Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Suzuki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.06.2017, 17:25   #11
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,288
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 31 min 33 s
Domyślnie

Zapalanie świateł po stacyjce to chory wytwór koszmarów nocnych jakiegoś matoła.
No chyba że obecnie producenci mają wszystkich za niedorozwiniętych i z góry zakładają że zapomną włączyć.
W wielu przypadkach widząc coraz większą ilość ułomnych użytkowników można wywnioskować że mają rację.
Ja nie zapominam więc mnie by to irytowało i zamontowałbym dodatkowy wyłącznik.
Przyznam Kazmirze że nie rozumiem , ciemno się robi tak późno że jeszcze dziś możesz skończyć zamiast czekać do jutra
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2017, 18:41   #12
Vee
BRAAP BRAAP
 
Vee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: ZK
Posty: 160
Motocykl: DL650AL4; XT660z
Przebieg: rosnący
Vee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 2 min 43 s
Domyślnie

Automatyczne zapalanie świateł jest już chyba obowiązkowe w większości nowych motocykli (jak nie we wszystkich)...
Mnie z kolei denerwuje czujnik rozłożenia stopki bocznej, który odcina zapłon. Jak się ten badziew zepsuje na jakimś zadupiu to nie pozwoli odpalić silnika.
Według producenta motocyklista to debil, który nie pamięta o włączeniu świateł i złożeniu stopki, więc trzeba go przymusić...
Vee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2017, 19:10   #13
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,288
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 31 min 33 s
Domyślnie

Właściwie albo producenci robią to celowo by skomplikować różnymi rozwiązaniami prostotę albo społeczeństwo faktycznie na tyle się cofnęło że wymaga "opieki" ponieważ samodzielnie nie potrafi myśleć.
Może też i jedno i drugie.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2017, 19:53   #14
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Domyślnie

Światła zapalone na stałe to wymóg homologacyjny w Europie chyba od 2003 albo 2004. W moim pierwszym Gsxie 1400 światła włączało się manualnie a w drugim "nowszym"po 2004same-po stacyjce. Kazmir co do syfu w płynie sprzęgłowym nie przeraź się jeśli nowy niebawem też się zasyfi. W dwóch banditach 1200 96 i 02 miałem to samo. Kiepskie uszczelnienie między wyciskiem sprzęgła a siłownikiem i syf z łańcucha tam się dostaje. Podobnie miałem w gsx1400 a kumpel w SV 1000 (wymieniał uszczelniacze i pomagało na 2tyś km). Może przypadłość suzuki może zbyt obfite smarowanie łańcucha (?) nie wiem.W tym drugim gsxie tego nie zauważyłem ,Twój nowszy- może coś poprawili.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2017, 21:27   #15
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,952
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 38 min 16 s
Domyślnie

Kazmir - szarpnij się na syntetyka, 5100 dupy nie urywa. Ładny - w końcu masz coś świeższego.
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2017, 22:12   #16
Skeeb


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 267
Motocykl: Inne moto
Przebieg: 77777
Skeeb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 9 godz 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Właściwie albo producenci robią to celowo by skomplikować różnymi rozwiązaniami prostotę albo społeczeństwo faktycznie na tyle się cofnęło że wymaga "opieki" ponieważ samodzielnie nie potrafi myśleć.
Może też i jedno i drugie.
Producenci? Obstawiam trzecią stronę, która wtrynia się między producenta a użytkownika: urzędników. Co gorsza, trendy "państwa opiekuńczego" wydają się być na fali.

Inna rzecz to przygotowanie produktu dla masowego odbiorcy. Nie wyobrażam sobie dziś motocykla, w którym można ustawić np. kąt wyprzedzenia zapłonu. Przeciętny człowiek tego nie ogarnie. To ma być p&p. Wsiada i jedzie. Dziś na moto może sobie pozwolić ktoś niezbyt lotny, kto 100 lat temu nawet by o tym nie marzył. To, imo obok statystycznie głupszego społeczeństwa, powód produkowania sprzętu dla idiotów. Dodasz do tego jeszcze rozdmuchane prawa konsumenta (czyli znów urzędnicy, patrz pozew "bo kawa była gorąca") i na rynku nie ma miejsca na nic, co wymaga IQ > 80.
Skeeb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2017, 22:40   #17
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 24 min 44 s
Domyślnie

Dziwne te pierwsze odpalanie
Przekręcasz kluczyk. Coś tam zaterkotało zaszumiało i zapalił jakby wczoraj był używany, a od 20 marca nie ruszany. Żadnego kręcenia, pchania, kopania itp Gdzie te czasy.....

