Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.08.2009, 13:39   #1
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 55 min 46 s
Domyślnie Coca Kola-gdzie komary w dupę tną

Zimowy wieczór-„Sczypta Świata” i paskudna jerbamate-Rafał z dziewczyną opowiada o spływie kajakiem po rzece Umba na półwyspie Kolskim. Piękne klimaty, ciekawa opowieść i fantastyczna przygoda-kajak przywieźli w plecaku…taki dmuchano-składany a rzeka raczej do łatwych nie należy.Na koniec zamieniamy kilka słów i wymieniamy się telefonami.
-Jaśku-zwracam się do Azji-mam plana
-Że niby gdzie i że sam?!
-Noo-odpowiadam z szelmowskim uśmiechem
-No tobie chyba sufit na głowę upadł

kolski.jpg

Luty-Błędów, degustując kolejną flaszkę z Andrzejem Gdynia, ni z gruszki ni z pietruszki, krzyczę do Spławika
-Jedziesz na Kolski!
-Co?
-W lipcu!
-Ale co?
-Jajko, pogadamy potem -i wracam do przerwanego wątku z Andrzejem

Z Deptulem sprawa była prostsza
-Jest plan
-Hmmm-słyszę w słuchawce, bo Marcin raczej myśli niż mówi, lub też myśli że powiedział
-Kolski, lipiec
-Hmmm
-No to strzałaJ-jesteśmy umówieni
Aaa, i jeszcze myku. Myku to tak naprawdę na wkręta, bo kto by tam chciał z germańcem jeździć.
CocaKola-koszulka.jpg

Wizy, to chyba jedyna rzecz, która w jakiś tam sposób była skoordynowana, reszta, no cóż, naszym planem był brak planu i tak też wyglądała nasza komunikacja przed wyjazdem. Dwa słowa: Kolski -lipiec, załatwiały wszystko.
Wizy załatwia Spławik. Zainkasował kasę oraz nasze paszporty, a następnie …wyjechał do Rumunii !
Myku na wszelki wypadek wyjeżdża na Islandie, ja z Deptulem załatwiamy sobie żelazne alibi.
Załącznik 6464

Start 28-mego. Absolutne wariactwo, zresztą jak zawsze. Stelaże nie pasują, kapcie nie zmienione-wielkie dzięki dla Herflika i Lungo za pomoc.-lekki wściek. Na rogatkach, czeka germaniec, gdzieś za Piotrkowem Deptul, gnamy do Spławika, gnamy, bo ponoć czeka z zapiekanką

Warszawa. Spławik wręcza nam paszporty z wbitymi wizami, jest dobrze i strasznie gorąco. Jest wódka, ale nikt jej nie pije, bo my nie pijemy wódki i nie jemy mięsa…zapiekanka była wegetariańska i nie było żadnych dziewczyn.
badanie.jpg

Spławik zaczyna kręcić, Deptul nie ma przeglądu-dzięki Rambo. Straszny upał i warszawskie korki wyciskają z nas siódme poty.
Plan, planu nie ma, bo Spławikowa Afryka nie gotowa, więc powoli jedziemy na Suwalszczyznę, gdzie następnego dnia ma nas Spławik dogonić i tak było przez kolejne dwa dni. W tym czasie leniwie minęliśmy Litwę i Łotwę, a potem Estonię…Spławik masz w ryj.
bryzgiel.jpg
wigry.jpg

Granica Estońsko-rosyjska Narva i zamek Hermana-Ivangorod i piękna twierdza. Mamy stresa, to nasza pierwsza wizyta w Rosji. Długie odprawy, upierdliwość celników, trzepanie bagaży, schody i kłody podczas odprawy, okazały się opowieściami z mchu i paproci. Estończyk zaprasza nas bez kolejki, rosyjska obsługa pomaga w wypełnieniu odpowiednich papierków, Myku flirtuje z celniczkami. Na ścianie celnicy duży plakat z produktami żywnościowymi których nie wolno wwozić. Filigranowa celniczka prosi o otwarcie topkejsa, na wierzchu akurat wszystkie te produkty. Uśmiecham się słodko…ona również…i każe zamknąć… i stawia odpowiednia pieczątkę i…i jestem w Rosji.

