Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.09.2008, 08:40   #11
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

przede wszystkim weź kogoś kumatego i doświadczonego niech ci pomoże rozebrać motur i palcem pokaże co do czego - to jeżeli nie znasz się za dobrzena na budowie i mechanice motocyklowej. najlepszy zestaw narzęci zda ci się na nic jeżeli nie kumasz co ci padło. nieraz mała pierdoła potrafi unieruchomić motora. poszukaj na forum opis 7grega jak on moto szykopwał w trasę. jak dla mnie to przede wszystkim elektryka - złączki koniecznie! nawet jak z zewnątrz wyglądają ok to w środku może je trawić korozja. dodatkowo łożyska, linki (sprzęgło). ogólnie jak masz czas i miejsce to przejżyj wszystko co się da. sycylia to nie koniec świata i nie musisz zabierać ciężarówki gratów. jak będziesz przeglądał moto to sam dojdziesz jakich narzędzi będziesz potrzebował w trasę. no ale przecie afryka i tak ci się nie zepsuje
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 08:41   #12
randal 76
 
randal 76's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1,015
Motocykl: nie mam AT jeszcze
randal 76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 10 godz 4 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
Fatalnie się to czyta. Popraw proszę. Jakieś przecinki, wielkie litery po kropce. Łatwiej się skupić i cokolwiek zrozumieć.
randal 76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 09:02   #13
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 7 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
Byłem na jednej takie wycieczce, na której owe fanty poratowały nam tyłek.
Ostatnio na Zakończeniu Sezonu Jawa/CZ lataliśmy po serpentynach na salmopol. Pech chciał że jedna maszyna - Harley źle obliczył zakręt i w padł w krzaki. Bokiem po kamieniach. Szlif przetarł boczną kape skrzyni. Więc polecam POKSYLINę. Zalepiono w HD dekiel i można było dalej jechać.

W Afrykach dekle są grubsze niż w HD. Ale łatać można wiele innych rzeczy.
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 09:52   #14
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,666
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Reinchardt Zobacz post
Faktycznie można sie zapakowac jak Podos ale można też zrobic to jak Magnus&Justyna i Ltd454 jadąc do Azji. Rzeczy niezbedne i tyle.
Zapewniam Cie kolego, ze inaczej planuje sie wyjazd jak sie jedzie samemu, inaczej jak sie jedzie w 3 motorki i inaczej jak sie jedzie w 7. Nikt wtedy nie bierze 7 reglerow. Bierze sie natomiast nie tylko rzeczy o ktorych myslisz ze sa niezbedne.
Lista Podosa nalezy traktowac jako zbior rzeczy o ktorych warto pomyslec przed wyjazdem, zastanowic sie w ile motorkow dokad i na jak dlugo jedziemy i dokonac wyboru. Zapewniam kolego ze jak sie wybieramy we dwoch na weekend na Slowacje to tego wszystkiego nie targamy. Ale na takim wyjezdzie do Azji glupie lozysko moze spieprzyc urlop kilku innym osobom. Troche juz sie afrykami najezdzilem, ale nigdy na zadnym wyjezdzie nie byl mi potrzebny regler, pompa, bezpieczniki, lozyska, zarowki, szprychy, zakuwki do lancucha, zebatki, linki, smary, wentyle, drut, zapasowa klamka sprzegla i hamulca, linka do holowania i inne pierdoly.
Czy to znaczy ze na kolejny wyjazd mam tego nie brac?


A co do meritum: Sycylia jest we Wloszech. Wez se chlopie sprawdz przed wyjazdem instalacje elektryczna, zawory i zrob regulacje sprzeta. Wez kilka adresow i telefonow z wloskich forow Afryki i naucz sie ciut jezykow. To sie przyda tak czy owak.
Nie potrzebujesz nic wiecej. Wlochy sa najbardziej zmotoryzowanym krajem w Europie. Maja tam wszystko.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 11:18   #15
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Sycylia jest we Wloszech. Wez se chlopie sprawdz przed wyjazdem instalacje elektryczna, zawory i zrob regulacje sprzeta. Wez kilka adresow i telefonow z wloskich forow Afryki i naucz sie ciut jezykow. To sie przyda tak czy owak.
Nie potrzebujesz nic wiecej. Wlochy sa najbardziej zmotoryzowanym krajem w Europie. Maja tam wszystko.

i tego się trzymając ruszam tam za dwa dni bez zbędnych dupereli
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 15:13   #16
oldi


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Jawor
Posty: 37
Motocykl: TA PD6/TDM 900/K750
oldi jest na dystyngowanej drodze
Online: 23 godz 20 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Zapewniam Cie kolego, ze inaczej planuje sie wyjazd jak sie jedzie samemu, inaczej jak sie jedzie w 3 motorki i inaczej jak sie jedzie w 7. Nikt wtedy nie bierze 7 reglerow. Bierze sie natomiast nie tylko rzeczy o ktorych myslisz ze sa niezbedne.
Lista Podosa nalezy traktowac jako zbior rzeczy o ktorych warto pomyslec przed wyjazdem, zastanowic sie w ile motorkow dokad i na jak dlugo jedziemy i dokonac wyboru. Zapewniam kolego ze jak sie wybieramy we dwoch na weekend na Slowacje to tego wszystkiego nie targamy. Ale na takim wyjezdzie do Azji glupie lozysko moze spieprzyc urlop kilku innym osobom. Troche juz sie afrykami najezdzilem, ale nigdy na zadnym wyjezdzie nie byl mi potrzebny regler, pompa, bezpieczniki, lozyska, zarowki, szprychy, zakuwki do lancucha, zebatki, linki, smary, wentyle, drut, zapasowa klamka sprzegla i hamulca, linka do holowania i inne pierdoly.
Czy to znaczy ze na kolejny wyjazd mam tego nie brac?

