Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.04.2018, 10:58   #11
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Ależ nie neguję w pewnych sytuacjach potrzeby zastosowania pomocnika lejkowego w trudnych miejscach ale idąc drogą takich specjalistycznych butelek z podziałką za jakiś czas ktoś wymyśli urządzenie które komputerowo będzie sterować pompką która to ciśnieniowo wtłoczy olej do silnika pokazując na wyświetlaczu ilość.
Modernizując powyższe urządzenie można zastosować regulowanej długości bagnet który mając czujnik na końcu i ustawiony na odpowiednią głębokość sam wyłączy nalewanie oleju po osiągnięciu dedykowanego poziomu.
A może dlatego że nie jestem zwolennikiem gadżeciarstwa wolę prostą skuteczność.
Ale każdy ma co tam lubi i mu pasuje.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2018, 11:01   #12
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 9 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Ależ nie neguję w pewnych sytuacjach potrzeby zastosowania pomocnika lejkowego w trudnych miejscach ale idąc drogą takich specjalistycznych butelek z podziałką za jakiś czas ktoś wymyśli urządzenie które komputerowo będzie sterować pompką która to ciśnieniowo wtłoczy olej do silnika pokazując na wyświetlaczu ilość.
Modernizując powyższe urządzenie można zastosować regulowanej długości bagnet który mając czujnik na końcu i ustawiony na odpowiednią głębokość sam wyłączy nalewanie oleju po osiągnięciu dedykowanego poziomu.
A może dlatego że nie jestem zwolennikiem gadżeciarstwa wolę prostą skuteczność.
Ale każdy ma co tam lubi i mu pasuje.
oba rozwiazania sa od dawna stosowane.

na fotce programowany dozownik a cyfrowy bagnet ma juz wiekszosc aut.

na poczatku lat 80 yamaha stosowala bardzo madry wg mnie patent: plywak elemtryczny w misce oleju. przekrecales kluczyk, zapalala sie lampka oil level i po 3 sek gasla co oznaczalo wlasciwy poziom oleju. jezeli nie gasla to poziom nalezalo uzupelnic. potem wprowadzono kontrolki cisnienia w magistrali co wg mnie jest tylko takim cynicznym zapriszeniem na pogrzeb. a rozwiazanie yamahy to byl taki... elektryczny bagnet. dodatkowo podczas jazdy z mala iloscia oleju pomigiwal na ostrych zakretach i juz bylo wiadomo ze trzeba uzupelnic olej chociaz w magistrali nadal mialo sie bezpieczne cisnienie.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 33097a.jpg (121.6 KB, 15 wyświetleń)
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 01.04.2018 o 11:12
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gdzie tanio kupić Garmina? Ryba Wszystko dla Afryki 24 28.04.2009 18:47


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.