Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.12.2023, 17:42   #1261
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
tak, dokladnie. dzielac kwote na 3 wychodzi bardzo OK. do tego te klucze maja jeszcze jedna istotna zalete: mozliwie wąskie zakresy siły co poprawia dokladnosc a 210Nm zupelnie wystarczy. najgorsze co mozna kupic to po taniosci jakies cudo typu 7-120 czy 20-210. im wiecej waskich podzakresow tym lepiej.
Dzięki!
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2023, 17:56   #1262
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

mam od dobrych 20-tu lat takie trzy grzechotki Stanleya i zadna nie klekla jeszcze. zanim sie przerzucilem na Were Zyklop uzywalem tylko ich. jezeli dostawa jest faktycznie gratis to wg mnie za taki zestaw cena jest ok. ja w okolicach 2003 kupilem ten zestaw 75 czesci, o ktorym wspominalem - juz nie jest dostepny i do dzis zadna nasadka, przedluzka, przegub nie klękła. za 3 grzechotki i takie nasadki + przedluzki sadze, ze warto:

https://www.narzedzia.pl/zestaw-nasa...saAgPREALw_wcB

na fotce jak wspominalem ten zestaw co go mam od 20 lat. jeszcze niedawno mozna go bylo kupic - teraz juz wszedzie jest niedostepny
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 8ea38efb4104b15e4f1b4703124c.jpg (64.7 KB, 15 wyświetleń)
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2023, 17:59   #1263
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Ja mam Stanleya piłę do drewna, super tnie i przez lata niemalże się nie stępiła
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2023, 18:06   #1264
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał WojtasA Zobacz post
Ja mam Stanleya piłę do drewna, super tnie i przez lata niemalże się nie stępiła
wszystkiego trzeba uzywac z glowa. jak mam nakretke na osi 22-24 to nie podchodze do niej grzechotka tylko biore przegubowa przedluzke 50cm. jak odkrecam srube na wale czy wejsciu/wyjsciu ze skrzyni to biore nasadki udarowe itd. ludzie zakladaja grzechotke, na grzechotke rure i ze szwagrem po tym skacza a potem placz bo 'nie dala rady'. w motocyklach momenty tylko w kilku miejscach zblizaja sie do 200Nm. do pracy ciaglej przy autach juz by sie to nie sprawdzilo - nie ta liga - ale do motocykli uzywana z rozumem daje rade. wytrzymalo 20 lat i zgubilem tylko jeden element, ktory udalo mi sie dokupic osobno i uzupelnic. ze Stanleya mam jeszcze bity torx w obsadce na 1/2' i tez zadnego jeszcze nie zabilem. Stanley to nie jest jakas super liga profesjonalna ale cena do jakosc sie broni wg mnie. tylko nie katowac i beda OK. srubokrety maja bardzo marne absolutnie unikac!
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2023, 20:19   #1265
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
mam od dobrych 20-tu lat takie trzy grzechotki Stanleya i zadna nie klekla jeszcze.
Miałem taki zestaw - złodzieje zabrali...
Grzechotki miały wadę. Rękojeść wykonana była z twardego tworzywa i w minusowej temp upadek powodował pęknięcie rękojeści. Były jakby ze szkła. Na dodatek się obracały, ale tak po za tym spoko. Pamiętam, że chyba w Leroy-Merlin były nawet w promocji za 180zł.
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2023, 05:51   #1266
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Miałem taki zestaw - złodzieje zabrali...
Grzechotki miały wadę. Rękojeść wykonana była z twardego tworzywa i w minusowej temp upadek powodował pęknięcie rękojeści. Były jakby ze szkła. Na dodatek się obracały, ale tak po za tym spoko. Pamiętam, że chyba w Leroy-Merlin były nawet w promocji za 180zł.
mnie taka przygoda z pekajacym plastikiem nie spotkala ale i nie pracowalem nigdy na mrozie tymi narzedziami. bywalo ze cos tam grzebnalem w warsztacie na szybko okolo zera ale nie na mrozie. ja swoja walizke kupilem gdzies tak 2002-2004 i kosztowala nieco ponad 300pln. potem faktycznie nastapil totalny wysyp tych zestawow. byly wszedzie - po marketach, allegro i w cenach nieraz faktycznie ponizej 200pln. kto to robil, z czego, gdzie? fakt - po latach grzechotka 1/4 potrafi przeskoczyc i irytujaca jest zmiana kierunku grzechotki gdy juz siedzi na srubie - rozwiazanie z 'jezyczkiem' jak w snap-on jest zdecydowanie wygodniejsze. reszta tak jak napisalem - wszystkie elementy sa, nic nie zawiodlo - ale nie mialy u mnie ciezko. do aut, rolnictwa, przemyslu itp. zdecydowanie za delikatne.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2023, 22:35   #1267
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Chopy potrzebuję kupić śrubokręty krzyżakowe pod choinkę. PH i PZ Jakaś lista z pięć marek co warto wsiąść do ręki?
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2023, 04:29   #1268
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Chopy potrzebuję kupić śrubokręty krzyżakowe pod choinkę. PH i PZ Jakaś lista z pięć marek co warto wsiąść do ręki?
ja uwazam, ze WERA. byly tu posty, ze robia to w czechach i ze byly reklamacje. ja je mam od 15 lat i moze to byly inne produkty/jakosc ale nigdy nie zawiodly a nic tak nie siada w gniezdzie sruby jak to.

bardzo dobra relacje ceny do jakosci ma Wiha - jej duzy wybor w dobrych cenach maja Castoramy

jezeli chcesz pracowac z japonskimi krzyzakami to KONIECZNIE kup srubokrety JIS zamiast Philips - roznica w pracy jest KOLOSALNA. ja mam te:

https://allegro.pl/oferta/wkretak-3s...37-14803967321

i sa bardzo OK. jezeli bedziesz pracowal z systemem Philips to zolte Wera do pobijania - Wera 05018282001.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2023, 10:20   #1269
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Dzięki.
Cytat:
KONIECZNIE kup srubokrety JIS
Ma już je od roku
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2023, 11:44   #1270
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Dzięki.

Ma już je od roku
no to kup zolte Wery i to bedzie najlepszy wybor, a jak kolega nie potrzebuje takich do pobijania to kup zielone z koncowkami Laser Grip. tu film o nich:

https://www.youtube.com/watch?v=qEOnviOkkFU
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Warsztat 4x4. jorge 4x4 30 07.10.2013 21:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.