Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.11.2021, 09:33   #1
broda38


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: mazury
Posty: 32
Motocykl: CRF 1000 Dct
broda38 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 18 godz 21 min 25 s
Domyślnie Wtyczka, prośba do użytkowników DCT

Cześć ,składam motor po geometrii ramy i się zamotałem . Sześciopinowa wtyczka żeńska ,na krótkim przewodzie w okolicach silnika od biegów. Wychodzi z wiązki która idzie do regulatora napięcia z siwym wtykiem . Ma być nie podłączona ? Może ktoś zerknąć u siebie ?
Dzięki.
broda38 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2021, 11:58   #2
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 5 min 47 s
Domyślnie

A może coś konkretniej: jaki motocykl i który rocznik? Bo tak to zgadywanka. A i od 2016 się trochę w CRF pozmieniało...
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2021, 18:13   #3
broda38


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: mazury
Posty: 32
Motocykl: CRF 1000 Dct
broda38 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 18 godz 21 min 25 s
Domyślnie

przepraszam ,Crf1000 z DCT z 2018r.Pięć przewodów :
-żółty
-żółto /czerwony
-czarny
-biały
-biały
wtyczka żeńska ,brak w pobliżu męskiego odpowiednika ,albo ja nie widze .
Nie ma zaślepki ,więc nie wiem czy szukać przewodu ,czy poprostu zaślepka się gdzieś zapodziała . Mógłby ktos zerknąć u siebie ?
broda38 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2021, 01:53   #4
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 5 min 47 s
Domyślnie

Zerkałem w moją serwisówkę do modelu 2016-2017 i jedyne co jako tako pasuje to wtyczka do czujnika wału korbowego (CKP) i czujnika ciśnienia oleju (EOP). Ma 5 przewodów tyle, że kolory przewodów nie wszystkie się zgadzają




Tyle, że moja to 2017 DCT więc model z poprzednimi "zegarami" dlatego i wiązki może są zmodyfikowane.

Może ktoś ma serwisówkę do modelu po lifcie (czyli od 2018) i będzie mógł pomóc.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2021, 06:31   #5
broda38


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: mazury
Posty: 32
Motocykl: CRF 1000 Dct
broda38 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 18 godz 21 min 25 s
Domyślnie

No właśnie ,potrzebny schemat od 2018 r.,ja widziałem już ten starszy schemat. Problem polega na tym , że nie wszystko odpinałem ja ,motor pojechał do naprawy z nie odczepioną główna wiązka el. ,tam był potem wyjmowany silnik ,wkładany itd. To co ja zdemontowałem w chacie wszystko mi się zgodziło teraz przy montażu ,tylko ta wtyczka to zagadka .
broda38 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2021, 20:22   #6
broda38


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: mazury
Posty: 32
Motocykl: CRF 1000 Dct
broda38 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 18 godz 21 min 25 s
Domyślnie

@nabrU miałeś rację ,to ta wtyczka ,znalazłem u ruskich troche diagramów 2018 i service manuala Haynesa . Mam inny problem ,motor prawie złożony ,złożony do stanu ,że powinien odpalić i nie odpala .Pozalewane płyny ,złącza sprawdzane kilkakrotnie , rozrusznik kręci ,przepustnice działają ,pompe paliwową słychać (potem ,jak już któryś raz odłanczałem zbiornik jest paliwo przy wtryskach), żadnych błędów na wyświetlaczu ,stopka złożona (wymieniałem czujnik na nowy ) , kluczyk się paruje i chujnia ,nie ma iskry .Powykręcałem wszystkie świece ,wyjąłem cały moduł zapłonowy na wierzch na próby ,nie ma iskry .Motor leżał dość poważnie na prawej stronie ,tam miałem największe uszkodzenia .Pytanie w zwiazku z tym .Czy mogło się coś uszkodzić w prawym przełączniku na kierze ,wygląda na niedotknięty .
Może ktoś ma jakis pomysł gdzie szukać iskry ,pewnie się skończy w ASO czego bym nie chciał .
broda38 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2021, 20:43   #7
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,308
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 4 godz 26 min 24 s
Domyślnie

Czujnik wywrotu jest ok.?
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2021, 20:29   #8
broda38


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: mazury
Posty: 32
Motocykl: CRF 1000 Dct
broda38 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 18 godz 21 min 25 s
Domyślnie

