Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.05.2011, 12:44   #11
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,672
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 21 godz 54 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
Poncki, zwykle w podporządkowanej jest przejście dla pieszych, ze światłami. Czyli albo objeżdżają po pasach, albo po ciągłej przed pasami, a czasem się nie p... tylko walą przed pasami.
To było tak z przymróżeniem oka

Wiadomo, że jak gnoje jeżdżą pieszym po stopach, dowożą pizze po chodnikach i są szefami wioski bo dostali Kymco to szkoda to nawet komentować.

Na Puławskiej są takie godziny kiedy ruch w bocznych uliczkach jest zerowy. Wtedy jak ktoś ma potrzebe to może sobie poświrować i chyba nie ma jakiejś tragedii.

To było tak dygresyjnie. A jak jeżdżą młodzi skuterzyści każdy wie
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2011, 18:36   #12
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bliźniak Zobacz post
Świetna akcja - trzeba by na Hallera we Wrocławiu taki znak postawić, bo tak 2 pasy w każdą stronę, ale jak tirami zastawione i się nie usunie jeden czy drugi to się czasem Afryczka nie mieści ... albo to ja taki kiepski dżokej jestem
przecież jest ścieżka rowerowa obok
zmienia się zmienia,Panie i Panowie...na lepsze,i oto chodzi
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......

Ostatnio edytowane przez RAVkopytko : 26.05.2011 o 18:38
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2011, 23:58   #13
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 34 min 59 s
Domyślnie

Ciekawi mnie jak to się ma do wprowadzonych ostatnio przepisów dotyczących rowerzystów, gdzie kierowcy są zobowiązani umożliwić rowerzystom wyprzedzenie, ominięcie korka jadąc przy krawężniku prawą stroną drogi. Dla nas robi się automatycznie mniej miejsca jeśli tylko kierowcy puszek zastosują się do tych przepisów.
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2011, 08:34   #14
ELvIS2704
 
ELvIS2704's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Karnieszewice
Posty: 90
Motocykl: RD07a
ELvIS2704 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 57 min 41 s
Domyślnie

Akcja genialna... Daje nadzieję.
Najgorszym wydarzeniem u mnie było w Koszalinie bliskie spotkanie z typową Blondi w czerwonym BMW... (mówiąc typową nie mam namyśli koloru włosów... raczej to co pod nimi)
Trzy pasy ruchu... Jadę VFR800 lewym, wolno bez tam spinania się... lekko przyspieszam...
Nagle klijentka jadąca prawym pasem DOSŁOWNIE wzięła zamach górnymi kończynami i z ostatniego pasa po prawej bez kierunku jednym machnięciem kierownicą prawie teleportowała się dosłownie przed moje koło. Zbytnio szumu nie robiłem pomachalem trochu łapskami "mówiąc" nimi WTF?!
Oczywiście zawstydzona pani bała się nawet spojrzeć w lusterko...

Potem w gazetach by było "Motocyklista uderzył w auto!". Czasem takim trzeba jak się ma dobre twarde obuwie wybić trochę kloszy... Naszczęście nie praktykuje bo za dobre serce mam i nie chcę psuć jeszcze bardziej naszego wizerunku.

Myślicie, że jest duża szansa na poprawienie sytuacji?

Swoją drogą nie wiem ile w tym prawdy... Wujaszek kiedyś z Francji przybył chopperkiem do PL (nie mam z nim kontaktu dobrego) mówił, że jak tutaj przybył to się załamał właśnie np. podczas wyprzedzania motocyklem kierowca specjalnie przyspiesza... Mówił, że w FR wręcz robią miejsce bo wiedzą, że i tak podróżujemy szybciej.
ELvIS2704 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2011, 09:07   #15
Gawron
 
Gawron's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wawa
Posty: 397
Motocykl: RD07a
Gawron jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 17 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
Niestety, obraz psują skutersyny. Pobocze, prawa ścieżka na trzypasmowej i objeżdżanie czerwonego światła przez boczną podporządkowaną to standard na Puławskiej w Warszawie.
Samochody tez tak objezdzaja.
__________________
Pzdr
Gawron

