 10:48
Przeróbka pompy paliwa bez przekaźnika, 2 elementy, działa :) pekos1988 Uklad paliwowy i wydechowy 23 19.03.2013 21:26
zasilanie pompy rafalkefir Uklad paliwowy i wydechowy 29 14.04.2011 21:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.