Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Zobacz wyniki ankiety: Czy regulamin jest sprawiedliwy
Tak 10 23.26%
Nie 12 27.91%
Potrzebna korekta 21 48.84%
Głosujących: 43. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.02.2010, 12:30   #1
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,458
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 godz 37 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
....jesli nie rozumiesz to powiem tylko ze każdemu z nas za wykonana prace należy się zaplata...
Ja to rozumiem, więc dla przykładu, jak wysoko cenisz pracę Ramiresa?
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 12:41   #2
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 5 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
jorg z całym szacunkiem to ze kupisz opone taniej to jeszcze twój dostawca ma płacić haracz ?
działy sprzedam kupie tylko dla składkowiczów łącznie z odczytem i dyskusja dział pid powinien być szczególnie premiowany zawsze możesz szukać sobie w sklepach towaru tylko dolicz sobie ze 20% zapłacisz więcej, a wy chcecie ceny dampigowej i jeszcze objebać ich podatkiem to jest kurwą chore
Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
3 punkt wykreślić
pozostałymi się zgadzam
jednocześnie chce zauważyć ze do PID należeć powinni koszulkowcy, polarowcy i kaledarzowcy, naszywki i reszta gadżeciaży

Po 1 - specjalnie napisałem wniosek o merytoryczne propozycje, a nie dyskusję. Masz inne pomysł - wypisz je, a na końcu zrobimy średnią - patrz post Randala (z pomysłem rozwiązania).

Po 2 - pisałem o DOBROWOLNEJ Opłacie + składce NP 100, ale może być i 50 i 20 dodatkowej - nie ważne, to musi być kwota, którą dostawcy ujmą w marży bez wielkiego uszczerbku. Np. Hiszpan, Randi, Franz mają towar w różnych cenach, jeden da 10 bo zarabia całe 100 zł, inny 50 bo zarobił 1000 zł - i niech się w końcu Dostawcy wypowiedzą, a nie Ci co nie mają pojęcia o ich marżach (jak ja).

Po 3 - pomysł o płaceniu od naszywek, polarów - hmmm. Ja zapłaciłem za rachunek telefoniczny, za przesyłkę ze szwalni do wawy, dałem zaliczkę - i jeszcze mam dopłacić. Chomik też miał w plecy. Może tak być - ale beze mnie -ja podziękuje, zwłaszcza, że robię to po nocach - bo na co dzień pracuję w dziale ryzyk finansowych - NIE w SZWALNI... End of Story.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.

Ostatnio edytowane przez jorge : 18.02.2010 o 12:43
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 12:31   #3
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,061
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 4 dni 20 godz 47 min 39 s
Domyślnie

greg chcesz etaty stworzyc
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 12:39   #4
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,061
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 4 dni 20 godz 47 min 39 s
Domyślnie

traktuje nas wszytstkich tak samo dlatego chce abyśmy sie utzrymali ze skaładek tylko i wyłacznie albo z reklamy tylko i wyłacznie

PID nalezy sie chwała i spledor
za towary badz co kolwiek w takcih cenach jak tu oferuja
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 12:44   #5
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,061
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 4 dni 20 godz 47 min 39 s
Domyślnie

ja cały czas mówie ze nikt z PID nie powinien dokałdac ani grosza franz ładnie napisał ze traktujecie nas jak kułaków
utrzymujmy się tylko ze składek taka jest moja opcja bo innej nie widzę
jeśli mamy płacić wszyscy to
trzeba zrobić tak ze ci co płaca maja dostęp do 100% forum
ci co nie płaca 30%
a nie zalogowani 10%
pasuje ?
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 12:46   #6
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 5 min 49 s
Domyślnie



Warunek jeden - PiD powinien zawierać albo dostawców z dobrymi cenami dla FAT (np. serwis), albo z jakością (np. motocykle) - chodzi mi o przypadek zalogowania osoby co np. sprzedaje w detalicznych cenach np. szprychy
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.

Ostatnio edytowane przez jorge : 18.02.2010 o 12:49
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 12:48   #7
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

