Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.08.2023, 10:20   #31
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,750
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 36 min 7 s
Domyślnie

Wsadzę kij w mrowisko , a czy to koniecznie musi być vfr800Fi?
Pytam bo miałem taki motocykl i o ile jest świetny to na dłuższych przelotach niezbyt komfortowy: boli pupa, nogi są za bardzo ugięte, zawieszenie za twarde, pozycja bardziej jednak sprotowa niż turystyczna...
Sprzedałem vfr i przesiadłem się na bandita 1200s , który jest o wiele bardziej komfortowy i przyjazny użytkownikowi, poczynając od kanapy , poprzez zawieszenie i pozycję...
Polecam przejechać się banditem 1200 bo to wilk w owczej skórze , niejeden "sport" się zdziwił jak oglądał tylmą lampę mojego suzuki.
Vfr fajna ale bandit zdecydowanie bardziej uniwersalny i wydaje mi się, że szybszy
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2023, 10:47   #32
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,756
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 14 min 37 s
Domyślnie

W sumie nie wiem nastawiłem sie na to V4 - rozumiem że masz Bandita i można by sie przymierzyć
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2023, 10:50   #33
torak
 
torak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 956
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
torak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 12 godz 46 min 56 s
Domyślnie

ktoś powiedział V4? No to V-max :-)
torak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2023, 11:12   #34
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,958
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 40 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lucky Luke Zobacz post
Wsadzę kij w mrowisko , a czy to koniecznie musi być vfr800Fi?
Pytam bo miałem taki motocykl i o ile jest świetny to na dłuższych przelotach niezbyt komfortowy: boli pupa, nogi są za bardzo ugięte, zawieszenie za twarde, pozycja bardziej jednak sprotowa niż turystyczna...
Sprzedałem vfr i przesiadłem się na bandita 1200s , który jest o wiele bardziej komfortowy i przyjazny użytkownikowi, poczynając od kanapy , poprzez zawieszenie i pozycję...
Polecam przejechać się banditem 1200 bo to wilk w owczej skórze , niejeden "sport" się zdziwił jak oglądał tylmą lampę mojego suzuki.
Vfr fajna ale bandit zdecydowanie bardziej uniwersalny i wydaje mi się, że szybszy
Lucky, ile masz wzrostu? Ja na dwunastce przy wzroście 188 nie miałem wesoło. Pozycja mocno pochylona do przodu, wąska kierownica, no i oglądałem łokcie w lusterkach. Dlatego pożegnałem się z nim. Z tytułu "niewidocznego" przedniego reflektora, mam na myśli S-ke, gdzie jest soczewka, kompletnie motocykla nie widać, czy w lusterku wstecznym, czy nawet jadąc z naprzeciwka...
Jechać jedzie, ciągnie z dołu, hamulce też dają radę, miałem olejaka (aha, było też powiedzenie, że moja stara wyje jak trójka w Bandicie, ma się rozumieć u mnie wyła). Umarł król, niech żyje król. Gsx 1400...magia, nie motocykl. Pozycja baja, kierownica szeroka, a i tak miałem akcesoryjną szerszą, piec... to dopiero jest mistrzostwo świata...I tak jak Bandit potrafi pociągnąć za uszy inne motocykle, tak Gsx wzbudza zachwyt i nerwa zarazem, że jak to takie coś potrafi tak pojechać? W nim z kolei jedyna wada, jak to mówił mój kolega, że przy 200 zębami trzeba trzymać się kluczyka w stacyjce, żeby kierownika nie zwiało.
Nie mówię nic na temat serwisu, zjadania opon i napędu, klocków itd, bo jak ktoś lubi NM i ruszyć manetę, to raczej się z tym liczy.
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2023, 12:03   #35
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,750
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 36 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
W sumie nie wiem nastawiłem sie na to V4 - rozumiem że masz Bandita i można by sie przymierzyć
Sprzedałem w ostatni piątek

