Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.03.2012, 17:35   #111
Czarek40
 
Czarek40's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Kuźnica Kiedrzyńska /Czestochowa
Posty: 370
Motocykl: ADV 990, SXF 250
Czarek40 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 2 godz 49 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
Po kamolcach, na stojaka, łokcie szeroko, dupa do tyłu i.... gaaaaaaaaz
__________________
Cała nuta trwa dwa razy dłużej niż półnuta, ta z kolei dwa razy dłużej niż ćwierćnuta itd.
Czarek40 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2012, 21:12   #112
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,657
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 6 godz 46 min 53 s
Domyślnie

wczoraj i dziś przetestowałem w różnym terenie. Piach żwir kamienie itd... Doszedłem do wniosku ze tylko Gaaaaaaz!!!! i kierownica luźno. Aż sobie do siebie pod kaskiem gadałem po cichu Gaaaaz!!! pamietaj gaaaaz Poza tym zmiana opon na TKC też pomogła Błoto jest jednak najcieższym rodzajem terenu... dziś godzine wyciągałem moto z błota bo sie zawiesiła na płycie silnika.... Niedzielna pokuta
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2012, 10:20   #113
Piki
 
Piki's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 189
Motocykl: RD07a
Piki jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 18 min 16 s
Domyślnie

Świeżak jestem, ale połowę tego co przejechałem to po jakichś lasach Nie mam problemu z jazdą na stojąco, ale po swojemu Piszecie, żeby dupa do tyłu, a ja jak stoję to najbardziej komfortowo czuję się opierając kolana na baku, czyli centralnie, bądź lekko w przód nawet. Jak dam dupę do tyłu, to siłą rzeczy wiszę na kierownicy i bardzo to utrudnia kontrolowanie gazu. Pomijam fakt, że nie idzie mi zmiana biegów na stojaka i fakt, że często jeszcze w panice przysiadam. Jakieś wskazówki?
Piki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2012, 10:39   #114
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 44 s
Domyślnie

Dupa do tyłu jak coś się niedobrego dzieje...jak zaczyna Ci kolo przednie wydziwiac...albo spodziewasz się klopotów. A tak to stój sobie wygodnie pieszczac kiere...
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2012, 11:47   #115
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 19 min 35 s
Domyślnie

Jest i tu coś dla początkujących - http://www.youtube.com/watch?v=u3nCi...B714C5DD95781C
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2012, 17:54   #116
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Generalnie na stojaka to trza różnie. W zależności od sytuacji... balans. Najgorsza możliwa sytuacja to jak podbija Ci tylne koło a Ty stoisz nad bakiem. Dlatego też w/g mnie podwyższanie kiery w nieskończoność jest bezcelowe a wręcz niebezpieczne. Zresztą, tam gdzie stoisz nad bakiem to i tak jest na 99% tak płasko, że spokojnie można usiąść.


Łokcie szeroko, głowa nad kierą lub bakiem, dupa z tyłu, nogi lekko ugięte i dzida. Wzrok nie pod przednim kołem tylko w zależności od prędkości... Ustawienie kierownicy tak by linia manetki przecinała oś lagi, najlepiej w ogóle wymienić oryginalną kierownicę na coś lepiej ukształtowanego. Klamki ustawione tak, by non stop trzymać jeden dwa palce na hamulcu a druga by bezproblemowo wysprzęglić bez zmiany pochylenia ramienia. Popatrzcie jak to robią Coma, Despres i inni "idioci"

Kolejne... przed nierównościami można lekko docisnąć zawieszenie ruchem ciała w kierunku ziemi - tak by nad przeszkodą motocykl był w fazie "odbujnięcia", tak by zawieszenie miało mozliwość jak największej kompresji a sprzęt był odciążony.

Tak jak pisał rrolek, raczej używać takich obrotów by napęd był reaktywny, reakcja na gaz jakaś tam kolwiek ale nie emerycka. Najlepiej zmienić zębatkę tylną, dla mnie 47 to ideał teren/trasa, jak bez trasy to nawet większą. Różnica będzie ogromna, możecie wierzyć na słowo

Intuicja podpowiada by na podjazdach nachylić się jak najbardziej do przodu.... TAK, ale jak wyskoczy jakiś kamień to nie niego nie podjedziesz tylko się odbijesz. Czasami lepiej się odchylić do tyłu, oczywiście bez przesady żeby rolki na plecy nie zaliczyć.


