Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.10.2011, 19:49   #31
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 9 min 51 s
Domyślnie

Bigos..mojego miałem około rok..i był to jakiś trefny egzemplarz. Fajne rzeczy: sylwetka, ogień , prowadzenie i wygodny był (jak dla mnie). Minusy: zero ochrony przed wiatrem przez ten kretyński kształt owiewki, mechanicznie słabo (nie będę powtarzał po Maniaku, i jeszcze ten dekompresator w ręku, miałem 750, nie wszyscy potrafili toto odpalić, mało aku=małe szanse, na pych..ekhm..podobno się da niby), i najgorsza (dla mnie) rzecz..zerowa elastyczność..mały zakres obrotów użytecznych, czyli cechy singla po prostu. A singiel w trasę jest zupełnie bez sensu..
I moje to opinie, niczyje inne

Oprócz niuansów mechanicznych wybór sprowadza się dla mnie do wyboru nastepującego: singiel czy V2.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2011, 20:44   #32
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie

ja nie bardzo rozumiem pojecie zerowej elastycznosci moim bigiem praktycznie od predkosci bliskiej zeru dodajac gazu rozpedzam moto na drugim biegu bez zadnego szarpania . w terenie chwale go wlasnie za ta elastycznosc . bieg 1 super sprawdza sie na stromych zjazdach , podobnie zreszta jak i drugi zjezdzamy powolutku i bez zbednych zabaw rozpedzamy sprzeta , podobnie z 3 biegiem , czasami trza wyhamowac nagle na jakims zakrecie - wystarczy odkrecic i doslownie liczac suwy silnika rozpedzic sie bez zbednej redukcji , czasami sytuacja tego wymaga ; 5bieg daje rady od oklmn 3500kobr. spokojnie byja sprzeta , do dynamicznego przyspieszenia trza zredukowac by napedzic ostrzej moto. poniewaz nie mam licznika , jezdze na obrotomierzu i w trasie urzywam go w zakresie 4500-5000obr co daje w przyblizeniu jakies chyba 100-120 . nie wiem dokladnie ale chyba mniejwiecej tyle .

jedybe co mi przeszkadza to to ze jadac z afrykami musze co rusz mieszac miedzy 4 a 5 . troszke szybciej o jakies 10km/h i byloby miodzio
niezaprzeczalnym atutem dla mnie jest wyglad biga (750) jest poprostu nietuzinkowy i w l;atach kiedy go wyprodukowano poprostu wyprzedzil trendy o cale dekady . przyjzyjmy sie dzis np motocyklom bmw. tak wysmiewany przez jednych "kaczy dziob " teraz wsrod przypuszczam tych samych hipokrytow podniecajacych sie beemkami wzbudza zachwyt


jak dla mnie to jest jeden z najciekawszych sprzetow enduro wszechczasow
podobnie jak wszelkiej masci elefanty , tuaregi czy chocby xlv z tamtej epoki . maja w sobie to cos z bardziej dostepnych sprzetow dodalbym jeszcze xtz75 super tenere oraz z nowszych mz baghira forest.
no przedstawilem wlasnie swoj pkt widzenia
z papryczek z checia polatalbym na rd03 . i zaloze sie ze rowniez fajnie by mi sie nia latalo . nie ma sie co podniecac kilogramamami , sekundami czy Nm lub Kw roznice te i tak nie sa odczuwalne przy uzytkowaniu takim jakie 90% z czytajacych (w tym moja skromna osoba ) uprawia
brac co bedzie w lepszym stanie technicznym lub co bardziej cieszy oko i kozystac z zycia bo czas nie cofa sie niestety i szkoda zycia na dyskusje ;p
latac , koledzy latac
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2011, 20:57   #33
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Kozacko wygląda ten Bigos
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2011, 21:06   #34
duff
 
duff's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 14
Motocykl: nie mam AT jeszcze
duff jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 13 godz 37 min 40 s
Domyślnie

http://suzukidr.pl/forum/index.php?a...c=11848&page=9
A taki BIGos z forum DR na bank upokorzy każdą AFRE i to w terenie i na szosie. Lepszy zawias, 50kg... mniej dla mnie chyba inspiracja na przyszły sezon, z tego co czytam, to koszt takiej przeróbki to ok 1500zł, minus tyle ile odzyska się ze sprzedaży dzioba i reszty plastików, lag. Zostaje jeszcze 3000zł* na ewentualny remont...

*Cena przyzwoitej AFRY 10000-5500(cena przyzwoitego BIGa)
duff jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2011, 22:25   #35
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał duff Zobacz post
http://suzukidr.pl/forum/index.php?a...c=11848&page=9
A taki BIGos z forum DR na bank upokorzy każdą AFRE i to w terenie i na szosie. Lepszy zawias, 50kg... mniej dla mnie chyba inspiracja na przyszły sezon, z tego co czytam, to koszt takiej przeróbki to ok 1500zł, minus tyle ile odzyska się ze sprzedaży dzioba i reszty plastików, lag. Zostaje jeszcze 3000zł* na ewentualny remont...

