Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.03.2023, 07:31   #261
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

płaskim do zebatki
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2023, 10:15   #262
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
HGW - afra byla bardzo zadbana, miala super sprezanie - solidne 11 bar - napinacze ledwo wysuniete, kosz zupelnie nieslyszalny i przy 80 tys km na liczniku walek nie istanial. ktos cos musial spier... moze ta zebatka, moze przeciagniety lancuch ale cos nie pyklo bo przy takim nalocie walek ma byc perfekt. koles zdecydowal o zakupie nowego walka i planuje w przyszlosci drzec silnik.

p.s. zebatka wloskiej firmy PBR - nigdy sie z taka nie spotkalem:

https://www.pbr.it/pbrsprockets-comp...ge=en-x-simple
Wieloklin i wielowpust sa symetryczne wiec odwrotne zalozenie nie ma wplywu na dzialanie TEGO polaczenia. Raczej mowi to wiele o osobie serwisujacej dotychczas ten motocykl i braku jej kompetencji. Odwrotne zalozenie zebatki ma wplyw na zywotnosc tej ze oraz calego ukladu napedowego ze wzgledu na brak osiowosci elementow skladowych tegoz ze.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2023, 10:20   #263
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

moto swiezo przywiezione z niemcowni. bardzo ladne i wycackane. klient dosc zielony wiec przed transakcja nie zerknal na walek. ja mu robilem pierwszy serwis w PL i wyszlo to co wyszlo. kleic nie chcial - zlozylem prawidlowo i tyle - tym bardziej, ze zestaw napedowy wygladal jak nowy - chyba 13 zabek na slimaku. motocykl stal wiele lat nieuzywany.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2023, 22:38   #264
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 866
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 godz 29 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
moto swiezo przywiezione z niemcowni. bardzo ladne i wycackane. klient dosc zielony wiec przed transakcja nie zerknal na walek. ja mu robilem pierwszy serwis w PL i wyszlo to co wyszlo. kleic nie chcial - zlozylem prawidlowo i tyle - tym bardziej, ze zestaw napedowy wygladal jak nowy - chyba 13 zabek na slimaku. motocykl stal wiele lat nieuzywany.
Też się zastanawiam czy na mój wałek który wygląda dobrze zakładając nową OEM zębateczkę z nowym zabezpieczeniem dodatkowo ładować klej?
Czy to potrzeba juz zużytego wałka?
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2023, 06:31   #265
wierny
Moderator
 
wierny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Bytom
Posty: 4,353
Motocykl: Była Rd07B jest Rd07C 96r. + Rd03 88r. + WSK 78r.
Przebieg: Im więc
wierny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 7 godz 40 min 30 s
Domyślnie

Jeśli nie chcesz ładować kleju, to daj porządny smar z dwusiarczkiem molibdenu. Jeśli nowa Ori zębatka ma minimalny luz na wałku, to w zależności o stylu jazdy i warunków użytkowania Moto, zużycie wałka prawdopodobnie będzie się zwiększało powoli- niezauważalnie. Jeśli dasz na klej, to zużycie wałka nie będzie się zwiększało wcale. Jest też teoria o wadliwej (słabej jakości) serii wałków, które były montowane do Afryk i zużywały się bardzo szybko. Może taki wałek był zamontowany w Afri, którą Szynszyll serwisował...

Ja daję na klej zębatki na prawie idealnym wałku i jeżdżę ze spokojną głową.

ps. Pokaż jeszcze zdjęcie Twojego wałka wyczyszczonego- umytego.
Wałek w mojej 03. Zębatka na kleju siedzi i ani drgnie. Między zębatkę a silnik dałem dodatkowo dystans z obciętej nowej zębatki, żeby wykorzystać całą długość wałka. Dystans skręcony dłuższymi śrubami z zębatką. Zdjęć szczegółowych niestety nie mam.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20230225_112200.jpg (135.9 KB, 26 wyświetleń)
__________________
"Motocykl w Polsce to nowy rodzaj jazdy konnej. To leży w naszych szlacheckich tradycjach." Z. Maklakiewicz
wierny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2023, 06:37   #266
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

widząc stan motocykla, który był +5 szczęka mi przyznam opadla
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2023, 21:10   #267
Tezla
 
Tezla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Kraków
Posty: 249
Motocykl: RD03
Przebieg: 80000
Tezla jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 14 godz 25 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wierny Zobacz post
Wałek w mojej 03. Zębatka na kleju siedzi i ani drgnie. Między zębatkę a silnik dałem dodatkowo dystans z obciętej nowej zębatki, żeby wykorzystać całą długość wałka. Dystans skręcony dłuższymi śrubami z zębatką. Zdjęć szczegółowych niestety nie mam.
Poszedłem dalej tą drogą wykonując w obciętej skośne powierzchnie na które napierają odpowiednio dobrane dłuższe śrubki. Tylny dystans przekręca się w lewo a zębatka napiera w prawo likwidując luz bez klejenia i zachowując możliwość normalnego demontażu.
__________________
Honda XL 600 RM 86'
Honda XL 600 LM 86'
Honda XRV650 Africa Twin 88'
Honda XLV 750 R 83'
BMW R1100GS ABS 95'
Tezla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2023, 21:27   #268
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał wierny Zobacz post
Wałek w mojej 03. Zębatka na kleju siedzi i ani drgnie. Między zębatkę a silnik dałem dodatkowo dystans z obciętej nowej zębatki, żeby wykorzystać całą długość wałka. Dystans skręcony dłuższymi śrubami z zębatką. Zdjęć szczegółowych niestety nie mam.
Nie sądzę by ten patent miał jakiekolwiek wpływ , 2 śruby m6 nie są w stanie przenieść obciążeń


Cytat:
Napisał Tezla Zobacz post
Poszedłem dalej tą drogą wykonując w obciętej skośne powierzchnie na które napierają odpowiednio dobrane dłuższe śrubki. Tylny dystans przekręca się w lewo a zębatka napiera w prawo likwidując luz bez klejenia i zachowując możliwość normalnego demontażu.
Możesz zrobić zdjęcie tego patentu? Próbuje sobie to wyobrazić ale nie umiem
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2023, 21:43   #269
Tezla
 
Tezla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Kraków
Posty: 249
Motocykl: RD03
Przebieg: 80000
Tezla jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 14 godz 25 min 10 s
Domyślnie

Śruby kupiłem najtwardsze i pracują tylko podczas hamowania silnikiem ale fakt że mało jeżdżę Afryką to się jeszcze trzyma ale w razie konieczności skasowania luzu można wyciągnąć podkładki dystansowe.

__________________
Honda XL 600 RM 86'
Honda XL 600 LM 86'
Honda XRV650 Africa Twin 88'
Honda XLV 750 R 83'
BMW R1100GS ABS 95'

Ostatnio edytowane przez Tezla : 03.03.2023 o 22:05 Powód: dodanie rysunku
Tezla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2023, 08:26   #270
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Twój patent likwiduje luz osiowy a nie o to chodzi z klejeniem. Dodatkowo myślę że może przyspieszyć degradację walka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wałek zdawczy - jak wyeliminować luz?? tomozdyn Silnik, sprzęgło, skrzynia 28 12.07.2017 07:46
Czy warto zmieniać wałek zdawczy Vooytas Silnik, sprzęgło, skrzynia 62 08.06.2010 23:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.