A co do meritum: Sycylia jest we Wloszech. Wez se chlopie sprawdz przed wyjazdem instalacje elektryczna, zawory i zrob regulacje sprzeta. Wez kilka adresow i telefonow z wloskich forow Afryki i naucz sie ciut jezykow. To sie przyda tak czy owak.
Nie potrzebujesz nic wiecej. Wlochy sa najbardziej zmotoryzowanym krajem w Europie. Maja tam wszystko.
z językami nie ma problemu biegle germański,italiański i grecki także luz, włochy znam bo z tamtych rejonów woziłem dużo owców i warzyw dla reszty europy na sycylii też juz byłem tylko ciężarówką a to inna bajka sami włosi ok tylko kłamią i kantują, dlatego chcę przygotować gruntownie do wyprawy bo motocykl to nie ciężarówka jak padnie to namiot albo hotel.Dlatego takie banalne dla niektórych pytania co się często psuje itd tym bardziej że chcemy omijać autostrady(nie dlatego że płatne tylko męczące)a poruszać się boczkiem.

Cytat:
Napisał klanol Zobacz post
przede wszystkim weź kogoś kumatego i doświadczonego niech ci pomoże rozebrać motur i palcem pokaże co do czego - to jeżeli nie znasz się za dobrzena na budowie i mechanice motocyklowej. najlepszy zestaw narzęci zda ci się na nic jeżeli nie kumasz co ci padło. nieraz mała pierdoła potrafi unieruchomić motora. poszukaj na forum opis 7grega jak on moto szykopwał w trasę. jak dla mnie to przede wszystkim elektryka - złączki koniecznie! nawet jak z zewnątrz wyglądają ok to w środku może je trawić korozja. dodatkowo łożyska, linki (sprzęgło). ogólnie jak masz czas i miejsce to przejżyj wszystko co się da. sycylia to nie koniec świata i nie musisz zabierać ciężarówki gratów. jak będziesz przeglądał moto to sam dojdziesz jakich narzędzi będziesz potrzebował w trasę. no ale przecie afryka i tak ci się nie zepsuje
z mechanikowaniem tyż nie najgorzej stoję wszystko sam staram się robić,zresztą jakieś tam technikum sam.skończyłem także do czegoś to zobowiązuje.Ale przezorny zawsze.Opisy czytam wnioski wyciągam.Właśnie oto mi chodzi jeden powie to drugi napisze przeczytaj to i końcowy efkt będzie ok.dzieki

Ostatnio edytowane przez podos : 29.09.2008 o 15:49
oldi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 19:09   #17
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

skoro z mechaniką nie masz większych problemów to tak jak pisałem - opis grega i po kolei kawałek po kawałku, jak z dziewicą jeżeli przejrzysz wszystko gruntownie, wymienisz co trza to nic nie powinno cię zaskoczyć
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2008, 17:05   #18
Reinchardt
RENIA
 
Reinchardt's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lubartów
Posty: 406
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
Reinchardt jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 22 godz 16 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Zapewniam Cie kolego, ze inaczej planuje sie wyjazd jak sie jedzie samemu, inaczej jak sie jedzie w 3 motorki i inaczej jak sie jedzie w 7. Nikt wtedy nie bierze 7 reglerow. Bierze sie natomiast nie tylko rzeczy o ktorych myslisz ze sa niezbedne.
Lista Podosa nalezy traktowac jako zbior rzeczy o ktorych warto pomyslec przed wyjazdem, zastanowic sie w ile motorkow dokad i na jak dlugo jedziemy i dokonac wyboru. Zapewniam kolego ze jak sie wybieramy we dwoch na weekend na Slowacje to tego wszystkiego nie targamy. Ale na takim wyjezdzie do Azji glupie lozysko moze spieprzyc urlop kilku innym osobom. Troche juz sie afrykami najezdzilem, ale nigdy na zadnym wyjezdzie nie byl mi potrzebny regler, pompa, bezpieczniki, lozyska, zarowki, szprychy, zakuwki do lancucha, zebatki, linki, smary, wentyle, drut, zapasowa klamka sprzegla i hamulca, linka do holowania i inne pierdoly.
Czy to znaczy ze na kolejny wyjazd mam tego nie brac?
Święta prawda.
__________________
Rain chaser
Reinchardt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2008, 17:17   #19
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,450
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 5 godz 5 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Czy to znaczy ze na kolejny wyjazd mam tego nie brac?
Żeby zwiększyć ekstremalność wyjazdu, oraz mieć dodatkowe bodźce możesz zaryzykować
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.10.2008, 07:50   #20
oldi


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Jawor
Posty: 37
Motocykl: TA PD6/TDM 900/K750
oldi jest na dystyngowanej drodze
Online: 23 godz 20 min 27 s
Domyślnie

zamówiłem nową tarczę przewody ham.w oplocie stalowym zaczynam powolutku przeglądanie i uzupełnianie braków.
oldi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Lekkie enduro na długą podróż Tofel Lejdis 98 11.10.2017 11:47
Jaki olej do singla na długą wyprawę? Lupus Silnik, sprzęgło, skrzynia 33 05.10.2017 22:46
Rady i porady CB 400 FOUR calgon Inne - dyskusja ogólna 10 04.07.2013 23:03
Coś na deszcz czyli mała, długa podroż z Krakowa nad morze Dunia Kwestie różne, ale podróżne. 12 15.05.2013 06:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.