Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.01.2018, 00:27   #21
Pawel
 
Pawel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nottingham, UK
Posty: 697
Motocykl: RD07a
Pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 19 godz 49 min 44 s
Domyślnie

PawelM jak potrzebujesz tylko 2D to pewnie w kilka godzin ogarniesz podstawy. Miał pytania to też mogę coś podpowiedzieć. Niestety od 10 lat pracuje na angielskiej wersji więc z komendami po polsku wklepywanymi z klawiatury już mam mały problem. Aktualnie używam 2016 z nowym menu więc jak szynszyll nie pomoże to wal śmiało. Pamiętaj, że prawdziwy konstruktor zaczyna od osi symetrii ;-)
__________________
Gdzie BMW nie może tam Africę pośle.
Pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2018, 09:25   #22
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,279
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 8 godz 38 min 21 s
Domyślnie

Paweł przypomniałeś mi słowa mojego psora z kresek: "Najpierw łoś potem coś"

Do modelowania w 3D dorzuciłbym darmowego FreeCAD - całkiem znośnie robi robotę na potrzeby domowe - też wypluwa pliki 3D w kilku foramatach (w typ STL do drukarek 3d) no i 2D też generuje.

Z doświadczania (jako ten co sprzedawał i szkolił z CAD'a) polecam wejść w środowisko 3D - zdecydowanie inna jakość pracy jest, ale jeśli zaczernisz od płaskiego ac czy draftsighta to połowę nauki 3D już masz z tzw czapy.
Podstawowe modelowanie wygląda tak, że robisz szkic bryły, który albo wyciągasz w 3 wymiar (czyli nadajesz grubość), albo obracasz w przestrzeni wokół pewnej osi, potem robisz otwory, fazy, zaokrąglenia etc i a na koniec praktycznie automatycznie generuje Ci się rysunek 2D.
W razie pytań do 3D to mimo, że 3 lata nie siedzę zawodowo w temacie to coś jestem w stanie pomóc.
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2018, 09:56   #23
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Ja pół życia spędziłem w 3ds max, dalej w tym tkwię , jak by ktoś miał pytania o pracę w nim.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2018, 10:17   #24
PawelM.
 
PawelM.'s Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Marki
Posty: 1,752
Motocykl: RD04
PawelM. jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 22 godz 51 min 48 s
Domyślnie

Chłopaki bomba.

Chcę potem 3d bo lubię mieć wszystko dobrze widoczne i zobrazowane ale takie rzeczy lubię od zera robić. Najpierw pouczenie się 2d i przypomnę trochę zasad z rysunku bo dawno już nie rysowałem i wymiarowalem a potem mając podstawy wskoczę na 3d
__________________
KTM 640 Rally
PawelM. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2018, 11:17   #25
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 601
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 8 godz 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PawelM. Zobacz post
Chłopaki bomba.

Chcę potem 3d bo lubię mieć wszystko dobrze widoczne i zobrazowane ale takie rzeczy lubię od zera robić. Najpierw pouczenie się 2d i przypomnę trochę zasad z rysunku bo dawno już nie rysowałem i wymiarowalem a potem mając podstawy wskoczę na 3d
Rysowanie 2D jest łatwe ale 3D nie dużo trudniejsze. Jednak zalety 3D i rozsądnego systemu/programu do projektowania/rysowania nie do ocenienia. Rysujesz detale/części później składasz w całość (jeżeli taka potrzeba). Rysunki/przekroje itd. system wykonuj sam za Ciebie Tylko wymiarujesz. Może trochę więcej pracy ale masz pewność, że wszystko pasuje do siebie itd Ja co prawda pracuję w Catii to dość drogi system ale jest sporo zdecydowanie bardziej dostępniejszych. Nie które mają nawet dobrze rozwinięte narzędzia do pracy na giętych blachach (tworzenie rozkroi). O tym na początku wspomniałeś.
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nauka Jazdy młodego PiotrVN Inne tematy 5 03.04.2017 13:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.