Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.08.2020, 15:02   #651
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 966
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 43 min 22 s
Domyślnie

Paweł gratulacje ....jestem pewien , że osiołek da Ci wiele radości i zawiezie bezawaryjnie tam gdzie chcesz . Ja do swojego i Felixowego kupiłem w tym tygodniu topowe na czasy produkcji Xa zawieszenie ( od Aprilli RXV ) 😀 i dekiel sprzęgła od Loncina 😂




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2020, 06:30   #652
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 56 min 19 s
Domyślnie

Cezarus - dzięki za foty kanapy i osłony, dzisiaj jadę do magika co struga z alu ładne gadżety, może coś wymyślimy bo i na tył pod worek/rogala jakaś platforma potrzebna, ta co mam od Turatecha jest podobnie jak te "kabeleczki" taka "platformieńka" pod portfelik. Wczoraj po obiedzie z uwagi, iż mocowanie moich handów Barkbustera od dużego Gs-a nie pasowało do X-xa skoczyłem sobie pod Łącko do przedstawiciela kangurów - sukces osiągnięty, udało się dobrać pasujące elementy - i zrobić kolejne blisko 300 km.
Z małych minusów:
- kiera mogła by być nieco szersza /mam w Teresie Magure 820mm i pewnie podmienię/, podwyższenie doszło jednak wczoraj i po założeniu kości na jakieś 25mm. jest bardzo OK, dwa plasterki jeszcze zostały więc jest z czego dołożyć
- podnóżki kierowcy a w zasadzie ich wysokość determinująca kąt ugięcia kolan i pozycję na moto są średnie tzn. przy moich gabarytach przyjmowanie pozycji stojącej następuje z "odbicia" , będę musiał pomyśleć jak nieco obniżyć ich mocowanie ale to jest moje subiektywne odczucie dodatkowo obarczone moimi problemami ze stawami
- przód przy ostrzejszym hamowaniu nieco nurkuje ale to temat do ogarnięcia przy przeglądzie zawiasu, tylny pneumatyczny amor wymaga przyzwyczajenia przy zatrzymaniu bo sposób jego "rozprężania" jest niepowtarzalny tzn. można się zdziwić, że na jednych światłach podpierasz się praktycznie całą stopą a na drugich ledwie "palcyma". Oczywiście wpływ ma tu też podłoże i wszechobecne koleiny ale zauważyłem, że przy ostrym hamowaniu przodem ostatni moment trzeba odpuścić i pozwolić tyłowi osiąść bo inaczej nogi może braknąć - mam nabite kole 9 więc ciśnienie znaczące i jego moc "rozprężania" też słuszna /poziomica wyzerowana na równie słuszną wagę kierownika z bagażem/.
- ten kto wymyślił malowane plastiki w enduro powinien dostać z liścia, po pierwszej jeździe z workiem "zadupek" już porysowany !! dobrze, że koleś nie robi w bundeswerze bo by leopardy też w metaliku wychodziły
Z dużych plusów:
- da się żyć !! siodełko pozwoliło te ponad 200km. zrobić praktycznie ze strzała a du... po kwadransie przestała piec - chyba się oswaja z myślą wspólnego pożycia /myślę, że po ingerencji dr Zeta będzie jeszcze lepiej/
- bardzo stabilna i przewidywalna praca zawieszenia na czarnym, szutrze i dość luźnym klińcu
- hamulce skutecznie wyhamują a nie spowalniają motocykl
- silnik dalej mnie tylko pozytywnie zaskakuje, nie jest to wulkan mocy ale Ja też dlatego po przemyśleniu zrezygnowałem z 690-tki, ciągnie bardzo skutecznie i praktycznie w każdym zakresie, utrzymywanie prędkości 120 to dla niego dobranocka, spalanie poniżej 5l. przy raczej dynamicznej pracy prawego nadgarstka
- niezaprzeczalnym plusem jest wiek motocykla i jednak zachowanie prostoty konstrukcji /pomijając tylny zawias i ramę pomocniczą z alu/, można dyskutować o wyższości świąt jednych czy drugich ale poza dwoma/trzema egzotykami i jednym pomarańczowym wariatem - jest jeszcze biało niebiesko żółty ale to tylko kolory - nie ma specjalnie oferty dualowych singli chodzących na mokro w wadze do 160kg. i mocą kole 50 kucy. Wiem, jest Dr-ka czy XrL ale jedna to konstrukcja, mimo całego szacunku, o dekadę starsza /oczywiście nie we wszystkim jest to wadą/ i żeby nie była pełnoletnia to wymaga importu z za Wielkiej Wódy a druga jest dla cierpliwych szwędaczy mających sporo czasu na przemieszczenie się z pkt. A do B
- na dzisiaj, mimo rożnych opinii zawias mnie pozytywnie zaskakuje a silnik rozaniela, jak tak dalej współpraca będzie wyglądała jest szansa, że na jesień Teresa "pójdzie do Żyda" i w końcu w garażu zostaną tylko trzy sprzęty a Telesfor spełni swe marzenia i będzie miała gdzie na zimę donice pochować
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2020, 10:45   #653
Jaki
 