No właśnie ,był odwrotnie zamontowany ,montowałem nowy leflektor i nie zwróciłem uwagi na kierunek.Motor odpala. Mam inny problem ,do momentu kiedy nie udawało mi się odpalić silnika lampka kontrolna MIL gasła po tych 3-4 s ,wydawało się wszystko ok ,teraz mam problem ze skrzynią DCT.Po przekręceniu kluczyka na zapłon MIL już nie gaśnie ,skrzynia pokazuje, że jest na N ,ale po uruchomieniu ginie N ,pojawia się ten migający poziomy "-" . Czujniki napewno popodłanczane dobrze ,cała instalacja el. raczej też ,tu akurat cięzko sie pomylić ,zrobiłem babola z tym czujnikiem wywrotu ,ale reszta wydaje się ok.
Jak udało mi się odpalic silnik nie był spięty z tylnym kołem łańcuchem ,wyświetlacz pokazywał kilkanaści km prędkość,nie miał żadnego oporu tylnego koła ,może przez to cos się zblokowało ? ,czujnik abs tylnego koła stał ,silnik działał ,co myślicie ?
Wymieniałem też na nowy czujnik stopki bocznej .Motocykl przy otwartej stopce nie gaśnie .Nie da się tego czujnika zamontować źle ,jest tylko jedna pozycja żeby bolczyk czujnika wszedł w otwór w stopce + śruba .
Próby zresetowania sterownika skrzyni tez nic nie dają ,mówie o tej procedurze :zapłon D N D itd.
Co jeszcze można garażowym sposobem sprawdzić ,Aso zostawie na koniec ,jak już wszystko zawiedzie he he.
broda38 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2021, 20:39   #9
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,308
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 4 godz 26 min 24 s
Domyślnie

Próbowałeś włączyć D, jeździć ? Ten " - " znak wyświetla się u mnie jak zgaszę silnik na biegu wyłącznikiem pompy/zapłonu. Po załączeniu pompy/zapłonu przełącza się na N.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2021, 12:27   #10
broda38


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: mazury
Posty: 32
Motocykl: CRF 1000 Dct
broda38 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 18 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Motor jeszcze się nie nadaje do jeżdżenia , cały zadupek nie złożony .Próbowałem poprzepuchać do przodu /tyłu na ile pozwala miejsce w garażu.Martwi mnie ta skrzynia .Nie da się załączyć D .Po uruchomieniu silnika od razu przechodzi z N na migający - , i ten nie gasnący check engine.Nie wiem coś sie zablokowało ,albo coś uszkodzone .Motor leżał po uderzeniu w auto ,wyjechał mi typ na lewoskręt , a ja go wyprzedzałem,nawet nie miałem czasu hamować.Zmierzam do tego ,że najbardziej ucierpiał prawy przód,ale już naprzykład silnik nie ,nawet ryski ,zbiornik nie .Z prawej strony są te rózne czujniki od DCT ,z prawej jest na kierze jest ten cały zespół przełaczników,choć ten przełacznik z drugiej strony wydaje sie nie dotknięty . Nie wiem ,pojechał bym do ASO ,ale odemnie wszędzie daleko i tak zwlekam i szukam .
Nie wiem też dlaczego wysunięcie bocznej stopki nie gasi silnika ,czy to przez błędy gdzieś w sterowniku .Dorwałem tego manuala Haynesa ,będe jeszcze patrzał.
Jakby ktoś potrzebował to na ruskim forum http://africamoto.ru można pobrac i diagramy el. i jest ten manual Haynes z afykami 2018 i 2019 .
Jak ktoś szuka części to na webike.net/pl z japonii jest kupa Oem do hondy .Pisze bo jestem na etapie dokupywania przy odbudowie zadna reklama , sam sie naszukałem. Wysyłaja Fedexem za około 90 pl do nas ,trwa to tydzień i potem Fedex przysyła fakture do opłacenia VAT ,ale to i tak sie opłaci . Świeca irydowa 5 dych w sklepie . itd
broda38 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wtyczka od tylnej lampy swm 300 Fizolof Inne tematy 11 24.08.2021 08:15
Przypalona wtyczka hero Układ elektryczny i zapłonowy 53 26.07.2021 23:01
Latająca wtyczka RD04 Ronin78 Układ elektryczny i zapłonowy 4 19.06.2020 18:24
Wtyczka reglera MaRP Układ elektryczny i zapłonowy 163 06.03.2014 13:39
Wtyczka do pompy potrzebna sambor1965 Uklad paliwowy i wydechowy 2 22.09.2010 00:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.