Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.08.2021, 13:09   #291
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

no dobrze - pociągnijmy to dalej: czy twierdzisz, że DR650 lub wiatrowa XRka są silnikowo lepsze od XT? pytam szczerze - dla mnie DR650 czy stare XL600 to takie same tłuki jak XT.
Fakt - dawno nie jeździłem ani na jednym ani na drugim.

Na plus dla DR i szacunek dla Suzuki za SACS w DR i wszystkich olejakach. Ten system wydaje się robić naprawdę dobrze i wydajnie. DRy dają radę na pustyni a wszystkie stare bandziory czy giksery paliły gumę i zapierdalały jak głupie pod kolejnymi katami i szło to jak złe.
Tutaj na pewno DR650 bije XT na głowę. Ale znowu - jak ładne XT kupiłem za dychę z kawałkiem tak ładne DR650 to 15k plus cała reszta.
Otrzymujemy w dalszym ciągu ociężałego kloca z w miarę fajnym zawieszeniem ale jak to ma być FAJNE zawieszenie to 2 dychy będzie krótko.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 13:17   #292
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,490
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 godz 4 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
no dobrze - pociągnijmy to dalej: czy twierdzisz, że DR650 lub wiatrowa XRka są silnikowo lepsze od XT? pytam szczerze - dla mnie DR650 czy stare XL600 to takie same tłuki jak XT.
Fakt - dawno nie jeździłem ani na jednym ani na drugim.

Na plus dla DR i szacunek dla Suzuki za SACS w DR i wszystkich olejakach. Ten system wydaje się robić naprawdę dobrze i wydajnie. DRy dają radę na pustyni a wszystkie stare bandziory czy giksery paliły gumę i zapierdalały jak głupie pod kolejnymi katami i szło to jak złe.
Tutaj na pewno DR650 bije XT na głowę. Ale znowu - jak ładne XT kupiłem za dychę z kawałkiem tak ładne DR650 to 15k plus cała reszta.
Otrzymujemy w dalszym ciągu ociężałego kloca z w miarę fajnym zawieszeniem ale jak to ma być FAJNE zawieszenie to 2 dychy będzie krótko.

m
W mojej zostało tylny amor ogarnąć. Więc 20 dychy to mega bogato :-).
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 13:25   #293
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Podobny temat przerabialem lat kilkanascie
Pewnie trwaloby to dłużej gdybym się nie zestarzal
i nie popadł w wieńcówkę.
Szwenduro do dla mnie nie tyle enduro a motocykl
pokroju DR, XT czy XR któremu lekka nadwaga nie przeszkadza, bo na wyjezdzie z dala od domu z tobolami nie wpierdzielamy sie gdzie nie ma dróg.
Gdzie są uczeszczane drogi te motocykle sobie poradzą.
Jeśli jednak chcesz jeździć troche inaczej to raczej w grupie. Samemu nie nada.
Dlatego po tych kilkunastu latach przemyśleń
zmianie co roku motocykli a bylo ich sporo - dalej trzymam 3 sztuki. Nie ma idealnego środka.
Dlatego ma swoje miejsce jeszcze XR400 z el.rozrusznikiem czy Trampek też sporo zmieniony.

O ile XR400 jest lepsza w trudniejszym terenie o tyle gorsza na szosie.
Gdybym ze względów finansowych mial zostawić tylko jeden motocykl bylby to XRL650 czy DR gdybym taką teraz miał
Nie Transalp czy XR400
W porównaniu do XR400 - CRf300 to też już kloc
Różnica w wadze na sucho przynajmniej 15 kg
Liczę ze XR nie waży wiecej niż 122kg
(Oryginal 116 kg )

XRl 650 ma przewagę nad DR 650 SE w zawieszeniu .
Nie trzeba niczego zmieniać
Natomiast DR650 ma bardziej aksamitną prace silnika
i jedną ważna rzecz - nie ma problemu z nadmiarem ciepła.
XR trzeba obowiazkowo ubrać w chłodnice oleju.
U mnie zakres "udoskonaleń" jest sporo wiekszy
No ale to nie temat o XR650L
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 13:40   #294
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,490
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 godz 4 min 2 s
Domyślnie

Franz. Na CRF300 da się jechac po asfalcie dłuższy odcinek i jest przyjemnie. Na XR400 po 100km, po czarnym z prędkością 80-90 miałem dość wibracji. Co do reszty to mądre słowa.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 13:45   #295
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JarekO Zobacz post
Franz. Na CRF300 da się jechac po asfalcie dłuższy odcinek i jest przyjemnie. Na XR400 po 100km, po czarnym z prędkością 80-90 miałem dość wibracji. Co do reszty to mądre słowa.
No , wiem
Bylem z CRF 300 L ostatnio w Alpach .
Nie odstawal od XR . Kilkanascie postów wczesniej
napisalem o tym .
- Dlatego nie używam jako szwenduro -XR400
choć mialem nim już wyjazdy po kilka tys km ( Balkany)
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 13:54   #296
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Czyli widzisz - potwierdzasz Franek moje spostrzeżenia co do DR650. Chłodzenie ogarnęli wzo ro wo.
A pisaniem o innych motkach się nie przejmuj - wiesz sporo, w odróżnieniu od średniej tutaj to się dziel. To się ceni.

