Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.07.2018, 21:12   #31
Kondzix
 
Kondzix's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Otwock
Posty: 36
Motocykl: RD04
Przebieg: 104 000
Kondzix jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 27 min 30 s
Domyślnie

Może to być tez jedna z przyczyn, co nie zmienia faktu ze jak się jej odkręci to dymi niestety
__________________
Moja Afryka - http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32294

Wykładziny obiektowe, wycieraczki -https://wykladziny-warszawa.pl/ Zapraszam!
Kondzix jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2018, 21:25   #32
Cassini


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 301
Motocykl: RD07a
Cassini jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 20 godz 26 min 9 s
Domyślnie

Robię właśnie remont Daihatsu Terios 1,3 - silnik bierze 1,85l/1000km - kompresja na wszystkich cyl. wynosi 14bar. Pytanie jak nie dać się wydymać przy kupnie takiego auta ?
Auto kupione w komisie rok temu sprowadzone z Włoch.
Cassini jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2018, 21:59   #33
kudlatov


Zarejestrowany: Oct 2015
Miasto: Krosno Odrzańskie
Posty: 83
Motocykl: RD04
Przebieg: 114000
kudlatov jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 23 godz 9 min 59 s
Domyślnie

Trza było nie inwestować 4 tysięcy w ciuchy tylko dołożyć do motocykla w lepszym stanie.
kudlatov jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2018, 22:02   #34
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Miałem okazje kiedyś kupić Afryke na forum silnik padł kompletnie po 3 tys km.
Od początku miałem pomoc od właściciela w następstwie czego otrzymałem zwrot większej części kosztów. Bez proszenia ! I tego sobie i wam na przyszłość życzę , trzeba tylko pamiętać ze żeby takie zachowanie było powszechne to musimy zaczac również od siebie i w takiej sytuacji gdyby nas sprzęt spaprał się przez wadę ukrytą nowemu nabywcy - również ponieść koszty.

Życzę Ci powodzenia , ale jak rzeczywiście okaże się ze silnik jest szrot - to nalegałbym na odkup jej od Ciebie przez poprzedniego właściciela lub zwrot kosztów naprawy . Masz do tego prawo .

Powodzenia !

Ostatnio edytowane przez Gawień : 26.07.2018 o 22:38
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2018, 22:58   #35
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 2 min 0
Domyślnie

