Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.08.2019, 14:36   #11
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Ok, dzwoniłem do Króla i przekazał garść informacji. Felga w XR jest przewidziana pod stalowe nyple i ma małe otwory w feldze (prawie 7mm). Natomiast z CRF mają w okolicy 9mm i są przewidziane pod aluminiowe nyple. Jak mamy aluminiowe nyple to zaś szprycha jest grubsza (nie pamiętam dokładnie), a w XR rotor ma mało mięsa i nie powinno się go rozwiercać pod grubsze szprychy. Generalnie polecał OEMowe szprychy + nyple (boję się sprawdzać ile to ksoztuje )

Motomaks: te szprychy o których piszesz to są pod te koła od CRF? I jak to jest z tą grubością szprych? Możesz podać jakiegoś linka gdzie takie szprychy można kupić? Albo jak masz z XR tyle wspólnego to byłbys w stanie ogarnąć temat (jakoś przez zimę?) i powiedzieć ile $ mam odłożyć do sakiewki?

Lucky Luke: możesz powiedzieć coś więcej gdzie to robiłeś?
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2019, 14:52   #12
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,734
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 1 godz 16 min 0
Domyślnie

Obręcz nowy DID od sprzedawcy z Mińska Mazowieckiego znajdzisz na allegro ,
szprychy i nyple z nierdzewki ściagane przez Enduro 7 (polecam tego sprzedawcę) z Niemiec (251pln zprzesyłką ) madie in USA moose chyba się nazywają

Zpalatał P Król, niestey P. Krol nie ma odpowiednich szprych u siebie wbrew temu co wczesniej zapewniał, dlatego szprychy musiałem załtwić sam.

Strobus robotę Krola bardzo pochwailił, a Strobus sie na tym zna.
Naklejki BB Honda racing to moja sprawka , ale już widze że po tygodniu w RO są naruszone więc nie polecam, choć wyglądają kozacko
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.08.2019, 00:33   #13
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

Szprychy o których pisze są dedykowane do XR , pasują też do CRF 1000L(przód)

Wszystkie koła w Hondach maja stalowe nyple i pod nie są dostosowane otwory w obręczy.
Niemal wszyscy producenci motocykli stosują stalowe nyple i szprychy ze względów ekonomicznych oczywiście po za wyjątkami.

Generalnie w XR trzeba rozwiercać otwory pod aluminiowe nyple do wymiaru 8,50mm,ale zamawiając nowe felgi Excela też to trzeba robić bo otwory są wiercone pod stalowe nyple.

Wymiar nypla oem przy główce to średnio 7,15mm
Wymiar kutego alu nypla Taksago Excel przy główce to srednio 8.25mm

Co do szprych nie wiem skąd informacje o szprychach grubszych pod alu nyple.

Szprycha oem Honda XR 400 cieniowana centymetr od gwintu
grubość gwintu 3,83mm
grubość szprychy przed cieniowaniem 3,50mm
grubość szprychy po cieniowaniu średnio 3,15mm

Szprycha Taksago Excel nierdzewna niecieniowana dedykowana do XR 400
grubość gwintu 3,70mm
grubość szprychy 3,42mm

Czyli Taksago Excel ma mniejszą średnicę o 0,13mm więc skąd info o jakimś rozwiercaniu gniazd w piastach?

Szprychy Excela mam i użytkuję od 10 lat,wiele kół do XR na nich zrobiłem i każdy sobie chwali,nie ma problemów z centrowaniem po kilku latach jak to jest w przypadku OEM gdzie nypel spawa sie z szprychą,zresztą lat nie trzeba wystarczy namietne mycie chemią i ocynk szybko zejdzie.

Pan Król jest niewątpliwym specjalistą od kół,ale czasem zdarza sie mu potknąć,nypel alu nie jest gówniany bo wytrzymał 10 lat i 2 komplety obreczy i nadal ma sie dobrze,zdarzają sie felgi nierówno środkowane XR dla przykładu i trzeba tego pilnować...

Szprychy możesz dostać u mnie dedykowane do XR w cenie około 440zł na koło Taksago Excel Szprycha nierdzewna nypel alu kuty anodowany.
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przygarnę uszkodzoną pompę paliwa do at ferolo Inne tematy 32 11.04.2015 23:03
Czyszczenie baku w środku Pablo Uklad paliwowy i wydechowy 3 22.04.2013 12:12
Robić nie robić Damper RD03 rob Rama, zawieszenia, napęd 11 05.08.2011 02:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.