Jaki's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: okolice Bielska-Białej
Posty: 1,286
Motocykl: CRF1000, BMW G650 X, GG txt280
Galeria: Zdjęcia
Jaki jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 5 godz 33 min 28 s
Domyślnie

Bardzo trafne spostrzeżenia, z wszystkim się zgadzam.
Dla mnie zaskoczeniem jest cała ta dziwna konstrukcja i za djabła nie mogę się przyzwyczaić do rozstawu podnóżków kierowcy, jakieś takie blisko ramy są.
Jaki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2020, 15:09   #654
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 966
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 43 min 22 s
Domyślnie XCut - BMW X Challenge mirkoslawskiego

Paweł ramy pomocniczej nie ruszaj bo przy rozsądnym załadunku bagażu ona jeszcze nikomu nie pękła , a ma tą zaletę , że jest lekka . Ta ramą pęka jak ktoś obraduje Xa trzema kuframi i doj.....e ładunku do środkowego .( tak wiem , że znaczek na owiewce zobowiązuje do kufrów 😂, ale w tym wypadku to zło ) .
Zgadzam się w 100 % z Twoją oceną motocykla , ale wiem , że zmienisz tą tylną poduszkę na klasyczny amortyzator ze sprężyną ... tu nikt nic lepszego nie wymyślił .
Co się tyczy podnóżków to Pivot Pegzy lub ich chińskie podroby rozwiązują wszelkie niewygodne problemy 😀.
Ps . Poduszkę przeklniesz na długich stromych zjazdach w terenie i na mocno wyboistej jeździe w stylu cross country. .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2020, 17:00   #655
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 56 min 19 s
Domyślnie