no to ja też.
Panowie, przeczytałem wszystkie posty. te miłe i te mniej. te bardzo długie to trochę po łebkach...
nie rozumiem o czym ta długa i kwaśna jak cytryna dyskusja.
forum nie będzie działać bez serwera? potrzebna kasa? proste rozwiązanie zatem jest takie, że każdy raz do roku płaci 30PLN i wsio.
a może Ci, którzy nie zapłacą do kwietnia nie będą generować już zbyt dużego ruchu i wystarczy nam mniejszy serwer
ten kto nie zapłaci widzi, że jest takie forum i nic poza tym.
dlaczego nie ma takich posranych wątków na XRV.co.uk ?
bo płacisz Ł10 i masz do wszystkiego dostęp. nawet możesz sprzedawać ile chcesz i czego chcesz. jak długo chcesz. nikt nie zapyta co z tego ma forum - no bo co ma? ano ma tyle, że Ci co zapłacili mogą kupić to czy owo taniej, jak również mogą mieć inne korzyści z bycia cząstką tej społeczności.
przyznam nawiasem, że pomijamy kwestie proste a wkurwiamy siebie nawzajem Dr. Madejskim ad reklama w Avatarze. To tak jakby strzelać z armaty do much.
Wiosna idzie więc moim zdaniem czas na porządki - jeśli forum ma liczyć 200 osób i działać w sposób prawidłowy to jestem za tym - niestety ale nie ma ŻADNYCH inicjalnych korzyści ze świeżej krwi, której podobno może nam brakować.
Ci, którzy są są OK. Piszą, jeżdzą w ciekawe miejsca, znają się na mechanice, mają znajomości tu i tam... tworzą to forum.
każdego dnia aktywnie jest na forum 50 osób? to już wiele. chcesz się zarejestrować za free? proszę bardzo. reszta niestety jest za drobną opłatę. wolny datek czy jakkolwiek to zwał.

To co się dzieje w tej chwili i jak się dzieje jest niedopuszczalne.
CO do mnie - nie zapłaciłem. Jeśli okaże się, że jednak jest sens tu zostać zapłacę i nie piszę tego jako przyklejony w PID/.
Tyle ode mnie.
matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 12:53   #8
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,458
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 godz 37 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
traktuje nas wszytstkich tak samo dlatego chce abyśmy sie utzrymali ze skaładek tylko i wyłacznie albo z reklamy tylko i wyłacznie


Myślę, że nie wszyscy byliby z reklamy zadowoleni. Reklama Twój wróg

Najlepszą metodą jest utrzymanie się z dobrowolnych składek. Nie kontrowersyjna, nieboląca, idealne wręcz rozwiązanie, ale tylko wtedy gdy bilans się zgadza.

Łatwo jest dziś mówić, że się skrzykniemy, dołożymy, pomożemy itp itd. Gdzie wszyscy byli wcześniej? Taka już natura człowieka, jeżeli nie muszę płacić to po co płacić.

Bardzo niewiele osób zapłaciło ot tak z własnej nieprzymuszonej woli. W imię jakiejś tam podzięki za to co tu znalazło, za klimat i czar tego miejsca.

5% - tylu nas jest z poczuciem własnego obowiązku. Nie neguję nikogo. Takie po prostu jest życie. Każdy ma prawo decydować o sobie. Forum jest darmowe i dobrowolne. Taka jest zasada więc po co płacić. Nie zmienimy podwalin ludzkości.

Kiedy poszedł mail o składki, to co się stało najważniejsze, nie to, że brakuje na serwer tylko to, że forma była nie taka, że gramatyka i stylistyka zawiodła.

Czy na pewno to było najważniejsze, gdzie koleżeństwo i czarnuchowość?

Ja mam w podpisie "piszę poprawnie po polsku". Nie oznacza to, że wprowadzam do każdego postu z błędami cenzurę i zwracam każdemu uwagę na przecinki. Oznacza to ni mniej ni więcej, że ja piszę poprawnie po polsku.

Spora część z Was jest Czarniejsza od czapki górnika, ale w sytuacji kontrowersyjnej (takiej jak teraz) koleżeństwo i legendą owiana Czarnuchowość idzie na bok. Bo ktoś coś źle zrobił, bo ktoś się pomylił, bo mnie się to nie podoba.

Czy to na pewno słuszne? niech każdy wyciągnie z zaistniałej sytuacji jakieś wnioski dla siebie i nie obrzucajmy się już więcej gównem.

Starajmy się wspólnie, aby za rok sytuacja się nie powtórzyła.

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 18.02.2010 o 12:56
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 13:12   #9
randal 76
 
randal 76's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1,015
Motocykl: nie mam AT jeszcze
randal 76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 10 godz 4 min 32 s
Domyślnie

panowie co głowa to ma inny punkt widzenia jeden mniej drugi bardziej nerwowy ,taka natura człowiek . A teraz skupmy się na regulaminie i ustalmy zasady .
randal 76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 13:13   #10
czosnek
 
czosnek's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 22 godz 58 min 59 s
Domyślnie

To chyba taka już polska krew. Polak nie lubi przymusu. Pojawia się jakiś obowiązek to: LIBERUM VETO!!!.

Czy to naprawdę takie straszne wyrzeczenie te nieszczęsne 30 zł
Ponoć czarnuchy (choć z niektórych postów wynika, że na to miano zasługują tylko Ci, których było stać na AT 10 lat temu) są tacy "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" no to niech zgodnie płacą 30 zł na miejsce gdzie wykluwa się ich poczucie czarnuchowatości

Wniosek mój taki: Obowiązkowa składka na forum 30zł.
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.