*Cena przyzwoitej AFRY 10000-5500(cena przyzwoitego BIGa)
Czy na bank to nie byłbym tego taki pewny... i tak zależy od kierownika, wpakuj dobry zawias do RD03, wywal plastiki i zbędne graty i masz podobnego dzika. Nawet 07 można zrobić na hardkora i to nie koniecznie dużym kosztem (chociaż duży to pojęcie względne). A i tak AT i Big to staruszki i z natury w porównaniu do nowych sprzętów typu LC8 czy GS 800 będą anemikami.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2011, 23:57   #36
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Też tak kiedyś kombinowałem... potem przemyślałem temat jeszcze raz i po prostu kupiłem od razu LC4.
1500 to koszt samego (całkiem dobrego) przedniego zawiasu z porządnym serwisem (bez koła), przy dobrych wiatrach już ze sprężynami. To co siedzi w tym BIGu to WP40, które jest już prehistorią i to o mocno średniej opinii (w kontekście późniejszych generacji zawiasów w LC4, bo to stąd pochodzi). Powiem wprost: koncepcja i rozmach nie powala - na tym forum są dużo bardziej zaawansowane i perspektywiczne projekty.
Niemniej rozumiem frajdę z rzeźbienia - dopóki daje to frajdę i ma się na to kasę to na prawdę fajna zabawa (pomijając sensowność takich działań).

BIG ogólnie bardzo mi się podoba (choć średnice osiek kół cokolwiek przerażają), fajnie wygląda i ma klimat, ale rozpatruję go raczej z perspektywy uniwersalnego youngtimera a nie bazy pod "dzika".

pozdrawiam, Adam
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy

Ostatnio edytowane przez fxrider : 06.10.2011 o 23:59
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2011, 07:27   #37
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Zaczęło się od głupiego pytania jakiego nie wypada zadawać na forum Africi , a skończyło na tym że jakieś suzuki jest lepsze od Africi , szcze w pory jak to czytam .
Dawać ten fenomenalny motocykl , złoję wam dupę i przestaniecie pisać pierdoły , póki jeszcze nie zabrałem się za przeróbkę .
Czekam na propozycje .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2011, 10:27   #38
jaro
 
jaro's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Dabrowa G.
Posty: 690
Motocykl: RD07a DRZ 400E
jaro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 9 godz 51 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał duff Zobacz post
http://suzukidr.pl/forum/index.php?a...c=11848&page=9
A taki BIGos z forum DR na bank upokorzy każdą AFRE i to w terenie i na szosie. Lepszy zawias, 50kg... mniej dla mnie chyba inspiracja na przyszły sezon, z tego co czytam, to koszt takiej przeróbki to ok 1500zł, minus tyle ile odzyska się ze sprzedaży dzioba i reszty plastików, lag. Zostaje jeszcze 3000zł* na ewentualny remont...

*Cena przyzwoitej AFRY 10000-5500(cena przyzwoitego BIGa)


Wydaje mi się że ostatnie zdanie mówi wszystko cena jest podyktowana podażą jeśli big miałby tylu zwolenników co ąfri kosztowałby podobne pieniądze.Jak ja kupowałem swój motocykl po latach przerwy(pewnie wielu aktualnych afrykanerów tak miało) dysponowałem określoną gotówką.
Wtedy wybór padł na trampka (afri była poza zasięgiem),ale w grę wchodziło kilka innych motocykli między innymi big jakieś inne drki ,bmw650,jakaś aprilla bo były w podobnych pieniądzach i to było najważniejszym wykładnikiem .
Myślę że trzeba mierzyć siły na zamiary i możliwości.
A więc tak jeśli masz kasę na porządną afri to bym brał afri a jeśli masz mało gotówki to lepiej zostać przy sprawdzonym sprzęcie niż kupować tanią wyeksploatowaną afi .
jaro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2011, 10:33   #39
Saladin


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Ełk
Posty: 13
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Saladin jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 6 godz 8 min 45 s
Domyślnie

Jako, że ze względu na kasę rozpatruję przyszłościowo zakup BIG'a, więc pozwolę sobie zgłosić moją skromną opinię BIG - jest ładny taki jaki jest i przerabianie go na full crossa to moim zdaniem pomyłka.
Opinia fxridera jest tutaj kluczowa
Po co psuć fajne moto ?
Saladin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2011, 11:15   #40
dopra
 
dopra's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Poznań
Posty: 628
Motocykl: DR650SE
Galeria: Zdjęcia
dopra is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 1 dzień 14 godz 52 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał duff Zobacz post
http://suzukidr.pl/forum/index.php?a...c=11848&page=9
A taki BIGos z forum DR na bank upokorzy każdą AFRE i to w terenie i na szosie. Lepszy zawias, 50kg... mniej dla mnie chyba inspiracja na przyszły sezon, z tego co czytam, to koszt takiej przeróbki to ok 1500zł, minus tyle ile odzyska się ze sprzedaży dzioba i reszty plastików, lag. Zostaje jeszcze 3000zł* na ewentualny remont...
To jest motocykl mojego brata i muszę powiedzieć że wygląda naprawdę ciekawie.
dopra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Najlepsza Afryka myku Inne tematy 90 19.02.2018 19:54
Afryka 11 Lupus Kwestie różne, ale podróżne. 93 12.02.2012 20:25
Afryka Lupus Przygotowania do wyjazdów 8 26.03.2011 11:33
A jak nie Afryka to co ? paku Inne tematy 72 06.05.2010 14:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.