Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.01.2019, 19:40   #11
Lakrua
 
Lakrua's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Zakopane
Posty: 384
Motocykl: NAT
Lakrua jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 22 godz 48 min 56 s
Domyślnie

Takie pytanko mam techniczne. Czy ogarnę w jeden dzień wylot z polski tj. 7 rano czyli w Maladze przed południem. Następnie kierunek prom i Niebieskie Miasto(chefchaouen) przed zmrokiem ?
Lakrua jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2019, 23:15   #12
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Małe szanse. Policzmy: samolot leci ok 3,5 h. Zanim wyjdziesz z lotniska będzie 11:00. Nie wiem kto i gdzie podrzuci ci moto, ale dojazd na parking i zapakowanie gratów to kolejne 2 h. Czyli ruszysz o 13:00. W Algeciras będziesz po 2 h. Jest 15:00. Bilet kupisz po drodze, są budki przed wjazdem do miasta. Jak będziesz miał mega szczęście, to wpakujesz się na prom i ruszysz o 16:00. Prom płynie ok 1-1,5 h, ale zanim zjedziesz z promu, minie kolejne 30 minut. No i odprawa na granicy. Lepiej weź długopis, bo trzeba wypełnić kwity. Czyli jest 18:00 i ruszasz z granicy w Tangerze. Od rana nic nie jadłeś bo nie było czasu, jesteś zmęczony bo wstałeś pewnie o 4 rano by zdążyć na samolot. Do Chefchauna jest z Tangeru ok 120 km, minimum 2 h jazdy. Zachód słońca jest ok 19:30. Czyli dotrzesz tam ok 1 h po zachodzie słońca. To są góry, nic nie zobaczysz a szkoda. Wjedziesz na kemping albo do hostelu. Zanim ogarniesz żarcie i prysznic - będzie 22:00 zanim ruszysz na miasto. Jak na pierwszy dzień jazdy - trochę długi dzień ale to Twoja decyzja

IMO: przenocuj na kempingu w Algeciras i startuj z samego rana. Albo nocuj w Tangerze i jedź rano. Oba warianty testowałem na sobie
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2019, 02:10   #13
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lakrua Zobacz post
Takie pytanko mam techniczne. Czy ogarnę w jeden dzień wylot z polski tj. 7 rano czyli w Maladze przed południem. Następnie kierunek prom i Niebieskie Miasto(chefchaouen) przed zmrokiem ?
Wg mnie również nie ma szans mimo, że szybko, tanio i dobrze zjesz w Maladze, kwit na granicę będziesz miał wypełniony a motocykl będzie czekał gotowy do wyjazdu. W zależności od pogody - zostań po stronie hiszpańskiej lub przepraw się na drugą stronę i zanocuj gdzieś w promieniu 50km od granicy (hotele i pensjonaty znajdziesz na boo***.com ).
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2019, 17:06   #14
Lakrua
 
Lakrua's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Zakopane
Posty: 384
Motocykl: NAT
Lakrua jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 22 godz 48 min 56 s
Domyślnie

Podejmę decyzje jak już będę w Tanger odprawiony czy Jazda dalej czy Pauza. Pytałem bo myślałem by zabukować pierwszy Nocleg. Dzięki za info
Lakrua jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2019, 12:31   #15
Lakrua
 
Lakrua's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Zakopane
Posty: 384
Motocykl: NAT
Lakrua jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 22 godz 48 min 56 s
Domyślnie

spanie po hotelach / kwatery u lokelsow. Jest ciśnienie żeby robić rezerwacje wcześniej czy na spokojnie na miejscu ogarnę nocleg?
Thx
Lakrua jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2019, 13:55   #16
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Na spokojnie, na miejscu. Niemal w każdej większej wiosce coś znajdziesz, zwłaszcza w turystycznych regionach. Standard: różnie...
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Planowanie wycieczki w Google Maps lorsol Kwestie różne, ale podróżne. 20 12.03.2014 23:45
Maroko consigliero Umawianie i propozycje wyjazdów 2 13.10.2010 13:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.