Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.02.2010, 17:03   #1
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 58 min 24 s
Domyślnie Co dalej ? Jaka wybieramy droge? Jak ma wygladac nasze forum - Moje przemyslenia

Nadszedł właśnie taki dzień kiedy to większość z nas zastanawia się co dalej będzie z tworem znanym jako forum africatwin. Czy nadal nadal ma być tworem utrzymywanym z dobrowolnych składek , czy może ma nam latać wielka reklama zasłaniająca wszystko i to taka której nie można wyłączyć


poniżej zamieszam dla was fragment luźnej rozmowy na chatboxie, nie jest to dosłowna rozmowa ale ogólny sens jest zachowany oto ona :


Rambo - Panowie, to co.. robimy składki obowiązkowe czy nie, bo serwer fuckt, ledwo nas unosi... nowy serwer to nieuniknione jak poczytać jak to działa . Wiec kasę musimy skołować jeśli forum na przetrwać. Wiec nawet 300 osób, jakie to rzekomo wchodzi regularnie, to daje Nam 9000zł a brakuje tylko 1500zł z tego co pisze Rami
pałeł - chodzi tylko oto abyśmy nie wracali do tego problemu co roku
Rambo - jak będą obowiązkowe (nie mylić z przymusowymi) to nie będzie takiej sytuacji Pałeł
pałeł - masz racje w tej sprawie zagadamy się jak nigdy
motormaniak - ile osób tyle zdań więc i ja się pomądrze: Wprowadzić obowiązkową opłatę 20 zł rocznie od użytkownika i po problemie. Martwe dusze znikną, osoby logujące się tylko po to żeby napisać ogłoszenie czy wkurzyć innych również. Osoba która nie opłaciła składki miała by ograniczone "pole widzenia forum " i nie mogła pisać postów
rambo - Więc pytanie dla mnie jedno: chcemy czy nie chcemy. Padnie to, to postawi się drugie. Ale może warto się nad sobą zastanowić, czy chce burzyć swoje podwórko dotychczasowe i bawić się na nowym, czy robimy porządek i wracamy na prostą i dzida tszoda najepka
pałeł – o tym samym pisze wiele osób również ja
motormaniak -wiem
Rambo - no ja się zgadzam z motormaniakiem, i jego wizja jest niemal taka jak moja. Kto się zgadza następny..?
voytas - lepiej naprawiać niż wymieniać
Rambo - jestem na zaprowadzeniem porządku (tym razem nie mylić z zamordyzmem )
voytas - hehe ci co już wpłacili i to bez ociągania na pewno będą za obowiązkiem
pałeł - nie obowiązku nie ma płacisz jak chcesz być
voytas - letki zamordyzm wśród tylu indywidualności nie jest czymś złym
Rambo - ale 20zł też nie bo ci co zapłacili 30zł i więcej mogą mieć nie smak, choć nikt tego nie powie. Wiec 30zł, tym szybciej znajdzie się 1500zł Wiec skoro ja i jak czytam wiele osób uważa że forum to ludzie, społeczeństwo zróbmy mobilizacje w okół siebie, zanim zrobi to GTW. Pokażmy im że też umiemy, Pałeł z tego co czytam ramiego, to 300 osób jest tu na stałe mniej więcej 100 zapłaciło wiec 30x200 se tak liczę. A reszta, sorry ale mamy koszty. Chcesz nas czytać, proszę bardzo 30zł abonament na rok !!!
pałeł - brawa full poparcie
e200g_ - Zaoszczędziłem kupę pieniędzy i jeszcze więcej czasu, dzięki temu co znalazłem na Forum. Przeglądanie działu głównego powinno być ogólnodostępne, zaraz po zalogowaniu się. Reszta powinna być udostępniona po opłaceniu 30zl, która to kwota zaspokoi potrzeby związane z funkcjonowaniem serwera, itp. Bez opłaconej składki "zero" dostępu do Działu technicznego i do Wyprawowego. Zawarta tam wiedza warta jest więcej niż opłacony serwer przez 10 lat!!!
Czas podjąć męskie decyzje i wreszcie odważnie się pod nimi podpisać. Zamordyzm musi być, albo całość przemieni się w burdel!!!! „