'Podróżować znaczy żyć. A w każdym razie żyć podwójnie, potrójnie, wielokrotnie.' A. Stasiuk
Gawron jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2011, 09:31   #16
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
Niestety, obraz psują skutersyny.
Motocykle są wszędzie!
SKUTERY SĄ WSZĘDZIEJ !!!!
W skuterach najgorsze jest to że po przebiciu się przez korek na "pole postion" - sa za wolne. Dlatego je śmigam na 125- tce...
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2011, 09:38   #17
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gawron Zobacz post
Samochody tez tak objezdzaja.
a, to fakt. ale po pasach raczej nie jeżdżą. wk...mnie to objeżdżanie zimą przy Karczunkowskiej - czasem korek jest 2km do wjazdu na Pulawska, bo skręcający w Karczunkowską z Puławskiej objeżdżają i w efekcie 3-4 auta moga na jednej zmianie swiatel wlaczyc sie prawidlowo do ruchu.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2011, 11:36   #18
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 54 min 8 s
Domyślnie

Żeby zmniejszyć korki i liczbę wypadków na drogach potrzebujemy lepszej infrastruktury i większej kultury jazdy. Jak sobie czytam takie dyskusje jak ta to jednak mam mieszane uczucia....
Na szybkie wybudowanie w tym kraju autostrad i dróg ekspresowych nie mamy co liczyć- to już pewne. Jednego stadionu w terminie nie potrafią te patałachy zbudować to gdzie nam marzyć o drogach
Co do kultury to sprawa jest jeszcze trudniejsza bo trzeba przełamać pewne wzorce i zmienić nastawienie ludzi- a tu na samym początku jest góra lodowa. Co ja mam ustąpić, ja Dlaczego!! To inni mi mają ustąpić drogi a nie ja- to jest wewnętrzne przekonanie większości polskich kierowców- i to niezależnie od tego czy jadą jednośladem czy puszką.Teksty o "skutersynach", "puszkarzach" to norma w tego typu wątkach. A miało być o wzajemnej tolerancji i kulturze, która sprawi, że codzienna jazda przez zatłoczone miasto będzie przyjemniejsza. Wątków, gdzie ktoś się żali jak tomu "blondyna" zajechała drogę, albo jak to dzielny motórzysta kopniakiem urwał lusterko wrednemu kierowcy puszki jest już na tym i innych podobnych forach bez liku. I nic one nie dają- nic nie wnoszą nowego!!
Jeśli chcemy by było lepiej zacznijmy się na wzajem szanować. A jak ktoś robi na drodze coś głupiego to tylko uśmiechnąć się z politowaniem,a jak się pcha na siłę to wpuścić- a nie się zżymać i wymachiwać łapami.
Chodzi o to by utrwalić pewne wzorce zachowań gdzie normą jest wzajemne poszanowanie i kultura a nie cwaniactwo i chamstwo. To będzie trwało lata i wiele jeszcze osób zginie zanim się poprawi. I samo postawienie choćby tysięcy tablic na drogach nie pomoże gdy my sami nie zmienimy postawy i nawyków. Nawet na motorze jesteśmy tylko jednym z użytkowników drogi. Jeśli chcemy by nas szanowano i wpuszczano, robiono miejsce itp. to sami grajmy fair. A jak ktoś ma słabe nerwy i w korkach nie może wytrzymać to niech sobie przed jazdą zażyje relanium albo wsiądzie do autobusu!! (Swoją drogą- jadąc następnym razem przez korek motocyklem spróbujcie policzyć auta osobowe, w których jest tylko kierowca- ciekawe prawda A podobno paliwo drogie)
Pozdrawiam i życzę powodzenia- przepraszam za przydługi elaborat, ale mnie sprowokowali
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2011, 12:02   #19
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
a jak się pcha na siłę to wpuścić- a nie się zżymać i wymachiwać łapami.
Chodzi o to by utrwalić pewne wzorce zachowań gdzie normą jest wzajemne poszanowanie i kultura a nie cwaniactwo i chamstwo.
No i tu sobie przeczysz. Taki się przyzwyczai, że i tak go ktoś wpuści i tyle z kultury będzie. Ty do niego z uśmiechem a on na chama się wbija. Pewnych rzeczy nie toleruję i staram się nie ustępować, ale każdy robi jak chce.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2011, 12:04   #20
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Chyba przesadziłeś kolego. Nie wiem, gdzie to wszystko wyczytałeś, w tym wątku, ale towar masz dobry
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.