Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Husqvarna 701

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.08.2021, 10:19   #51
Robur82


Zarejestrowany: Jun 2020
Miasto: Łowicz
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Robur82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 23 godz 17 min 37 s
Domyślnie

Grecja 70% będzie czołgami z plecakami
więc zostańmy przy karpatach, ktoś ma wiedzę czy Opona MICHELIN 140/80-18 TT 70 R TRACKER Tył, to raczej błotna czy raczej kamienista guma, ma jakies lamelki na kankach ponacinane jak zimówka
Robur82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2021, 11:02   #52
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,621
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 15 godz 23 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
Myślałem o tym samym do Kajtka - ale bardziej mid -hard - na mazowieckie szutry - ale jak piszesz mid-soft jest twardy - to może lepiej mid -soft.
Ciekawe jaka jest różnica pomiędzy tymi twardościami
Moim zdaniem to przewrotne oznaczenie. Soft na oponie znaczy ze do miekkiego terenu co zdecydowanie potwierdzam. Zatem te mid hard beda delikatniejsze, bardziej na kamieniste podloze, mieksza mieszanka schodzaca szybko na asfalcie. Z moimi doswiadczeniami ukrainskimi wieksze problemy mialem zwykle na glinach i tych ichnich blotach niz na kamieniach. Jak pokazal czas lepiej mi sie jezdzi na twardszych gumach.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2021, 21:39   #53
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,327
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 43 s
Domyślnie

Mazowieckie szutry piach i ziemia. Każda gumka co mieli piach da rade. Jak jest sucho to nie ma żadnego stopnia trudności. Ale jeśli dojazdówki są asfaltowe to wypadałoby coś z homologacją i twarde żeby nie schodziły w oczach. I twardsze tym na dłużnej starczą.
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2021, 12:04   #54
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,744
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 11 godz 23 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Moim zdaniem to przewrotne oznaczenie. Soft na oponie znaczy ze do miekkiego terenu co zdecydowanie potwierdzam. Zatem te mid hard beda delikatniejsze, bardziej na kamieniste podloze, mieksza mieszanka schodzaca szybko na asfalcie. Z moimi doswiadczeniami ukrainskimi wieksze problemy mialem zwykle na glinach i tych ichnich blotach niz na kamieniach. Jak pokazal czas lepiej mi sie jezdzi na twardszych gumach.
Wyglada na to że masz racje - obecnie na allegroszu tylko mid-hard w niskiej cenie - wiec chyba wezmę mid-hard .
Asfaltu staram sie unikać a mam do "pogadania: z jednym podjazdem a na mojej łysej gumie nie idzie
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20210822_105548.jpg (164.3 KB, 15 wyświetleń)
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2021, 22:54   #55
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,198
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 17 godz 46 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Soft na oponie znaczy ze do miekkiego terenu co zdecydowanie potwierdzam. Zatem te mid hard beda delikatniejsze, bardziej na kamieniste podloze, mieksza mieszanka schodzaca szybko na asfalcie.
Wygląda na to że generalnie masz rację ale akurat MC360 w obu specyfikacjach są z tej samej mieszanki natomiast różnią się gęstością upakowania kostek. Mid-soft są "rzadsze", mid-hard "gęstsze".

Słucham o nich z różnych źródeł już od jakiegoś czasu, same pochlebne opinie. U mnie w CRF300 na przedzie niedługo wyląduje mid-hard (trakcja) a na tyle mid-soft (łopata).
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2021, 07:45   #56
Robur82


Zarejestrowany: Jun 2020
Miasto: Łowicz
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Robur82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 23 godz 17 min 37 s
Domyślnie

z racji tego że wyjazd miał być dziś i wczoraj już nie było czasu zamówiłęm co było
tył
Opona terenowa DUNLOP 1408018 OMDU 70R EN91
https://intercars.pl/produkty/187556...-omdu-70r-en91

przód
Opona cross/enduro MICHELIN 90/90-21 TT 54 H ENDURO HARD Przód
https://intercars.pl/produkty/193449...uro-hard-przod

