Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.09.2022, 12:00   #641
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 38 min 51 s
Domyślnie

Wszystko się zgadza, ale wciąż nie widzę powodu, żeby się wkurzać czy drzeć na kogoś mordę na środku skrzyżowania. Jeśli masz nowe lub dużo warte auto, to po prostu nie załatwiasz sprawy na miejscu uściskiem ręki czy pod bankomatem, tylko poprzez ubezpieczyciela.
Wkurzyłbym się tylko, gdyby mi drogi samochód uszkodził ktoś niewypłacalny i nie ubezpieczony, np pijaczek na wigry 3. Na szczęście, póki co, taka sytuacja mi się nie przydarzyła.
Łukasz, taka szkoda to dar niebios
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2022, 12:06   #642
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ferdek Zobacz post
Wszystko się zgadza, ale wciąż nie widzę powodu, żeby się wkurzać czy drzeć na kogoś mordę na środku skrzyżowania.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2022, 12:25   #643
ŁukaszBIA
blink
 
ŁukaszBIA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dobrzyniewo
Posty: 1,503
Motocykl: RT12
ŁukaszBIA jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 6 dni 22 godz 1 min 9 s
Domyślnie

Dar niebios Ferdek.. może i tak ale jak auto jest Twoje a nie banku. Poza tym do ręki bym takiej kasy nie dostał na naprawę, max 1/3.
__________________
Jedynka do dołu!
ŁukaszBIA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2022, 13:20   #644
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ŁukaszBIA Zobacz post
Dar niebios Ferdek.. może i tak ale jak auto jest Twoje a nie banku. Poza tym do ręki bym takiej kasy nie dostał na naprawę, max 1/3.
Ja z czystej ciekawości - jak to szkoda na 30k? Przecież to zarysowanie do wygładzenia, szpachli i pomalowania.

Pewnie auto jest nowe? Ale że to 30k?

Pytam bez żadnej szydery - po prostu nie bardzo rozumiem, ale ja jeżdżę starszymi samochodami wartymi mniej niż ta szkoda.

Z takim polubownym załatwieniem różnie bywa - koleś wjechał mi w tył starego civica, lat wiele temu. Ja młody i niedoświadczony, on stary cwaniak. Zgodziłem się chyba na 300zł bo wyglądało niewinnie, kasa w łapę i w drogę... Finalnie naprawa wyszła grubo ponad 1000 bo coś tam pod zderzakiem było do prostowania itp itd.

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2022, 13:27   #645
ŁukaszBIA
blink
 
ŁukaszBIA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dobrzyniewo
Posty: 1,503
Motocykl: RT12
ŁukaszBIA jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 6 dni 22 godz 1 min 9 s
Domyślnie

Marcinie,
To zarysowanie zakwalifikowało cały błotnik lewy/poszycie lewe do wymiany. Auto na gwarancji, własność banku, naprawa w ASO. Cena samego elementu 8k netto. Rbh to ok 150-200pln w aso, materiały lakiernicze, normalia i się nazbierało. Mam gdzieś fakturę to Ci podeślę żeby nie było że zmyślam.
__________________
Jedynka do dołu!
ŁukaszBIA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2022, 13:31   #646
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ŁukaszBIA Zobacz post
Marcinie,
To zarysowanie zakwalifikowało cały błotnik lewy/poszycie lewe do wymiany. Auto na gwarancji, własność banku, naprawa w ASO. Cena samego elementu 8k netto. Rbh to ok 150-200pln w aso, materiały lakiernicze, normalia i się nazbierało. Mam gdzieś fakturę to Ci podeślę żeby nie było że zmyślam.
Łukasz, absolutnie nie podsyłaj - wierzę. Pytałem naprawdę z ciekawości. Teraz wszystko jasne dla mnie - niby nic takie zarysowanie a jaki to kłopot...


Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Pierwsze profesjonalne szkolenie z jazdy miejskiej wybija z głowy zdejmowanie nóg z podnóżków podczas jazdy.
A dlaczego? Że puszka przejedzie? U mnie najpierw o cylinder zaczepi

Ostatnio miałem wątpliwą przyjemność powalczenia z korkami GSem na warszawskiej Woli. Da się, choć wiadomo, skuterek to nie jest. ALE - jak nie ma dużego bezpiecznego luzu to POWOLUTKU, sprawdzając czy przejdzie między lusterkami puszek. Właśnie czasem z nieco opuszczonymi giczałami żeby ani o milimetr za dużo na bok nie polecieć w razie co. Jak kierowcy widzą że nie jadę na pałę tylko zerkam powoli czy bezpiecznie ich minę - często zjeżdżają żeby zrobić luz.

Człowiek z filmiku...przegiął, no przegiął i zabrakło wyczucia czy czego tam. Może za dużo wiary a za mało wyobraźni i umiejętności.

Ja nigdy zresztą kozak w korkach nie byłem bo zawsze ktoś może zechcieć sobie wysiąść, kości rozprostować i się po d. podrapać. A i po prostu nie lubię tego przepychania się w korkach, tak zwyczajnie nie mam z tego żadnej frajdy.

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2022, 13:34   #647
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Też nie rozumiem ... dla mnie to max 3K chyba że drzwi do wymiany ale nie sądzę .
Ale zawsze jest tak że naprawa robiona w ASO jest b droga.
Liczy się za każde pierdnięcie i pracę planuje się tak aby wyszło jak najwięcej roboczo godzin i wymian.

Finalnie wyklepanie i pomalowanie w normalnym warsztacie jest 10 x tańsze.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2022, 13:45   #648
agl123
 
agl123's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Posty: 133
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: .......
agl123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 15 godz 59 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał ferdek Zobacz post
Wszystko się zgadza, ale wciąż nie widzę powodu, żeby się wkurzać czy drzeć na kogoś mordę na środku skrzyżowania.
z tym to różnie bywa. Ja kiedyś jadąc rowerem między samochodami podparłem się ręką o jeden aby nie zwalić się rowerem na to auto. Miałem pecha, że to było auto marki luksus z niezrównoważonym kierowcą w środku. Niezrównoważonym bo zaraz po tym jak się podparłem zaczął trąbić, po czym wysiadł z auta i zaczął się drzeć grożąc mi śmiercią. Jego poziom agresji narastał po tym jak zacząłem się śmiać... Na szczęście przejeżdżała policja i widząc co się dzieje zainteresowała się zdarzeniem. Po krótkich wyjaśnieniach mogłem się oddalić a z Panem policja chyba porozmawiała dłużej. Nie wiem na czym się skończyło, bo odjechałem.
Uważam, że poziom agresji na Polskich drogaj jest stanowczo zbyt duży. Zwłaszcza w miejscach gdzie jest dużo "dyrektorów" w swoich służbowych passeratti...
agl123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2022, 14:30   #649
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,236
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 17 godz 8 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
Też nie rozumiem ... dla mnie to max 3K chyba że drzwi do wymiany ale nie sądzę .

Ale zawsze jest tak że naprawa robiona w ASO jest b droga.

Liczy się za każde pierdnięcie i pracę planuje się tak aby wyszło jak najwięcej roboczo godzin i wymian.



Finalnie wyklepanie i pomalowanie w normalnym warsztacie jest 10 x tańsze.
Nie do końca. Samochód powinien być naprawiony tak aby odpowiadał wartości sprzed szkody i dlatego naprawia się go wymieniając elementy na nowe. Szpachla to nie jest naprawa do stanu sprzed szkody. Mało, ubezpieczenie powinno też pokryć de facto utratę wartości spowodowaną naprawą, a tego u nas nie ma choć wyroki są.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2022, 15:44   #650
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
Nie do końca. Samochód powinien być naprawiony tak aby odpowiadał wartości sprzed szkody i dlatego naprawia się go wymieniając elementy na nowe. Szpachla to nie jest naprawa do stanu sprzed szkody. Mało, ubezpieczenie powinno też pokryć de facto utratę wartości spowodowaną naprawą, a tego u nas nie ma choć wyroki są.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Ano, to jest fakt. Czym innym jest szpachla a czym innym całkowita wymiana elementu.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przed siebie, na 6-7 dni (02.07-08.07) Neno Umawianie i propozycje wyjazdów 3 30.06.2010 10:29
Plan B, czyli przed siebie na luzie kiub Trochę dalej 42 12.11.2008 00:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.