Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.12.2020, 23:21   #1
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,842
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 4 godz 40 min 52 s
Domyślnie

Chyba przestanę sobie zawracać głowę serwisami VW. Oddałem auto na wgranie nowszego oprogramowania, dostałem auto zastępcze, nieszczęsny golf 8 z marnym silnikiem, którego oprogramowanie próbuje wymusić eko driving. Polega to głównie na sugestii jazdy na coraz wyższym biegu, przy moim subiektywnym odczuciu, zbyt niskich obrotach. To pozwala na utrzymanie prędkości ale nie pozwala na przyspieszanie. Po 5 godzinach telefon że auto do odbioru. Nie wiem co robili przez pięć godzin jedynym widocznym śladem było umycie auta. Z obiecanej nowszej wersji nic nie wyszło, bo dalej mam tą samą wersję na wyświetlaczu. Reasumując szkoda było tego czasu na męczenie się z golfem i jeszcze musiałem za niego zapłacić 1 PLN, słownie jedną złotówkę. Będę czekać na zaproszenie na wgranie wersji finalnej, ta będzie obsługiwać OTA i wtedy nie wiem jaka będzie rola serwisu, nawet nie wiem, muszę doczytać, czy mam robić jakieś przeglądy w stylu co rok albo co 15 kkm.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2020, 10:13   #2
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Chyba przestanę sobie zawracać głowę serwisami VW. Oddałem auto na wgranie nowszego oprogramowania, dostałem auto zastępcze, nieszczęsny golf 8 z marnym silnikiem, którego oprogramowanie próbuje wymusić eko driving. Polega to głównie na sugestii jazdy na coraz wyższym biegu, przy moim subiektywnym odczuciu, zbyt niskich obrotach. To pozwala na utrzymanie prędkości ale nie pozwala na przyspieszanie. Po 5 godzinach telefon że auto do odbioru. Nie wiem co robili przez pięć godzin jedynym widocznym śladem było umycie auta. Z obiecanej nowszej wersji nic nie wyszło, bo dalej mam tą samą wersję na wyświetlaczu. Reasumując szkoda było tego czasu na męczenie się z golfem i jeszcze musiałem za niego zapłacić 1 PLN, słownie jedną złotówkę. Będę czekać na zaproszenie na wgranie wersji finalnej, ta będzie obsługiwać OTA i wtedy nie wiem jaka będzie rola serwisu, nawet nie wiem, muszę doczytać, czy mam robić jakieś przeglądy w stylu co rok albo co 15 kkm.
Musiałeś zapłacić bo nie może być za darmo (PIT).

Ps. od tygodnia poruszam się też "na prąd", podoba mnie się to .
Ps2. Ale dziś weekend, trzeba przepalić V8
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2020, 19:14   #3
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,842
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 4 godz 40 min 52 s
Domyślnie

Dziś szybka runda samochodzikiem na bateryjkę. W drodze powrotnej wybrałem autostradę, w końcu jedziemy samochodem a nie koniem😎. Początek spokojnie 120 na tempomacie, ale zbyt duże zagęszczenie sprawiło że zmieniłem na 130 km/h, tryb jazdy komfort, zmieniłem z eko w drodze do Krakowa bo był trochę przymulony przy wyprzedzaniu. 20 km przed Wierzchosławicami, wiedząc że pójdę do Biedronki w poszukiwaniu żeliwnego garnka a samochodzikowi damy trochę soku, to zmieniłem na 140 i tryb sport. Niestety dzisiaj warunki do jazdy nie były najlepsze ze względu na wiatr, po raz pierwszy autkiem trochę bujało, ale może to wina zimowych opon 18 cali i temperatury a nie tylko wiatru. Niestety 140 okazało się za mało to dałem na maksa no ale ten max to zaledwie 160 No licznikowo 163/4. Przy ładowarce okazało się że są problemy z jej uruchomieniem , mimo tego podejrzewam że bym dojechał do domu, ale się udało ją uruchomić i udało się dodać 50 km zasięgu. To pozwoliło na dynamiczny powrót, ten potencjał na pedale przyspieszenia jest duży i to w trybie komfort.


W niedzielę pierwszy raz zobaczyłem też swoje auto z zewnątrz

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.