Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.10.2019, 10:56   #31
colles


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Jaworzno
Posty: 333
Motocykl: CRF1000l
colles jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 16 godz 28 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
sam napisałeś powyzej
napisałem że za przelew z KARTY w ING za przelew z konta bankowego na konto Revoluta nie płacę nic
colles jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.10.2019, 00:19   #32
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
W którym miejscu się to ustawia, bo coś znaleźć nie mogę?
Karta >> bezpieczeństwo >> płatności offline
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.10.2019, 08:49   #33
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,390
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 godz 4 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Karta >> bezpieczeństwo >> płatności offline
Dziwne, bo u mnie w ‚bezpieczeństwo’ znajduje się:
- bezpieczeństwo oparte na lokalizacji,
- płatności za pomocą paska magnetycznego,
- płatności zbliżeniowe,
- wypłaty z bankomatu,
oraz
- transakcje ONLINE

O OFFLINE ani słowa
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.10.2019, 10:51   #34
colles


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Jaworzno
Posty: 333
Motocykl: CRF1000l
colles jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 16 godz 28 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Dziwne, bo u mnie w ‚bezpieczeństwo’ znajduje się:
- bezpieczeństwo oparte na lokalizacji,
- płatności za pomocą paska magnetycznego,
- płatności zbliżeniowe,
- wypłaty z bankomatu,
oraz
- transakcje ONLINE

O OFFLINE ani słowa
Mam ten sam układ bo z ciekawości sprawdziłem
colles jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.10.2019, 11:08   #35
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Dziwne, bo u mnie w ‚bezpieczeństwo’ znajduje się:
- bezpieczeństwo oparte na lokalizacji,
- płatności za pomocą paska magnetycznego,
- płatności zbliżeniowe,
- wypłaty z bankomatu,
oraz
- transakcje ONLINE

O OFFLINE ani słowa
to kliknij na "online" - zobacz czy będzie hulać - tylko w miejscu gdzie nie ma zasięgu (terminal musi być odcięty). Sorry - pomyliłem karty - na kredytowej mam to ustawienie. Niemniej działał mi off w samolocie, więc jest szansa, że zadziała i Wam przy tym ustawieniu. Terminale chyba z sieci ciągną w samolotach.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.10.2019, 13:29   #36
ltd454
 
ltd454's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Białystok
Posty: 661
Motocykl: RD03
Przebieg: 116.000
ltd454 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 11 godz 40 min 17 s
Domyślnie

Korzystam z Alior Kantor. Mam kartę w USD i w EUR teraz wydają tylko wielowalutową. Doładowanie konta w czasie rzeczywistym z konta w Aliorze bez dodatkowych. Przelewy w UE z kantoru za free. Zakup waluty po dobrych kursach. Pierwsza wypłata w bankomacie za granicą za darmo, kolejne 9 zł. Bez problemu z płatnościami kartą w UE, Gruzji, BY i UA. Problem z pobraniem USD/EUR z bankomatu na Ukrainie. tylko hrywny i naliczono opłatę. Zakupy przez internet bez problemu.
ltd454 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2021, 19:13   #37
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Odkopuje stary watek bo powod wazny

Jesli ktos korzysta z Revolut warto zapoznac sie z AKTUALNYM regulaminem. Bo moga sie pojawic "niespodziewane koszty i utrudnienia".

W skrocie - przy przelewie i przewalutowaniu rownowartosci 175 PLN oplaty pochlanely.. 86% kwoty. Tu szczegoly:

https://www.onet.pl/turystyka/inna-s...zhdp5,30bc1058
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2021, 20:31   #38
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 43 min 36 s
Domyślnie

Gdyby gość z Onetu zapłacił kartą Revolut, a nie robił przelewu za te kwiatki, wyszedłby na tym lepiej.

Niestety wszystko wydaje się napisane 'czarno na białym' na stronie Revoluta (poniżej) więc to chyba nauczka w myśl zasady 'niewiedza kosztuje'

https://www.revolut.com/help/making-...sferring-money
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2021, 21:22   #39
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Pochyliłem się i doczytałem do końca artykuł z linku.
Podsumuję co wyczytałem o sytuacji i autorze artykułu/przygody. Dla mnie to pouczające jest:

1. Autor wpada na pomysł by, mieszkając w DE, płacić za usługę firmie z DE w PLN-ch, z wykorzystaniem Revoluta i to nie karty, a przelewu (zwykle ludzie i firmy funkcjonujące w jednym kraju rozliczają się w rodzimej walucie). Wysyłka jest do PL, ale wyraźnie pisze, że mieszka w DE i firma jest z DE.

2. Autor uważa, że jak wszystko jest za darmo (przelewy, bankomaty, przewalutowania) to jest to naturalny stan w gospodarce. Bo elektrony (które przenoszą przelewy elektroniczne) są za darmo 😀?