Pierwsze metry i już wiemy, że jesteśmy w innej rzeczywistości, a przecież to jeszcze miasto graniczne. Po lewej długi sznur tirów czekających na odprawę, porozstawiane grile, śpiący na poboczu kierowcy. Po prawej punkt DPC, pusto, znak stop odstawiony na bok, jeszcze tylko jakaś powolna ciężarówa , no i dzida. Droga szeroka i jeszcze gładka, spoglądam w lusterko-mrugają jakieś światełka-karetka myślę i zjeżdżam bardziej na prawo. Jeszcze jeden rzut oka i widzę rozpadające się żiguli i machającego kolesia w moim kierunku…no i dupa.
DPC był stop? Był!
Zakaz wyprzedzania był? – Był!,
Sorok było? Noo było,…no i było również 3900rubliczków mniej w naszych kieszeniach. Kurwaaaa…Spławik,ty już wiesz co

Petersburg mijamy z gracją kojota. Sześcio pasmowe obwodnice. Wszystko zapierdala, i chyba rozpoczął się sezon polowań na Afrykańczyków! Żaden z pasów nie daje oddechu. Jest ciemno i zimno, cały czas się rozglądamy za jakąś miejscówką do spania i odnajdujemy Rudego 102.
102.jpg

Gdzieś za Kirowskiem, padamy na pysk, i bez wybrzydzania rozbijamy się na pierwszej napotkanej polance. Komary atakują całymi batalionami. Z powodu zmęczenia, straciliśmy czujność trapera i zaledwie po dwóch godzinach snu, słońce wywala mnie z namiotu, a tu czekające bataliony tych co to się nie nażarły dwie godziny wcześniej.
03624web.jpg

Zwijam majdan, melduje Deptulowi samowolne oddalenie i już po 15min leżę w cieniu przydrożnego cepaenu. Chłodny beton, ulga, oczy zamykają się same…błogość.
-Kolego, nie możesz tu tak spać -słyszę jak przez mgłę
-To mnie zastrzelcie-mruczę pod nosem, nie otwierając oczu
-Wy nie możecie tak na betonie, to niedobrze
Otwieram oko i widzę młodego gościa z kawałkiem Wołgi, a dokładnie z tylnią kanapą. Zwalam się na Wołgę, chyba dziękuję, urywa mi się film. Jakiś czas potem budzą mnie chłopaki. Wiele dłużej nie wytrzymali. Aniołem stróżem okazał się Misza z zakładu wulkanizatorskiego. Uścisk dłoni, teraz już świadome podziękowania i nieodparta chęć zabrania ze sobą kawałka Wołgi ale się nie chciała złożyć w technologii rejli. Dodam również, że byłem tak „zmęczony”, że wszystkie mantle, kask , dokumenty, leżały luzem na Afryce…leżały tak przed, w trakcie i po w trakcie.
wolga.jpg

Jeśli już jesteśmy na cepeenie. Tworzymy skomplikowane wzory z gamą przy każdym tankowaniu, bo należy najpierw zapłacić, a potem zatankować. Mamy jeden działający licznik i trzy odmienne spalania i zawsze jest przy tym kupa główkowania, a tęgie z nas głowy, szczególnie germańca
Mykus.jpg

Gajowi czujni są-1500rubliczków-akcja jak ta pierwsza, z tą tylko różnicą, że się ostro targujemy i jest przy tym kupa śmiechu.
Ja: 50euro
Oni się Śmieją
Oni:500euro
Ja się śmieję
Ja:500rubli
Oni się śmieją
Ja:No bądźcie ludźmi, jołki połki!
Oni:1500rubli
Ja:No to dil, ale za trzech!
Śmiejemy się wszyscy.
Wymiana dokumentów na kasę…grzeczności również i od tego momentu jak widzimy znak zakazu wyprzedzania, ograniczenia prędkości, roboty drogowe, uwaga łosie…jedziemy jak należy i wymieniamy już tylko grzeczności z Gajowymi.
030web.jpg

Myku od startu ma same dobre pomysły: No to może najebka dzisiaj-no ale mało trafione, bo my przecież nie pijemy wódki i nie jemy mięsa. Więc germaniec wpada w depresję o czym oczywiście nas informuje podczas każdego postoju. Nastrój nam się udziela. Mijamy miejscowości, które nie znają pojęcia remont, zapadające się drewniane szałasy, brudne i szare blokowiska…bieda pełna gębą, wśród tego wszystkiego piękne i drogie samochody…i bardzo serdeczni ludzie-kontrast diaboliczny. Ciemne szyby w samochodach, to nie oznaka przynależności do mafii, to taki fun narodowy. Ciemne szyby ma nawet rozpadający się Ził. Po drogach jeżdżą pojazdy, które jeżdżą aż umrą, a potem jeszcze trzy lata(deptul). Chyba nie do końca wiedzieliśmy, czego się spodziewać, tym samym mamy oczy szeroko otwarte. Targają nami bardzo odmienne reakcje i spostrzeżenia…tylko Myku skupia się na ciągłym piętnowaniu „swojaków” i tym razem popadł w stan… melancholii.
__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz






Ostatnio edytowane przez bajrasz : 05.08.2009 o 13:52
bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2009, 13:49   #2
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 1 min 14 s
Domyślnie

Pięknie
Oj Rosję trzeba poznać na własnej skórze, trzeba.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2009, 14:42   #3
Ron
Keep It Simple and Short
 
Ron's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 31
Motocykl: R1100GS
Ron jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 4 godz 24 min 4 s
Domyślnie

fajnie sie czyta.
wiecej!

ps germania uber alles
Ron jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2009, 15:00   #4
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Jak zwykle - klasa. Moge max do jutra poczekac na drugi odcinek - potem wszyscy macie w ryja.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2009, 15:19   #5
wojtalski
 
wojtalski's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 254
Motocykl: RD07a
wojtalski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 11 godz 28 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bajrasz Zobacz post
DPC był stop? Był!
Zakaz wyprzedzania był? – Był!,
Sorok było? Noo było,…no i było również 3900rubliczków mniej w naszych kieszeniach.
Skąd to znamy Lepi he? Toż to standardowe miejsce na pierwsze trzepanie naszych kieszeni na tej trasie.

Bajrasz nie zaznasz spokoju dopóki nie skończysz...
__________________
Galeria

wojtalski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2009, 15:36   #6
Ronin
 
Ronin's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 713
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Ronin jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 22 godz 47 min 16 s
Domyślnie

dawaj, dawaj więcej zobaczymy gdzie Wy byliście, a gdzie my z Derym i jakie wrażenia
Ronin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2009, 17:44   #7
felkowski
 
felkowski's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawka
Posty: 1,482
Motocykl: RD07a
Przebieg: 66666
Galeria: Zdjęcia
felkowski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 19 godz 27 min 40 s
Domyślnie

fajowe -jeszcze, jeszcze
__________________
felkowski
sikanie z wiatrem to chodzenie na łatwizne
felkowski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2009, 17:57   #8
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Zaraz za granica nie zatrzymali nas bo nie stanelismy na STOPIE do kontroli i ze wyprzedzalismy na zakazie,ale jak sobie przypominam to byl tam taki tyci znak na poboczu z liczba 40 a my jechalismy...hm..Bajrasz ile to my jechalismy?Chyba juz sie zdazylismy rozpedzic,co?
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2009, 17:59   #9
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 55 min 46 s
Domyślnie

Podosie, specjalnie dla Ciebie, jeszcze kilka fotek dzisiaj

Chwilę się skupię na głównej arterii drogowej z południa na pólnoc, jaką jest M18. Jest to prawdziwa droga życia.
Z racji na brak czegokolwiek na długich odcinkach, droga żyje własnym życiem.
Ludzie tędy jadą, jedzą, biwakują, tu śpią, naprawiają środki transportu,. Mieszkańcy okolicznych wiosek handlują tym co złowią, upolują wyhodują.
Tajga która ją otacza, jest tak samo piękna, jak i niedostępna-gęstwina , bagna, jeziora
doroga.jpg
tajga1.jpg
tajga2.jpg

Już sam fakt, że przecina ona tak trudne i niedostępne tereny, robi ją ciekawą. Każdy zjazd, jeśli oczywiście nie jest to zjazd do jakiegoś miasta, prowadzi do nikąd.
Natrafienie na groby, pocięte lub spalone auta, nie jest niczym zaskakującym…oczywiście nie w pierwszych dniach
hos.jpg
szutry1.jpg
fasolka.jpg

Ciekawą sprawą są punkty czerpania wody i to jakiej. Głębinowe źródła mają swoje nazwy, mają opis minerałów jakie się w nim znajdują i nawet są poświęcone przez obwodowego popa-woda pycha
zrodlo1.jpg
zrodlo.jpg

Ilekroć na nią wracaliśmy, czuliśmy do niej sympatię. Była pewnego rodzaju łącznikiem z rzeczywistym światem,
choć wiele cywilizacji, na niej nie było-nie wliczając punktów DPC i Kafe obok nich oraz stacji benzynowych.
Po powrocie planujemy sobie zrobić takie lansjerskie koszulki z M18.
bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2009, 19:35   #10
Andrzej_Gdynia
 
Andrzej_Gdynia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 787
Motocykl: RD03
Andrzej_Gdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 10 s
Domyślnie

Bajrasz, dawaj dalej choć wzbudzasz zazdrość...
Andrzej_Gdynia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
akcja coca-cola, prośba o pomoc mbogo Kwestie różne, ale podróżne. 22 30.08.2013 21:46


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.