Ustawienie zawieszenia: trzeba potestować. Nie ma 100% najlepszego ustawienia na każdą sytuację. W seryjnym zawieszeniu używam oleju 7,5W i kilka pompnięć powietrza - Tak by na odcinku testowym o krótkich głębokich dziurach nie wyrywało kierownicy z rąk, ale nie dobijało podczas zeskoków. Tył - niewiele można tam pokombinować ale można ustawić sprężynę, jak to robię na tyle by jadąc 70-80kmh nie podbijało tyłu na takim większym śpiącym policjancie ale też nie dobijało na zeskoku. Testy testy.


Bardzo ważne jest ciśnienie w oponach. Ja używam zazwyczaj 1.5-1.8, nigdy nie wiadomo na jaki teren się trafi a to taki trochę złoty środek.


Czasami warto docisnąć sobą motor przed przeszkodą, szarpnąć gazem i kierą do siebie, jednocześnie przesuwając się do tyłu. Wrażenia bezcenne


I jeszcze: odkręćcie wszystkie zbędne pierdoły. Jak jeździcie sami to tylne podnóżki, szybę, nawet całą czachę, stelaże, lampki, pierdy. Nie wiem co to jest to oryginalne przykręcone do główki ramy w afrze, ale na pewno nie pomaga w terenie. Nic zza tego nie widać, motor jakis ociężały. Wymiana na typ Boano albo samoróba i motor dostaje drugie życie. Wymieńcie wydech na lżejszy. Po co komu prawe lusterko... albo ciężarki na kierownicy. Zdecydowanie zdejmijcie gumy z podnóżków. Dźzwignię hamulca tylnego ustawcie tak by działał na stojaka,a na siedząco i tak lepiej hamulce działają a na stojąco się przyda.

Zawracać najłatwiej na nodze a jak się nie da lub nie umie (ja nie umiem ) to można podjechać przednim kołem na pobocze (zazwyczaj jest deko wyżej niż droga) i zjeżdzając tyłem skręcać.


Kostka sama się nie oczyści z błota, trzeba jej w tym pomóć odkręcając i siła odśrodkowa wywali błoto z bieżnika.


Ot tak kilka tipów
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland

Ostatnio edytowane przez Misza : 26.03.2012 o 18:01
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2012, 20:26   #117
marta
 
marta's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Gdynia
Posty: 123
Motocykl: RD03
marta jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 3 min 52 s
Domyślnie

Moja ulubiona lektura momentami nabiera precyzji - super!
Nadal pilnie czytam :-)
marta jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2012, 21:18   #118
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał managa Zobacz post
Postanowiłam dzisiaj sprawdzić na własnej skórze, czy faktycznie dodanie gazu jest takie dobre. Parę razy, zamiast standardowo przystanąć i pomodlić się przed jakąś zmianą ubitego podłoża, by potem na jedyneczce przeturlać się powoli, na stojaka odkręciłam i faktycznie działa I ta radość, że mogę! Oczywiście póki co delikatnie, bo sama jeżdżę..
a Spróbuj mi się rozbeczeć gdzieś w lesie albo w polu
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2012, 21:36   #119
managa
 
managa's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Księstwo siewierskie
Posty: 585
Motocykl: NX650 + EC250F
managa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 1 dzień 23 godz 11 min 10 s
Domyślnie

Rav, ja się dopiero uczę
managa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.05.2012, 12:12   #120
Tomek
 
Tomek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Ok. Sandomierza
Posty: 516
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Tomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 15 godz 22 min 56 s
Domyślnie

Super temat. Przeczytałem go cały a teraz idę walczyć wg powyższych wskazówek
Tomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jazda w terenie Ziarko Inne tematy 6 23.09.2013 21:07
Przelewa paliwo w terenie SóHY Uklad paliwowy i wydechowy 12 19.08.2012 15:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.