Ale wcale nie mam pojęcia czy one na głównie na piach, błoto, trawy, czy kami0ry w górach
Jednak wyjazd z racji pogody przełożony o co najmniej tydzień, więc mogę jeszcze zwrócić
Myślałem nad jakimiś mitasami, ale tam jest tyle modeli i do tego te same prawie nazwy różnymi kolorami pasków pomalowane i bez pasków też, że i tak nigdy chyba nnie będe wiedział co miałem wcześniej założone
Jak ktoś ma jakiś kontakt do doradcy Mitasa to to poproszę, ale chyba nic takiego na {olskę nie ma.
Robur82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2021, 08:04   #57
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,621
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 15 godz 23 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Robur82 Zobacz post
z racji tego że wyjazd miał być dziś i wczoraj już
Ale wcale nie mam pojęcia czy one na głównie na piach, błoto, trawy, czy kami0ry w górach
Jednak wyjazd z racji pogody przełożony o co najmniej tydzień, więc mogę jeszcze zwrócić
Myślałem nad jakimiś mitasami, ale tam jest tyle modeli i do tego te same prawie nazwy różnymi kolorami pasków pomalowane i bez pasków też, że i tak nigdy chyba nnie będe wiedział co miałem wcześniej założone
Jak ktoś ma jakiś kontakt do doradcy Mitasa to to poproszę, ale chyba nic takiego na {olskę nie ma.
Tak na oko, ktore mi sie juz wyrobilo a i kilkanascie opon zjechalem... przod do lekkiego enduro, zejdzie w oka mgnieniu, wyzabkuje i zacznie wyc o ile najpierw nie wyrwiesz tych malych kosteczek... tyl bedzie ciagnac przez chwile, z tego powodu ze to FIM, czyli tak jakbys kupil np. MItasa c02 i skrocil kostki o polowe przed pierwsza jazda... Nie jest to zawsze zasada, ale czesto sie sprawdza.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2021, 08:10   #58
browar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Pruszków
Posty: 65
Motocykl: LC8 + LC4
browar jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 11 godz 26 min 18 s
Domyślnie

Akurat mam założony ten komplet,po 2kkm przodu ubyło niewiele,tyłu połowa,kostki niepowyrywane.Dziwne opony,szuter i piach pływają,najlepiej robią w błocie.
browar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2021, 08:15   #59
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,621
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 15 godz 23 min 23 s
Domyślnie

Trzeba probowac roznych. Kazdy cos tam sobie znajdzie. Wg mnie do sprzetow mocnych typu LC4, 690 czy Huska 701 potrzeba solidniejszych przekrojow i twardszych mieszanek.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2021, 10:41   #60
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 43 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
Wyglada na to że masz racje - obecnie na allegroszu tylko mid-hard w niskiej cenie - wiec chyba wezmę mid-hard .
Asfaltu staram sie unikać a mam do "pogadania: z jednym podjazdem a na mojej łysej gumie nie idzie
Fajna dziura, gdzie to?.

Z oponami metzelera jest trochę na "odwrót" jeżeli chodzi o oznaczenia.
Bo METZELER MID-SOFT oznacza teren po jakiej chcemy jeździć a nie miękkość gumy tak jak np. w Mitasie. W Mitasie SOFT oznacza że guma jest miękka i jeździmy nią po twardym.

I ta opona z linku poniżej (MID-SOFT) jest bardzo twarda, ale dobrze robi w piachu (i w zasadzie tylko tam)

https://allegro.pl/oferta/1x-opona-1...20-11069597113


Natomiast MID-HARD niby do podłoża twardego (czyli jest bardziej miękka) ale tak naprawdę to nie jest guma na twarde nawierzchnie (typu skały w hard enduro), gdyż jest po prostu zbyt twarda. OPONA MID-HARD jest spoko do motocykli typu DUAL, do jazd cross country bo mimo wszystko nie schodzi tak szybko.

Jeżdziłem na obu tych laczkach. Na MID-HARD Dualem, dwie zjechałem.
MID-SOFT założyłem do exc , to w piaskownicach mega robi robotę.

Podsumowując obydwie gumy są twarde. Do Duala brać MID-HARD. Jak chcemy lisciem polatać w kopnym piachu to MID-SOFT. A szuterki to można każdą
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
O ssaniu wątek A.Twin Uklad paliwowy i wydechowy 18 13.04.2015 14:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.