Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.09.2018, 12:06   #61
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,384
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 36 min 46 s
Domyślnie

nie ma takiej mozliwosci zeby dysza nawet nie dokrecona podczas transportu wykonala kilka obrotow i wpadla do komory. robie gazniki od lat i moim wielkim marzeniem i priorytetem bylo posiadanie myjki ultradzwiekowej. pracowalem z setkami gaznikow. Twoj jest pierwszy w ktorym podczas transportu odkrecaja sie dysze i wpadaja do komory plywakowej. ostatnio nie miales iskry i slaba mase na regulatorze. wybierz ktoras wersje bo sie robi smiesznie. i napisz mi jak halasuje nieistniejace lozysko oporowe w afryce na nie palacym silniku...
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 01.09.2018 o 12:33
szynszyll jest offline  
Stary 01.09.2018, 12:15   #62
ural2


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Dubiecko
Posty: 322
Motocykl: Ktm620sx, RD07a
Przebieg: 67
ural2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 16 godz 31 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
Szynszyl nauczka na przyszłość ....nie próbuj wskrzeszać trupów 😀.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Najlepiej naprawia się nowe motocykle.
ural2 jest offline  
Stary 01.09.2018, 12:33   #63
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

To kto je odkręcił?
Ci od transportu?
Człowieku czy ty się przyznasz do czegokolwiek? Pajaca że mnie robisz bo kupiłem zaniedbana Afryke?
Te dysze zostały wkręcone tylko palcami i zapomniałeś ich dokręcić! Czy ty to rozumiesz? Sukcesywnie odkręcaly się aż wypadła do komory! Kto je odkręcił? Gościu od transoortu? ty znajdziesz winnych wszędzie ale nie siebie! Czarno na białym, a ty się dalej nie przyznajesz do winy że zapomniałeś tego dokręcić!

Ostatnio edytowane przez adoado0 : 08.09.2018 o 13:02
adoado0 jest offline  
Stary 01.09.2018, 12:37   #64
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,384
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 36 min 46 s
Domyślnie

trace czas. ja watek koncze. masz KPC. dzialaj.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline  
Stary 01.09.2018, 13:07   #65
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Dobrze, że ja nie tracę poprawiając coś za co zapłaciłem i czekalem 5 miesięcy.
Jedziemy dalej? Co to? Światło do jazdy dziennej? Patrze, wyłączone na włączniku . A się świeci..
Sprawdzam dalej i widzę , nie chciało się nawet wyregulować czujnika stop po złożeniu? Cały czas włączony? No fakt, po co, to trup. Świeci stop cały czas? Nieważne. Zrobione, można odbierać. Poprawi sobie. Za świecący stop mam od razu problem przy pierwszej kontroli, rozumiesz?

Za serwis gaźnikow, w których się zapomniało dokrecic dysz - kasa do zwrotu?
Za obita ramę malowana u Ciebie - kasa do zwrotu?
Za niewywiązanie się ze zleconych prac i okłamywanie o ich stanie kasa do zwrotu?
Czy jak małe dziecko? Odpowiedzialność za błędy zerowa? Musimy znaleźć wspólnymi siłami winnego. Może rzeczywiście to wszystko zrobili Ci od transportu. Pomyśleli sobie, zrobimy kawal,poluzujemy mu dysze w gaźniku.

Później dodam dźwięk sprzęgła po rzekomej inspekcji, na wciśniętej klamce. Bo tutaj chyba nagrań nie idzie dodać.

A przypomniało mi się. Podwójna dysza olejarki? Tak, był temat. Dzwonie i pytam czy mi zamontujesz jak zamówię do Ciebie obustronna dysze scottoiler. Mówisz że nie ma to sensu bo z doświadczenia wiesz że ta wystarcza. Mówie, ok, to zostawiamy stara. Dlaczego na kazdym, ale to każdym kroku kłamiesz?
Fakt,.też klamalem. Ale jak miałem 15 lat, i nie potrafiłem wziąć odpowiedzialności za swoje błędy.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20180901_125759.jpg (969.9 KB, 40 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez adoado0 : 08.09.2018 o 13:03
adoado0 jest offline  
Stary 01.09.2018, 13:20   #66
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 32 min 55 s
Domyślnie

Dałeś dwa razy dupy za jednym razem :
- po pierwsze że podjąłeś się reanimacji takiego strucla.
- po drugie że wysłałeś moto bez osobistego odbioru przez właściciela.
Teraz wymiana zarzutów będzie trwać do końca świata i jeden dzień dłużej a Ty wizerunkowo jako mechanik motocyklowy tracisz, bo nikt nie będzie chciał pamiętać że zrobiłeś wiele motocykli dobrze, tylko tego strucla bo inaczej nie mogę nazwać to co widzę na zdjęciach.
Co kolwiek nie napiszesz, nie będzie miało większego sensu w tym sporze.
Pozostaje Ci ściągnąć go do siebie, ogarnąć i oddać w ręce właściciela, który odbierze go osobiście.
Powodzenia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline  
Stary 01.09.2018, 13:35   #67
torak
 
torak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 956
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
torak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 12 godz 43 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
bo sie robi smiesznie. ...
Jakoś nikomu do śmiechu, zwłaszcza właścicielowi "trupa".