Moje wnioski są takie
należy wytworzyć mechanizmy na forum które pomogą w utrzymaniu serwera, jeśli forum ma być darmowe i bez reklam.
Pytanie teraz jakie to maj być mechanizmy, pierwszy punkt to reklama baner czy coś w tym stylu, ale przecież forum ma być koszerne i nikt nie che tańczyć jak mu reklamodawca gra.
A więc pozostaje nam utrzymanie forum z dobrowolnych składek. Jak zrobić żeby składek wpływało więcej ?
To w sumie proste, należy zablokować dostęp do pewnych treści dla osób nie składkowych, a więc znowu rodzi się pytanie do których ?
Myślę ze na pewno dział techniczny, z działu ogólnego „wszystko dla afrykaczka” i „wszystko dla afryki”


Jawny powinien zostać dla wszystkich dział regionalny, dział podróżniczy także powinien być nie jawny
wiedza w tych postach jest bardzo cenna jak napisał e200g_ . „Zawarta tam wiedza warta jest więcej niż opłacony serwer przez 10 lat!!!”


Owszem powiną być widoczna ale bez możliwości czytania czyli coś co widzę jak wchodzę na główna stronę forum, gdy chce wejść dalej powinienem zostać poinformowany ze niestety ale ten dział będę widział dopiero po opłaceniu składki członkowskiej' I nie zaraz na drugi dzień tylko wtedy jak mateo odnotuje wpłatę, i proszę się nie złościć ale mateo nie sprawdza stanu konta codziennie tylko raz na jakiś czas i kiedy ten dostęp będzie dodany, np. w ciągu miesiąca lub wcześniej,


Wtedy też pozbędziemy się niechcianych użytkowników którzy tylko po to się rejestrują żeby dać ogłoszenie o sprzedaży, jeden problem będziemy mieć z głowy
Wiem ze moje postulaty może są ostre ale dla mnie jako płaconego składkę forum nie jest darmowe. Nie widzę możliwości abym ja i inni użytkownicy mieli na swoich barkach utrzymywanie forum które jest dobrem ogólnym, i jako dobro ogólne każdy z nas powinien poczuwać się do odpowiedzialności za forum


Myślę, że nadszedł czas na zmiany
Teraz głos należy do Was czarnuchy
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 17:15   #2
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Popieram. Z tym, że "Relacje z podróży" powinny być jawne - to jest jednak coś co społeczność forumowa powinna propagować na zewnątrz. Zamknięte powinny być wszystkie działy dotyczące społeczności i motocykla jako takiego. Jeśli to technicznie możliwe to np 1 miesiąc dostępu trialowego - żeby sobie nowy użytkownik stwierdził czy aby na pewno dobrze robi wchodząc w tą grupę i tym samym podpisując swoisty cyrograf na resztę swojego życia

Ogólnie cokolwiek zablokujecie/odblokujecie jestem za wprowadzeniem obowiązkowych składek
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland

Ostatnio edytowane przez Misza : 17.02.2010 o 17:20
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 17:19   #3
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Misza ma racje, ale ten nasz forumowy AS podajże z tego co czytam Adminów, to generuje najwięcej wejść, i to jest problem. Ale wiem Misza o co Ci chodzi i coś cza uradzić. Jestem za obowiązkowymi składkami dla każdego Można jak ktoś zaproponował właśnie dla czytaczy tylko działu podróże i ogólnych tematów dać naprawdę symboliczne 10zł a reszta czarnuchów pospolito tszodujących normalnie 30zł za 365 dni.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 17:22   #4
Nowy011
Nie świeży tylko Nowy
 
Nowy011's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 544
Motocykl: RD04
Nowy011 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 18 godz 40 min 25 s
Domyślnie

Jeżeli mogę coś powiedzieć i napisać . Bo kiedyś cośśśś płaciłem , a teraz odkładam na remont XLV-ki

Powaznie to :

Forum powinno być ogólno dostępne...
Bez reklam
Ci co uważają ,że trzeba płacić niech płacą
ci co nie zapłacili a uważają ,że tak trzeba niech zapłacą jak najszybciej