Cytat:
Automatyczne zapalanie świateł jest już chyba obowiązkowe w większości nowych motocykli
W tym motocyklu jest aku tylko 10Ah mniej niż w AT! Chciałbym sobie po przekręceniu stacyjki posprawdzać światła coś zdiagnozować - pomierzyć i te światła mijania (55W) są potrzebne jak ..... Kilka takich włączeń i może się okazać, że rozrusznik zrobi be.

Cytat:
Mnie z kolei denerwuje czujnik rozłożenia stopki bocznej, który odcina zapłon. Jak się ten badziew zepsuje na jakimś zadupiu to nie pozwoli odpalić silnika.
No to wykrakałeś!!! Jedno kółko wokół domu i wróciłem na wymianę oleju. Po wymianie zagadał, ale jak chciałem jechać zbiesił się. Po wrzuceniu biegu silnik gaśnie. Ki czort chyba jedno cudo odpowiada za takie numery. Okazało się, że przyciąłem przy składaniu przewód od czujnika stopki Faktycznie gdyby nawet (pomijając mój błąd) padłby ten czujnik to zostaje pchanie , albo przyczepa.
Może i dobrze, że tak się stało, bo przerobiłem wiązkę do tego czujnika. Teraz ma "wtyczkę serwisową", którą w razie "W" wpinamy jedziemy dalej na "krótko"

Tak na marginesie czujnik w Larssonie kosztuje 441,30zł za $ chyba taniej!?
Na szczęście elementy elektroniczne do naprawy tego pudełka to złoty coś tam i trochę dłubaniny Myślałem, że tu zwykły microswitch siedzi, a tu panie nowe idzie.

Cytat:
Kazmir - szarpnij się na syntetyka, 5100 dupy nie urywa.
5100 to będzie płukanie. Potem zaleje czym lepszym. Nie wiem jak w innych, ale po wymianie oleju jest duże jebnięcie przy wbijaniu jedynki! Może ten typ tak ma nie wiem?
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg P1130020.JPG (571.6 KB, 12 wyświetleń)
Typ pliku: jpg cz1.jpg (381.0 KB, 11 wyświetleń)
Typ pliku: jpg cz2.jpg (344.2 KB, 11 wyświetleń)
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2017, 10:31   #18
Vee
BRAAP BRAAP
 
Vee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: ZK
Posty: 160
Motocykl: DL650AL4; XT660z
Przebieg: rosnący
Vee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 2 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
No to wykrakałeś!!!
Przepraszam.

Dobry pomysł z tym obejściem przełącznika. Jak się wpiąłeś w oryginalny kabel? Rozcinałeś, lutowałeś czy jakaś szybkozłączka? Jak zabezpieczyłeś przed syfem, bo to dość nieszczęśliwe miejsce.

Jak będziesz wstawiał wyłącznik świateł mijania to też poproszę o jakiś krótki opis.

A co do walnięcia przy wrzucaniu jedynki to Suzuki chyba tak już ma. W moim V-Stromie jest tak samo, niezależnie czy olej stary czy nowy.

Pozdro.
Vee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2017, 11:53   #19
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Domyślnie

Walnięcie przy wrzuceniu jedynki na zimnym silniku można zredukować poprzez krótkie gwałtowne dodanie gazu na zaciągniętym sprzęgle (tylko nie do jakichś wysokich obrotów). Dwie niewielkie przegazówki skutecznie rozklejają sprzęgło.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2017, 12:29   #20
hellwoot
 
hellwoot's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 410
Motocykl: RD07
hellwoot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 3 godz 17 min 13 s
Domyślnie

Można też przed odpaleniem wrzucić dwójkę i ruszyć motocyklem. No i nie lać tego likieru pod nazwą motul do silnika.
__________________
hellwoot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.