Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Buty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.08.2021, 14:06   #21
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mieciek Zobacz post
Co do podeszwy to może to i nie jest vibram (swoją droga vibram vibramowi nie równy można się naciąć) ale jest tak zbudowana tyle warstw utwardzenia zmiękczenia warstwy, bieżnik że nie mogę jej zarzucić absolutnie nic. A u mnie buty mają przegwizdane bo używam do wszystkiego i sie z nimi nie cackam a ważę (w zależności od sezonu) 105 do 112kg.
Na samą markę nie ma co patrzeć - taka rekomendacja jest cenna. No to ja bym brał
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 14:27   #22
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,626
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 16 godz 47 min 43 s
Domyślnie

Generalnie piszac byty trekkingowe jesien-zima to na serio nie wiadomo co masz na mysli. Ja jesienia i zima potrzebuje w zaleznosci od terenu, miekkich butow trailowych z malymi stuptutami biegowymi, po sztywne treki za kostke pod raki... co bedziesz nosic ze soba na plecach tez ma znaczenie napisz cos wiecej.....
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 14:34   #23
Ducafrica


Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 109
Motocykl: KTM 1190R
Ducafrica jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 22 godz 37 min 40 s
Domyślnie

Jak wy kupujecie te buty? Niedawno odwiedziłem sklep turystyczny w Gliwicach o nazwie 8a, niestety stacjonarnie wybór bardzo mały. Na stronie www dużo większy i gość z obsługi zalecał, aby zamawiać przez internet. Problem jest taki że ja często na miejscu nie mogę się zdecydować, a co dopiero kupować zdalnie i odsyłać. Fajnie jak ktoś mieszka blisko, wtedy nie płaci za wysyłkę/zwrot.
Ducafrica jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 14:56   #24
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,626
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 16 godz 47 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ducafrica Zobacz post
Jak wy kupujecie te buty? Niedawno odwiedziłem sklep turystyczny w Gliwicach o nazwie 8a, niestety stacjonarnie wybór bardzo mały. Na stronie www dużo większy i gość z obsługi zalecał, aby zamawiać przez internet. Problem jest taki że ja często na miejscu nie mogę się zdecydować, a co dopiero kupować zdalnie i odsyłać. Fajnie jak ktoś mieszka blisko, wtedy nie płaci za wysyłkę/zwrot.
Kupujesz 2 rozmiary interesujacego cie modelu i trzymasz tydzien. W tym czasie w roznych momentach sobie probujesz i podejmujesz decyzje... Zdazalo mi sie 3 razy odsylac buty zanim sobie wybralem... czyli do butow doliczasz wysylke 3 razy ale lepsze to niz wydac 500 i zalowac...

PS: w 8a kase odsylaja szybciutko po zwrocie...
PS2: czasem wiedzac ze bede odsylac pare, zamawialem jeszcze inne jakies buty dla porownania organoleptycznego...
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 15:13   #25
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,153
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 22 s
Domyślnie

Allegro i usługa SMART. Kupujesz, testujesz i odsyłasz za free.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 16:24   #26
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,139
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 27 min 16 s
Domyślnie

Miałem podobną rozkminę niedawno. Długo szukałem i kupiłem Haix Laars Gevecht.

Wcześniej miałem kilka par butów, zaczynając od "Józefów" a kończąc na Meindlu. Chodziłem w tych butach wszędzie, wyprawowo, w zimę, rajdy, góry, itp. Moim zdaniem w kategorii cena - jakość są bezkonkurencyjne. Dałem ok 350 zł za nowe (II gat).

Zalety:
1. skóra a nie żadne membrany które przestają działać i wymagają specjalnego traktowania.
2. system szybkiego sznurowania
3. podeszwa vibram
4. lekkie dość
5. dobra jakość, wygodne
6. wysoki nosek gumowy - zawsze miałem buty wysiepane od skał na czubie


Takie i stąd kupiłem, tylko czarne (też są). II gatunek, ale ja nie widzę powodu. Dla mnie to jedne buty na wszystkie okazje, niezależnie od pory roku dają radę.

https://armyworld.pl/product-pol-135...tml?query_id=1

Nie bawię się w super skarpety i buty za tysiące złotych, to przegięcie, chyba że jesteś zawodowcem, sportowcem..