3. Autor nie przeczyta regulaminu Revoluta no bo kto by to czytał (ze zrozumieniem) i to podejście uprawnia go do rozczarowania. No bo jak ktoś mógł zmienić regulamin tak by autorowi nie odpowiadało.


Pewnie jestem nieobiektywny bo to moja branża i nie myślę jak millenials, ale jednak jak tak sobie jeszcze raz czytam to co wyczytałem z artykułu to:

1. Myślę, że jak autor skończy gimnazjum to zdecydowanie powinien wrócić do pisania bo „suspens” umie.

2. Jeśli takiej jakości materiały są w wątku o wolności i koronawirusie to rozumiem dlaczego tak rzadko odzywają się tam ludzie z branży medycznej np. (@GregoryS - nic Tobie nie zarzucam, ani nie wytykam - ani tu, ani w tamtym wątku. Odnoszę się do źródła).


O Revolucie (w miarę obiektywnie i w ekstremalnym uproszczeniu):

1. Długo i do niedawna, Revolut nie był bankiem (i praktycznie nadal nie jest). Obecnie ma licencję bankową (która narzuca pewne obowiązki, np. brak lichwy), ale nie prowadzi działaności operacyjnej w PL i obsługę prowadzą agenci z „Bangalore”.

2. Niebycie bankiem ma duży wpływ na koszty działaności. Revolut jest/był pośrednikiem w wydawaniu kart płatniczych (wydawane przez jeden z brytyjskich banków) + dostawcą aplikacji i dobrych kursów wymiany walut.

3. Na działalności z pkt. 2 nic nie zarabiali i celem na pierwszy etap ich działaności było zbudowanie bazy klientów.

4. Teraz przyszedł czas na monetyzowanie tego „kapitału” i stąd zmiany w regulaminie, dodatkowe usługi, dodatkowe opłaty. I jasne jest, że duża część klientów zrezygnuje. Kogo to obchodzi, wystarczy, że zostanie tyle by ROI było pozytywne po kilku latach?


Podsumowanie:

1. Nigdy (ani w banku, ani w Revolucie czy innym FinTechu) nie należy wykonywać nielogicznych operacji (przelew SWIFT z DE do DE) bo to kosztuje. Gdyby autor poszedł do dowolnego banku i zlecił przelew międzynarodowy/miedzywalutowy (SWiFT) to poniesie podobne koszty. Zwykle jednak będzie mógł transparentnie wybrać kto ponosi koszty przelewu (zlecający/beneficjent/dzielone). Dodatkową ciekawostką w jest to, że banki w DE (szczególnie te małe, spółdzielcze) jako jedne z nielicznych w Europie pobierają wciąż opłaty (od swoich klientów) za przelew przychodzący (szczególnie zagraniczny, SWiFT). I tu nie ma co winić Revoluta tylko napisać do kwiaciarni by zmienili sobie bank, bo to ich problem. Stąd zresztą w strefie EUR wymyślono przelewy SEPA. Długo by opowiadać.

2. Revolut zmienia właśnie regulaminy i uprzedza o nowych/dodatkowych kosztach. Tego się należało spodziewać i trzeba zwracać teraz uwagę na info o opłatach. Jak znam życie to jeszcze przez jakiś czas płatności kartami (nie przelewy i nie wypłaty gotówki kartą!) będą atrakcyjne kosztowo dla nas, konsumentów. Mam tu szczególnie na myśli płatności kartą połączone z przewalutowaniem (bo to 90% przewagi Revoluta nad bankami). Trzeba tylko pamiętać by nie wybierać DCC - https://www.investopedia.com/dynamic...c-term-4769305. To najprawdopodobniej zrobił autor artykułu.

3. Już Einstein pisał, że we Wszechświecie nie ma darmowych obiadów więc Revolut jakim go znamy z początków działalności to przeszłość. To co zawdzięczamy Revolutowi my (konsumenci) to fakt, że pozostali gracze musieli ruszyć 4Litery i mamy lepsze i tańsze usługi w sektorze finansowym.

Mam nadzieję, że te wypociny się komuś przydadzą.
Zdrowia!

PS Jeśli ktoś lubi spojrzeć na oklepane tematy (jak np. „banksterka”) z odmiennej strony lustra to chętnie pogadam przy ognisku. Hydepark na FAT jakoś nam chyba nie wychodzi 😀.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2021, 21:30   #40
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,417
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 31 min 16 s
Domyślnie

Kristoch, to ja się chętnie zapiszę na takie ognisko
Chyba też masz rację z tym HydeParkiem
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Karta multisport poszukiwana Lucky Luke Inne tematy 14 25.10.2017 17:37
Karta Mastercard Bies13 Przygotowania do wyjazdów 23 05.04.2011 01:09
Karta i.c.e BLOB Inne tematy 9 13.10.2010 02:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.