To że jestem w tej chwili sprzedającym i z góry na przegranej pozycji bo na pewno ja wszystko uknułem i taki był mój plan pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić ale w paru kwestiach przyznać Ci rację.
Faktem jest to że wierzę Tobie że jak dojechałeś do domu to bagnet nie zobaczył oleju.
Mówisz że u mnie na oględzinach sprawdzaliście stan oleju i był max. Niestety ale nie pamiętam może mi to umknęło ale nie wdziałem żebyście sprawdzali ale też się nie zarzekam bo na ręce Wam nie patrzałem mogliście robić co chcieliście.
W skrócie sprzedaż motocykla przyszła na myśl na wyjeździe na Podlasie jednej nocy jak popiliśmy Ducha Puszczy powiedziałem stanowczo że sprzedaję i kupuję dużego Kata. I odrazu po powrocie oddałem moto do mechanika na czyszczenie gaźnika i synchro. Mechanik miał się nie śpieszyć bo wiedział że już nie będę jeździł ale w tym czasie Ty dałeś ogłoszenie że szukasz RD04 a ja Ci odpowiedziałem. Przez tydzień rozmawialiśmy na FB gdzie wszystko Ci opisywałem wydatki inwestycje i moją ocenę motocykla ale słowa igła nie nawidzę i nie używałem. Przesyłalme Ci filmy z hamowni z wykresami, filmiki z wyjazdów, gleb i bardzo dobrze wiedziałeś że jeżdzę tylko w terenie i nie lubię nawet myć motocykla ale technicznie dbam jak mogę czego świadectwem było to ile włożyłem na początku tego roku w emulatory/regenreację amortyzatora/serwis zawieszenia tak że w tamtym roku przed serwisem mógłbym Tobie sprzedać ten sam motocykl nawet 2tys taniej bo robiłem to dla siebie, a nie na sprzedaż.
Wracając do wątku Ty po całym moim opisie tak naprawdę zadeklarowałeś się że bierzesz Afrykę ja musiałem przycisnąć mechanika żeby złożył ją w dwa dni co mu nie było na rękę. I teraz ważna rzecz dokładnie nie pamiętam ale po tym 5 dniowym wypadzie 1600km samym terenem ja chyba nie sprawdzałem stanu oleju!! Bo tak jak te całe zamieszanie się tyczy tylko tego tematu nie sprawdzałem bo nigdy nie było takiej potrzeby. Raz w roku kupowałem 3l Motula z czego 2,6 wchodziło w silnik i nigdy nie musiałem dokupować. I teraz jedna niejasność bo Ty mówisz że na oględzinach był max i do Ciebie czyli przez 200km zjadło litr oleju a może na oględzinach już był niski stan i tak dojechałeś do domu? Bo dziwne jest to że Toruń-Otwock zjadło Ci litrt a dwa tygodnie po tym zrobiłeś znowu 200 i już tylko 200ml? Konrad tutaj coś nie gra. Samo się naprawiło?
No i teraz ten wyciek mi pasuje bo ja go po prostu nie zauważyłem i nie znam jego przyczyny jeżeli mówisz że jest zażygany olejem czyli coś puszcza. Jeżeli wyciek zlikwidujemy i już z 200ml na 200km zrobi nam się 100ml przepalania przez silnik na 1000km to było by do zaakceptowania i taki ja miałem silnik.
Co do przegrzania i ćwierkania ptaszków na forum tak rok temu na torze crossowym wystrzelił mi wąż od termostatu. Z holował mnie mechanik do siebie i szukał przyczyny. Ja zamawiałem emulatory u Leżana i do niego zadzwoniłem i pogadaliśmy opowiedziałem mu o tym i pytałem czy to zamulona chłodnica czy co bo wiatrak sie nie właczył a u góry chłodnicy była duża temperatura i to on podpowiedział że to może być pompa wody i to był strzał w dziesiątkę wirnik w pompie się nie krecił. Kupiłem używaną sprawną pompę i nie było żadnych problemów z temperaturą. Po tej przygodzie Afryka nie chodziła inaczej niż wcześniej a dymienie z komina to tak jak pisałem Tobie że potrafi puścić bąka na wysokich obrotach ale nie było to jakoś dla mnie przynajmniej powodem do obaw.
Nie dziwię się że jesteś zły na tą całą sytuację i przykro mi że plany urlopowe musiały się zmienić ale ja za to Tobie życzę żeby sie okazało że całym sprawcą tego zamieszania jest wyciek który po likwidacji doprowadzi że bedzie Tobie paliła tyle oleju co mi czyli prawie nic.
Co do serwisu silnika to domyślam się że pewnie po rozebraniu na czesci okazę się się że są elementy do wymiany bo Leżan jako dobry mechanik zaproponuje Tobie full serwis i silnik będzie jak nówka. Ja miałem 25 letni piec który nie wymagał częstej kontroli oleju i miał moc która pozwalała mi spokojnie latać bokiem i wozić mnie tam gdzie chciałem. Gdybym nie podjął decyzji o sprzedaży moto to bym pewnie nie zauważył tego wycieku i możliwe że zajechał silnik. A wtedy bym zrobił remont bo tak jak Tobie pisałem ja silnika nigdy nie ruszałem bo mój mechanik mi mówił że rozbierzemy jak się zacznie coś dziać a teraz jeździć i cieszyć się motocyklem.
Nie mogę sobie pozwolić na to żebyś mnie nazywał oszustem bo wszystko co Tobie mówiłem powtórzyłbym jeszcze raz patrrąc w oczy żadnej rzeczy nie ukrywałem i nic innego jak zmiana na inne moto nie była powodem do sprzedaży motocykla.
Oszustwem by było jak by chlała mi olej i bym zalał moto doctorem i do pierwszej wymiany oleju by Ci ani grama oleju nie wypiła a kompresja była by jak z fabryki a po tem w silniku był by sajgon.
Nie jestem zwolennikiem wyjaśniania konfliktów na ogólnym ale chcę grać w otwarte karty i nie mam nic do ukrycia.