Co do skarpet - zero magii, w góry i na większe obciążenie/dłuższe użytkowanie zakłada się dwie pary zwykłych i po sprawie. Nic więcej nie potrzeba.
Dodatkowo "górskie" sznurowanie (jeśli są zwykłe sznurówki). Pamiętaj też, że tego typu buty muszą mieć zawsze niewielki luz - stopa czasem puchnie lekko i wtedy trzeba mieć miejsce.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 19:39   #27
Sub
 
Sub's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Południe
Posty: 990
Galeria: Zdjęcia
Sub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Marcin, byłem w podobnym dylemacie przez pół roku. Po wizycie w 8a w Gliwicach i w Polarsporcie na Siennej w Krakowie, wielu przymiarkach stacjonarnych i odsyłkach do sklepów w sieci (od tego nie uciekniesz, jeśli chcesz mieć wygodne buty na lata) wybór padł na La Sportiva Trango TRK Leather GTX. Gore-tex + VIBRAM. Tyle w temacie. Przetestowane w warunkach ostrej zimy w Beskidach i Tatrach ale też w lecie w Gorcach
__________________
https://imgur.com/bvK9oxa
*ADViet Ride 2023*
Sub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 20:59   #28
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 13 min 23 s
Domyślnie

A mi gore w butach w ogóle nie leży. Miałem Meidle, zamberlany, LOWA, i inne. Mam uczucie pocenia się nóg i ogólnego dyskomfortu. Nie wiem czym jest to spowodowane może tym, że jest mi ciągle ciepło i mam bardzo dobre krążenie. Musisz sobie sam odpowiedzieć do czego potrzebujesz te buty, jak szeroką masz stopę i jakie podbicie. Meidl, zamberlany z tańszych cmp mają obszerne buty. LOWA, Aku przynajmniej dla mnie są węższe. Obecnie chodzę w zimie i na jesieni w butach m-ki Crispi. Jak dla mnie najlepszy but jaki miałem ever. Bez membrany, but w całości wykonany ze skóry naturalnej. Podeszwa nie za twarda ale i w wysokie góry się nadaje i jest kompatybilna z rakami. Impregnuje woskiem od meidla i nigdy mi nie przemokły. Drugie buty, których nigdy nie przemoczyłem to wojskowe Haixy ale miały miękka i słabą na błoto podeszwę. Na lato preferuję niskie sportowe bez membrany oddychające i szybkoschnące obuwie do biegania ultra. Żona biega namiętnie dystanse powyżej 100 km i zawsze po sezonie jak zjedzie kilka par to mi coś poleca. W upały wysokie buty to dla mnie porażka. Wszyscy moi koledzy z GOPR w lecie również chodzą w niskich podejsciówkach. Oni chodzą w salewach bo mają na nie talony. Salewa poleciała w dół z jakością. Ostatnie ich buty rozpały mi się po niepełnym sezonie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 21:07   #29
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,626
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 16 godz 47 min 43 s
Domyślnie

Voxan, wiem o czym rozmawiasz ... moje pierwsze buty w ktorych nie poci sie noga, a poci sie nawet w klapkach...
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20210811_210324.jpg (773.7 KB, 21 wyświetleń)
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 21:28   #30
torak
 
torak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 955
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
torak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 12 godz 13 min 30 s
Domyślnie

Ponieważ padło słowo Meindl, od siebie tylko zaznaczę że w obu parach (moje i żony) odkleiła się podeszwa a wyglądała jak nowa
torak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Buty trekkingowe Bona (Aliexpress) recenzja wojtekk Szpej turystyczny - Produkty i Porady 29 01.05.2021 22:06
Vanucci - polecacie? monah Ciuch Afrykańczyka 20 09.02.2009 10:46


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.