Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 23.05.2020, 18:35   #1
Skeeb


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 267
Motocykl: Inne moto
Przebieg: 77777
Skeeb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 9 godz 33 s
Domyślnie Jaki materiał na drzwi do garażu

"Moje" drzwi garażowe wołają o remont.

Mam takie drzwi garażowe, sklecone sposobem gospodarskim w 1996 roku z kątowników i deski łączonej na obce pióro.
Kilkanaście lat temu wpadliśmy na "świetny" pomysł obudowania spodu blachą, co dramatycznie przyspieszyło agonię desek. W tej chwili spód spróchniał na wylot i wymaga pilnej wymiany.

Z uwagi na niezły stan reszty pomysł jest taki, żeby tylko wymienić wypełnienie. Pytanie: na co?

Drzwi są pod niewielkim okapem, więc nie są specjalnie chronione od deszczu. Są przez większość dnia w zacienionym miejscu. Może nie jest tam bardzo wilgotno, ale słońce tam dociera może przez godzinę dziennie.


Czym to wypełnić?
Nie chcę specjalnie nic przerabiać, więc raczej coś."twardego". Zawiasy są.montowane bezpośrednio do wypełnienia, nie są przyspawane do ramki.

Estetyka - wystarczy, żeby było w miarę jednolite i ciemne lub możliwe do pomalowania w domowych warunkach.

Antywłamaniowość - niech będzie na podobnym poziomie jak teraz. W środku auto i sprzęt warte w porywach czapkę.drobniaków, nie trzeba cudów wianków.

Ocieplenie - garaż wolnostojący nieogrzewany, więc nie musi być też.nie wiadomo co.

Deski? Sklejka, jeśli tak, to jaka? Coś.innego?
Wymiary skrzydła 249 x 122. Max grubośc wypełnienia 40mm
Skeeb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dzień otwartych drzwi kościółka - połudn. wsch. hary Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 07.08.2018 22:58
Materiał o motycklistach SZKOT Inne tematy 16 07.06.2008 22:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.