DOKŁADNIE - dzisiaj z synem zrobiłem sobie małe latanie po okolicznych górkach na obrzeżach magurskiego /las prywatny więc ... nie doszukiwać się ekozbrodni/ i na stromych zjazdach z większymi kamordolami, ta poduszka zbyt "podnosi" przenosząc nadmiernie ciężar na przód, przez co ręce mam jak Papaj ale do opanowania więc puki co zostanie. Jest pierwsze uszkodzenie !! Moje gacie - te podnóżki do wyjeb... i albo tak jak piszesz Pivoty albo uj wie coś wymyśle, ich wąski rozstaw i stosunkowo wysokie miejsce montażu przy dodatkowo nieprzemyślanym moim zdaniem a w zasadzie braku zabezpieczeniu kolektora w miejscu łączenia z rurą wydechu /który nagrzewa się podobnie jak wydech bardzo mocno szczególnie przy obecnej temp. otoczenia - coś tam przy okazji zmiany wydechu pewnie wystrugam/ doprowadziło do przypalenia galotów. Wrażenia z samej jazdy bardzo pozytywne, masa do ogarnięcia nawet w cięższym terenie, zawieszenia na przyzwoitym poziomie choć przód kilka razy protestował ale miał prawo szczególnie, że jeszcze przed serwisem. Ogólnie nadal duży banan choć gaci szkoda ... Płyta pod worek się rysuje i coś aluczarodziej obiecał wystrugać jako osłonę osłony silnika
Ps.
Podwyższenie kiery w X-xie nie idźcie tą drogą Ja na dzisiaj już wiem, że pewnie te +25mm. zostanie ale generalnie lepiej rozkminić obniżenie i zwiększenie rozstawu podnóżek bo i gacie ocalicie i nie będziecie z poziomu wieżowca świata oglądać. Przy małych prędkościach i ciasnych figurach geometria fabryczna /mowa o pozycji "na stojaka"/ jest akceptowalna ale szybsza jazda po luźnym podłożu /kliniec-siuter-piasek/ w mojej ocenie będzie stabilniejsza jak nad rozstawem się popracuje. Podkreślam - Ja narzekam bo urodzony maruda i pesymista jestem co uważa, że pisanie o plusach dodatnich mija się z celem Ale naprawdę ten X ma pierwiastek X i spełnia póki co wszystkie pokładane w nim subiektywne nadzieje
Ramy nie ruszam - broń Cie Panie Boże a kufry już wystawiłem celem spieniężenia, zresztą jak ktoś bardzo chce to znaczki w komplecie z nimi sprzedam
Ps II.
Sprawdziłem na szybko cenę Pivotów i chyba poszukam chińskich zamienników albo w gacie azbest wszyję

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 08.08.2020 o 17:20
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2020, 18:18   #656
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 966
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 43 min 22 s
Domyślnie

Paweł podnóżki coś w tym stylu : https://pl.aliexpress.com/item/32976...archweb201603_
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2020, 19:54   #657
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

nie wiem, czy Czarek już Ci wspomniał ale wymień tuleje dystansowe z tyłu - oryginały są alu i to bardzo miękkiego - czarek mi dorabiał stalowe. Według mnie dużo lepiej jeździ się zamiast na poduszce na amortyzatorze z Xmoto + akcesoryjna sprężyna, pasuje P&P - to wersja najbardziej budżetowa a masz już napinacz sprężyny a skok zwiększysz podcinając odbojnik. Moto robi się ciut niższe.Oczywiście najlepsze efekty Wilebrs

Ostatnio edytowane przez mirkoslawski : 08.08.2020 o 22:26
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2020, 21:21   #658
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 56 min 19 s
Domyślnie

Piszesz o tulejach dystansowych koła Będę szukał amora z Xmoto, Xcountry /chyba generalnie oba pasują / ale na razie nic na portalach nie znalazłem - gdyby komuś się w oczy takie cóś rzuciło poproszę o namiary na a Jak nie znajdę a poduszka mnie mocno zirytuje to rozbiję świnkę skarbonkę i szarpnę wilbersa.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2020, 22:25   #659
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Tak, o tych tulejach pisałem. Warto je zmienić na stalowe.
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.08.2020, 00:48   #660
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 28 min 10 s
Domyślnie

Ktoś mi mówił, że one celowo mają być aluminiowe i się zużywać bo mniej wycierają się łożyska. Ktoś potwierdzi lub zaprzeczy ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Projekt Challenge myku Inne - dyskusja ogólna 273 11.06.2020 16:16
BMW GS Motocykl Challenge Nowa Dęba 29-30.08.09 Mrwa22 Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 27.08.2009 08:51
12-14 września - Bytom - BMW GS Motocykl Challenge ramires Imprezy forum AT i zloty ogólne 26 21.09.2008 08:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.