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
W sumie nie wiem nastawiłem sie na to V4 - rozumiem że masz Bandita i można by sie przymierzyć
Cytat:
Napisał Mirek Swirek Zobacz post
Lucky, ile masz wzrostu? Ja na dwunastce przy wzroście 188 nie miałem wesoło. Pozycja mocno pochylona do przodu, wąska kierownica, no i oglądałem łokcie w lusterkach. Dlatego pożegnałem się z nim. Z tytułu "niewidocznego" przedniego reflektora, mam na myśli S-ke, gdzie jest soczewka, kompletnie motocykla nie widać, czy w lusterku wstecznym, czy nawet jadąc z naprzeciwka...
Jechać jedzie, ciągnie z dołu, hamulce też dają radę, miałem olejaka (aha, było też powiedzenie, że moja stara wyje jak trójka w Bandicie, ma się rozumieć u mnie wyła). Umarł król, niech żyje król. Gsx 1400...magia, nie motocykl. Pozycja baja, kierownica szeroka, a i tak miałem akcesoryjną szerszą, piec... to dopiero jest mistrzostwo świata...I tak jak Bandit potrafi pociągnąć za uszy inne motocykle, tak Gsx wzbudza zachwyt i nerwa zarazem, że jak to takie coś potrafi tak pojechać? W nim z kolei jedyna wada, jak to mówił mój kolega, że przy 200 zębami trzeba trzymać się kluczyka w stacyjce, żeby kierownika nie zwiało.
Nie mówię nic na temat serwisu, zjadania opon i napędu, klocków itd, bo jak ktoś lubi NM i ruszyć manetę, to raczej się z tym liczy.
Szczerze to nie narzekałem na pozycję na 1200s, uważam że serio wygodna (wzrost 184) o niebo lepsza niż na vfr800fi, kierownica też szerzej, trójka nic a nic nie wyła.
Z wad to rzeczywiście światła słabe , ja jeździłem praktycznie zawsze na długich , w nocy jeżdżę bardzo rzadko. Potrzebował kilka km żeby dobrze się rozgrzać, olejak jednak jak nie ma temperatury to mało kulturalnie pracuje (miałem 2002r), tu przewaga vfr- wtrysk. Przy prędkościach rozwijanych na niemieckich autostradach vfr zauważalnie mniej pali , przy normlanych prędkościach różnica do pominięcia.
Kiedyś uważałem że VFR800Fi to jeden z ładniejszych moto szosowych i ogólnie z bardziej udanych , tak teraz uważam że bandit jest o wiele przyjemniejszy szybszy ale brzydszy.
Gdybym miał znowu wybierać to zdecydowanie bandit 1200s niż vfr800fi
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2023, 14:38   #36
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,756
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 14 min 37 s
Domyślnie

No dobra to przy moich 162cm - to raczej Bandit odpada ( tak jak 1100XX czy Hayka)
Zdecydowanie jednak będę szukał VFR 800 FI
Cytat:
Napisał torak Zobacz post
ktoś powiedział V4? No to V-max :-)
No kiedys moje marzenie - teraz jednak niekoniecznie ten klimat
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2023, 15:32   #37
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

nie miałem VFR ale miałem Bandita i ten silnik to jest coś dzięki czemu można wybaczyć wszystkie inne wady - choć brak świateł to jest k..wa niepojęte w tym moto. Jazda w nocy to jest masakra.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2023, 21:48   #38
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Babel kupuj to co Cię podnieca , pamiętaj ze nie każdemu ta sama dziura odpowiada 😂. A V4 głuchy nie zkuma
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2023, 23:50   #39
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,958
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 40 min 33 s
Domyślnie

Jak by nie było, Bandzior daje bardzo wiele, za nie wiele i nie można mu tego odmówić. Vfr nie miałem, lecz jak posłucham Adama, to dla niego to super maszyna. Każdy motek jest ok, jeśli trafi w gusta i spełnia oczekiwania.
Powodzenia w zakupie.

Cbr XX... U Tolka był kolega, okrzyknięty przez nas dalej Wojakiem Szwejkiem, super gość i motór, ale X11 noo...to też zap!@#$%la szpetnie, też był w gronie posiadaczy w Lubelli i ja wiem, że nowsze moto konstrukcyjnie itd... Deklasuje wspaniałego Bandziorka... To tak na Marginesie, a palii...mmmm...wszytsko,a petyt ma perfekcyjnie doskonały, Tu Bandi górą
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2023, 07:52   #40
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,756
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 14 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Melon Zobacz post
Babel kupuj to co Cię podnieca , pamiętaj ze nie każdemu ta sama dziura odpowiada 😂. A V4 głuchy nie zkuma

Tylko VFR 800FI .
A może zostawię też RC36 i będzie ładny komplet
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Częstochowa- prośba o obejrzenie motocykla. ablos78 Inne tematy 3 15.10.2021 21:21
Prośba o obejrzenie motocykla. graphia Inne tematy 22 21.01.2013 22:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.