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
i napisz mi jak halasuje nieistniejace lozysko oporowe w afryce na nie palacym silniku...
Post nr. 26 chyba odpowiada:
Cytat:
Napisał adoado0 Zobacz post
Gaźniki złożyłem. Silnik ruszył. Wolno schodzi z obrotów, przy dodaniu gazu kopci okrutnie na czarno.
W sumie szkoda że tak śmieszkujesz. Wyszło słabo, coraz słabiej.

Ostatnio edytowane przez torak : 01.09.2018 o 13:48
torak jest offline  
Stary 01.09.2018, 13:38   #68
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Adigoo, trzymajmy się rzeczy na razie niezależnych od tego czy to jest trup czy nie. Luźne, niedokręcone dysze w nowym motocykli będą działać poprawnie? A źle ustawiony stop? Obdarta rama od nieudolnego wkładania silnika? Nie pomalować mocowań wraz z ramą? Uważasz że to jest wina tego że to trup? Wykryć duży luzy, powiedziec że jest ok, a później wysłać zdjęcie po złożeniu o odebranoi przede mnie, że w środku jest ruina to też usprawiedliwiasz?
Zrobić motocykl, który nie wymaga pracy to żadna sztuka. Reklamował się nie jako wymieniacz części.
Wrzucam kwiatki które zastalem. I pytam o wyjaśnienia. Szukam osoby , która to zjebala. Co w tym złego?
Po to wrzucam zdjęcia, niech kazdy sam oceni, to co widzi na zdjęciu .

Czego mogę.sie spodziewać np pod pokrywą zaworow, jeżeli dany osobnik zapomina dokręcić? A wine zwala poza siebie? Zdjęcie tej luźnej duszy wam nic nie mówi? Mam nagranie też drugiego gaźnika w którym.dysza jeszcze nie wypadła, i na ten gar palił
Czy to też nic nie znaczy i wszystko przez to że trup? Jak można niepowiązane sprawy wyjaśniać tym że to jest trup?
W ogóle, jak można nazwać.trupem silnik który rzekomo miał 10 barów komprejji i brał nie aż tak dużo bo 300 ml w ciężkich warunkach na 1000 km? Gniazda niewypalone,. Silnik zmęczony ale nie umarły. A nagle robicie na podstawie zdjęć UWALONEGO motocykla trupa. Wywalić instalacje na wierzch , podejmować izolację to WSZYSTKO będzie wyglądać jak trup.
Trup który z bagażami pełnymi leci 170 kmh , spalając średnio podczas całej wyprawy z dużą ilością offu niecałe 6 litrów na 100 kilometrów.
Dlatego oddałem na serwis póki nie za późno .

Co do łożyska oporowego to pisałem, że nie mam pewności jak wygląda wysprzeglik. W yzf mam standardowo sztywny element a na końcu łożysko oporowe.
Ale zaraz, czemu to ja się tłumacze?, przecież to nie ja robiłem ten silnik! Dałem sugestie tylko.

Ostatnio edytowane przez adoado0 : 08.09.2018 o 13:04
adoado0 jest offline  
Stary 01.09.2018, 14:33   #69
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Zamykam wątek ponieważ w moim przekonaniu zostało napisane już bardzo informacji, a internet nigdy nie był i nieprędko będzie optymalnym miejscem do szukania sprawiedliwości i prawdy, jakkolwiek by tych słów nie definiować. Jeśli ktoś będzie uważał, że coś musi tu zostać dopisane, proszę odezwać się do któregoś z moderatorów.

Aktualizacja:

Na prośbę autora wątku odblokowuję pisanie i na jego prośbę zamknę gdy dostanę taką informację.
Przypominam wszystkim wypowiadającym się o konieczności myślenia o tym co się pisze aby potem nie wstydzić się własnych słów zarówno przed sobą jak i przed sądem, jeśli sprawa zajdzie do tego etapu (a jak każdy informatyk wam powie, anonimowości to internet z definicji nie zapewnia).

Ostatnio edytowane przez Neo : 01.09.2018 o 23:08 Powód: Otwarcie dyskusji na prośbę autora tematu.
Neo jest offline  
Stary 01.09.2018, 21:30   #70
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,384
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 36 min 46 s
Domyślnie

==== od tego momentu znajdują się wpisy przeniesione z wątku "szynszyll garaż". ====

pisze tu bo ten watek opisuje moja wieloletnia prace i warsztat. kolega adodo napisal zebym Mu przelal 1600pln i 'konczy sprawe' albo idzie do sadu. za co i jak to wyliczyl nie napisal. ktos potrafi to zrozumiec?
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez Neo : 02.09.2018 o 14:42 Powód: wyjaśnienie sytuacji z wpisami
szynszyll jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Serwis Hondy - czy ktoś poleci jakikolwiek serwis w Polsce HarryLey4x4 NAT - Warsztat 3 20.04.2018 13:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.