Moje XL600LM jeździło OK i olej trzymał 90C przy jeździe do 90. Powyżej 90 szło na 110 i chciało iść wyżej. Nawet w kwietniu. Nie było chłodnicy.
DR350 było bardzo chłodne ale ustawiłem je koniec końców dość bogato - mimo to i tak paliło 3.7 z manelami. Szło normalnie latem na 85C. Bez chłodnicy.
XT w upalne dni przy 85kmh trzyma 110C i to mi się nie podoba. Przy 20C trzyma tuż pod 100C. Nie mam teraz czasu na takie grzebanie ale na pewno trzeba podnieść nieco iglice i być może jednak dysze większe... na pewno wolnych obrotów... środek może nieco iglicą podejdzie.
Ona była stłumiona orginalnie i długo jeździła z niższą mocą - jak ją odtłumiali to mam kwity z emisji i jest ustawiona pod normę - ubogo. Nawet pachnie ubogo - stąd temperatura.
Ogólnie - po korektach gaźnika/ków i dołożeniu chłodnicy, co w XT robi się bajecznie prosto i jest super miejsce na chłodnicę, nie widzę najmniejszego sensu w zamianie na DR650 nieznanego autoramentu i proweniencji. Mam to XT już od niemal 6tys km więc wiem, ze mogę mu zaufać. Wagowo to samo co DR. Silnikowo jeśli idzie o moc na pewno nie ma wielkich różnic. Z gazu idzie na koło na 1 i 2. Oczywiście po trialowemu.

Amor z tyłu nowy - można pomyśleć na przodem. Jak zjadę opony a XT zostanie może jednak zmienię koła aby z tyłu była 18tka. Myślę o czymś bardziej hard ale ten temat chyba jednak ogarnie EXC jak już wyjedzie. Oby w tym roku.

Wielokrotnie mnie kusiła i dalej kusi CRF300 jako motek do wszystkiego i wcale nie do niczego. Nowe, nie trzeba grzebać, przy niewielkich nakładach da się tym pojechać wszędzie. Wciąż to POŁOWA 701!!!!!! no i jednak pali dobry litr mniej niż XT. Zobaczymy. Póki co mój romans z XT trwa a jazda przedwczoraj była bardzo przyjemna.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 14:02   #297
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,756
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 14 min 37 s
Domyślnie

Ja to mały jestem i może źle postrzegam różnicę:
-XR400 wydawała mi się duża
-CRF300L - dużo mniejsza i jakoś ja nie czułem masy że jest taka ciezka ( fakt tylko siedziałem nie jeździłem)
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 14:05   #298
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

CRF z tym origumiokiem z tyłu strasznie siada i wydaje się, że siedzisz na motorowerze.
mam 187 i dość długie giczoły.

pamiętam śmiech jak w Białej Kwintal dosiadł dla jaj CRF250
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 14:28   #299
Tomasa
Zrośnięty.
 
Tomasa's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 714
Motocykl: RD07a
Tomasa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 5 godz 38 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
ceptowalne są dla mnie osobiście dwie solidne dychy.
tyle mogę wydać na gotowy produkt i ściorać go w glebie, nie srać po gaciach, że ktoś ukradnie, naprawiać jak się zepsuje, przerobić tak jak mi odpowiada - wszystko ponad to to sprzętowa masturbacja - jak dla mnie. nie prowadząca nawet do szczęśliwego finału

m
Rozsądne podejście, no i jest wreszcie kwota. Kupiłbym za to w jak najlepszym stanie DR650SE, a za to co zostanie ewentualnie zawieszenie zmienić. Jakiś gaźnik odpowiedni, żeby miała trochę pazura i tyle.
Niestety budżet 20 koła to jest decyzja o zakupie mniejszego lub większego paździerza, ale na pewno można to dobrze zrobić. Za swoją DRkę dałem 16.
__________________
"To jest Afryka. Muszą być straty."
XRV 750 '96 | AJP PR5 Extreme '16 | Suzuki DR 650 SE '00
Tomasa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 14:35   #300
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

U nas w ekipie są dwie LC4 zrobione na szwenduro. Fajnie to wygląda i nieźle jeździ. Jeden to już ma słuszny przebieg i nic się nie psuje, nie kosztowały też majątku.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[wycięte z exc matjasa] Ogrzewanie webasto garażu CzarnyEZG Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 28 15.11.2021 22:55
ST1100 czyli jak wkur...ić Matjasa :) szynszyll Inne - dyskusja ogólna 50 06.07.2017 12:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.