Ostatnio edytowane przez Tomas_XRV : 26.07.2018 o 23:09
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2018, 23:01   #36
SawTom
 
SawTom's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 21
Motocykl: nie mam AT jeszcze
SawTom jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 18 godz 9 min 8 s
Domyślnie Mechanik do RD04 +/- 200km od Warszawy poszukiwany!!!

Kondix, jeśli chcesz wyedukować się w temacie praw które Ci przysługują w związku z zakupem motocykla z domniemaną wadą ukrytą, to pogooglaj po słowach kluczowych „kodeks cywilny sprzedawca osoba fizyczna rekojmia wady”.

Tu masz np. taki cytat:

Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego z tytułu rękojmi, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną, w szczególności jest uszkodzona lub w stanie niezupełnym. Sprzedawca odpowiada za wady fizyczne, które istniały w chwili wydania rzeczy kupującemu lub wynikły z przyczyny, która w chwili wydania tkwiła w rzeczy sprzedanej. Jest on natomiast zwolniony, jeżeli kupujący wiedział o wadzie w chwili zawarcia umowy.
W przypadku wystąpienia wady fizycznej rzeczy, kupującemu przysługują, na zasadach określonych w kodeksie cywilnym, uprawnienia do żądania wymiany rzeczy na wolną od wad albo usunięcia wady, ewentualnie złożenia oświadczenia o obniżeniu ceny albo odstąpienia od umowy.
Odpowiedzialność z tytułu rękojmi obejmuje zarówno rzeczy nowe, jak i używane.
W konsekwencji przy formułowaniu umowy sprzedaży warto położyć nacisk nie tylko na elementy istotne dla oznaczenia rzeczy sprzedawanej oraz ceny, ale również na uregulowania odnoszące się do praw i obowiązków stron na wypadek wystąpienia wady rzeczy. W myśl bowiem przepisów kodeksu cywilnego strony mogą w umowie odpowiedzialność z tytułu rękojmi przy sprzedaży rzeczy rozszerzyć, ograniczyć lub nawet wyłączyć.
Konieczne jest zatem precyzyjne wymienienie znanym stronom wad rzeczy oraz określenie za jakie wady sprzedawca nie odpowiada. Zaznaczyć jednak w tym miejscu należy, że wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest bezskuteczne, jeżeli sprzedawca podstępnie zataił wadę przed kupującym.
SawTom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2018, 00:10   #37
Kondzix
 
Kondzix's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Otwock
Posty: 36
Motocykl: RD04
Przebieg: 104 000
Kondzix jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 27 min 30 s
Domyślnie

Tomas_XRV

Wyciek pojawił się na przedostatnim wyjeździe, co nie zmienia faktu, że wcześniej brała olej bez wycieku, a moto było suchutkie jak pieprz, wszystko rozebrałem i czyściłem, ściągałem osłonę silnika, czyściłem wahacz itd i było sucho a mimo to olej znikał.

Sprawdzaliśmy olej, sprawdzaliśmy i niestety poszedł z dymem (to dobre określenie). Powyżej 6tyś obrotów to jest więcej niż bąk, to jest regularne dymienie, skoro nawet moja 75 letnia babcia po przegazówce pytała się co ten motocykl tak dymi to znaczy że coś jest nie tak skoro nawet taki laik to wyłapał.