I ten ostatni punkt też się dotyczy mnie , zrobię przelew jutro ..


p.s.
I proszę mnie nie jeb.. za to ,że uważam może inaczej jak większość ,że forum powinno być cześciowo widoczne a częściowo nie , zaleznie od wpłacających składki.. Takie podziały zawsze były do dupy , i się konczyły wielkimi avanturami na forum....Wklejać liste kto zapłacił a kto nie i będzie wiadomo komu ręke podać na zlocie .......................i tym tekstem sam sobie zrobiłem strzał w kolano....... JUTRO PŁACEEEEEEEEE
__________________
Nowy011 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 17:33   #5
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 58 min 24 s
Domyślnie

misza rambo macie racje te rozwiązanie jest ciekawe opcje wypracować musimy razem ja tylko sugeruje zmiany
nowy pozwolisz ze się nie zgodzę z twoim stwierdzeniem jak zapłacisz składkę to nie jest już darmowe jesli chces kozystac z dobrodziejstw forum pomóż mu w jego utrzymaniu
a ten mechanizm ma pomóc w ściągalności składek czyli płaci każdy kto korzysta
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 17:36   #6
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 38 min 51 s
Domyślnie

A może po prostu zamiast blokować możliwość czytania, zablokować możliwość pisania? Wtedy sława Afryki i jeźdźców jej dosiadających wciąż będzie docierała do szerokiego grona, a wyeliminuje się tzw. jednopostowców. To mogłoby też być formą ochrony przed zaśmiecaniem forum i nadmiernym rozrostem, którego niektórzy tak bardzo się obawiają.
P.S. Ja też zalegam ze składką ze względu na lenistwo i zapominalstwo i myślę, że jeśli dostęp do pisania zostałby mi zablokowany, to już dawno bym ją opłacił.
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 17:41   #7
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Tak to mi robią w plusie i orange

Składka co roku musi być podstawowym obowiązkiem każdego czarnucha

wobec forum.

Inaczej w ryj i nikt mu ręki nie poda
A co do dostepności dla czytaczy to zupelnie inne zjawisko, na razie musimy szybko znaleść 1500zł
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 17:50   #8
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 58 min 24 s
Domyślnie

Poruszę jeszcze jedna kwestie może nie każdy o tym myśli tylko chodzi o to aby ta sytuacja się nie powtarzała co roku, pewny zasób finansów jest potrzebny przypomnijcie sobie naszego kolegę śp. marqsa i pomoc forum jaka mogliśmy udzielić rodzinie. Dziś nie stać nas nawet na serwer.

Rozrost nie jest zły. Progres musi być, tylko ze jego koszty powinniśmy ponosić razem.
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 18:25   #9
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Ramires powinien sprawdzić jak wystawić dział podróże jako stronę statyczną tylko do odczytu. Powinno to znacznie odciążyć serwer jak i pozwoliło by na ograniczenie możliwości wykorzystania zasobów serwera przez "czytających".
Strony do odczytu mogły by być uaktualniane raz na dobę - co zmniejszy wymagania co do mechanizmu uaktualniania stron.

Ale to tylko taka propozycja i nie wiem jakie problemy techniczne/konfiguracyjne dalej pojawią.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 18:34   #10
mateo
Oj


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Dankowice
Posty: 129
Motocykl: RD07
mateo jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 23 min 32 s
Domyślnie

Problem nie łatwy, ale:
1. Zakładając to forum, podstawą decyzji było to, że dalej będzie ono ogólnodostępne i bezpłatne. Czyli takie jakie stworzył PUFF
2. Trzeba więc znaleźć jakiś dodatek, który skłoni czytających dodobrowolnego datku a nie zabroni czytania, lub pisania. Niech się wypowiedzą Ci, którzy wpisali najwięcej solidnych, rzetelnych informacji. Nie o ilość postów chodzi bo są rekordziści co nic ciekawego nie napisali
Zabronić łatwo, zachęcić trudniej ale jeżeli forum ma dalej się rozwijać i być interesujące i POMAGAĆ INNYM W PASJI AT to jedyna droga.
mateo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Z cyklu: Co dalej z forum cd. podos Inne tematy 16 24.02.2010 19:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.