Tak jak napisałem wcześniej, naprawdę do niczego nie mogę mieć zastrzeżeń, wszystko opisałeś, wytłumaczyłeś itd tak jak zresztą sam teraz napisałeś, tylko ta jedna rzecz się nie zgadza, silnik niestety bierze olej.
Może na tym podlasiu pociągneła Ci piachu jak nie chciała jechać z powodu zapchanego filtra i silnik dokonał żywota, nie wiem, prawda jest taka że bierze ten olej i tyle.

Tu nie chodzi o to, żeby sie szarpać po sądach, zwracać motocykl czy coś bo pomijając ten silnik jest naprawdę ok i sam Ci mówiłem, że w zimę będę chciał profilaktycznie zrobić może remont, żeby być sprzętu pewnym w 100% że mnie dowiezie i przywiezie zewsząt, a że jestem perfekcjonistą to chcę mieć wszystko sprawne i takie jak być powinno. Tu chodzi o fakt, żebyś po prostu po ludzku przyznał, że wiedziałeś o tym, że bierze olej i tyle. A cała sprawa, żeby była przestrogą dla innych liczących na forumową perełkę.
__________________
Moja Afryka - http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32294

Wykładziny obiektowe, wycieraczki -https://wykladziny-warszawa.pl/ Zapraszam!
Kondzix jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2018, 09:36   #38
maciej33


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: sulechow-londyn
Posty: 277
Motocykl: RD04
maciej33 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kondzix Zobacz post
Tomas_XRV

Wyciek pojawił się na przedostatnim wyjeździe, co nie zmienia faktu, że wcześniej brała olej bez wycieku, a moto było suchutkie jak pieprz, wszystko rozebrałem i czyściłem, ściągałem osłonę silnika, czyściłem wahacz itd i było sucho a mimo to olej znikał.

Sprawdzaliśmy olej, sprawdzaliśmy i niestety poszedł z dymem (to dobre określenie). Powyżej 6tyś obrotów to jest więcej niż bąk, to jest regularne dymienie, skoro nawet moja 75 letnia babcia po przegazówce pytała się co ten motocykl tak dymi to znaczy że coś jest nie tak skoro nawet taki laik to wyłapał.

Tak jak napisałem wcześniej, naprawdę do niczego nie mogę mieć zastrzeżeń, wszystko opisałeś, wytłumaczyłeś itd tak jak zresztą sam teraz napisałeś, tylko ta jedna rzecz się nie zgadza, silnik niestety bierze olej.
Może na tym podlasiu pociągneła Ci piachu jak nie chciała jechać z powodu zapchanego filtra i silnik dokonał żywota, nie wiem, prawda jest taka że bierze ten olej i tyle.

Tu nie chodzi o to, żeby sie szarpać po sądach, zwracać motocykl czy coś bo pomijając ten silnik jest naprawdę ok i sam Ci mówiłem, że w zimę będę chciał profilaktycznie zrobić może remont, żeby być sprzętu pewnym w 100% że mnie dowiezie i przywiezie zewsząt, a że jestem perfekcjonistą to chcę mieć wszystko sprawne i takie jak być powinno. Tu chodzi o fakt, żebyś po prostu po ludzku przyznał, że wiedziałeś o tym, że bierze olej i tyle. A cała sprawa, żeby była przestrogą dla innych liczących na forumową perełkę.
Zepsules i teraz placzesz
maciej33 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2018, 09:37   #39
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,744
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 7 godz 56 min 19 s
Domyślnie

Nie chcę tu opowiadać się za żadną ze stron.

Jednak nasuwa mi się jedno pytanie: Skoro silnik to taka padlina , że nawet starsze Panie to widzą, to jaki cudem nie zauważyliście nic przy kupnie motocykla?



A dwa to, czy zaglądałeś do filtra i airboxa ?
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2018, 10:11   #40
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,327
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jaskola Zobacz post
+1
Strasznie podoba mi się podejście i zaangażowanie tego Pana.
+1
Też polecam
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mechanik w Poznaniu i Wrocławiu poszukiwany Zimny75 Inne tematy 12 13.03.2012 08:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.