Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.06.2021, 21:54   #961
Ciaman
 
Ciaman's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Jelenia Góra
Posty: 50
Motocykl: RD07a
Ciaman jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 9 godz 50 min 0
Domyślnie

Na logikę to w kodzie muszą być zawarte dane osobowe, inaczej kody QR zaczęłyby krążyć w necie jak kiedyś cracki do gier...

Kto może dokonać takowego wpisu do żółtej książeczki? Książeczkę mam, ale nie zabrałem jej na szczepienie.
Ciaman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2021, 22:17   #962
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 585
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 11 godz 22 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Luti Można przekraczać granice rosyjska dla nas?
Ponoć można.
Kupujesz bilet na Euro rozgrywany w Petersburgu. W tej chwili to chyba coś koło 100Euro monety. Wyrabiasz FAN ID. To wszystko z poziomu komputera ogarniesz.
Przed wyjazdem. Jeszcze test PCR (ok 400pln) z zaświadczeniem w języku angielskim (no problem). Lecisz.
Musisz jeszcze ogarnąć które przejścia działają na miedzach z EU (ruch lądowy).
Jak masz "wejście" na wizy biznesowe, pracownicze, to też myślę, że nie będzie problemu. Grunt to test PCR (72H) i krótki formularz na miedzy.
Turystycznie na legalu to na chwilę obecną na FAN ID z euro 2021.
Warunek bilet wykupiony na mecz w Sankt Petersbugu.
Masz wszytko pod linkiem. Na bieżąco aktualizowane.

Cytat:
Napisał Fizolof Zobacz post
Wydaje mi się ze skanując kod QR dostajesz dane z bazy i tam jest imię i nazwisko wiec nie wiem czy da się na „cudzym” kodzie jechać ale sam jestem ciekawy jak to będzie rozwiązane
Ps. Na Islandii honorowali książeczki szczepień WHO w które były wbite szczepienia na COVID




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tu jest ciekawy aspekt z tymi kodami.
Czy mniej przyjazne nam kraje skanują kody QR na przejściach? Czy jest to u nich obligatoryjne? Czy tylko "fusze" łykają wydruki do wglądu?
Chodzi tu bardziej o testy PCR. Bo wiadomo, że na szczepionki z "wrażego zapadu, wschodnie despotie" mają wywalone.
Luti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2021, 22:32   #963
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Robur82 Zobacz post
Na koniec Czerwca ryzyko może opłacić się, jak otworzą to cała pusta, jak nie otworzą to lekki niedosyt

Polaczek Cwaniaczek dalej kombinuje
Nie widziałem jeszcze jak wygląda ten kod QR cały
Ale taki pomysł mi po głowie lata, ktoś kto go ma mi go przesyła a ja nim okazuje się w CZ DE AT I FR i gdzie tam jeszcze będą wołać
Czy są jakieś informacje na nim , że od razu wpada
Co mi grozi za posługiwanie się nie swoim kodem?
Ktoś coś takiego przerabiał?

Mówisz i masz - załączam kod upoważniający do wjazdu do wszystkich krajów Europy i Azji. Jestem też w posiadaniu kodów do Afryki, Arktyki i Antarktydy.
Uwaga: używać z rozwagą, można wyświetlić 10 razy. 11-te powoduje spalenie telefonu.



PS 😉
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2021, 22:38   #964
Urko
 
Urko's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2021
Miasto: Zachód Wschodu
Posty: 5
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Urko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 34 min 38 s
Domyślnie

W moim przypadku w ciągu ostatnich 10 dni Polska Czechy Austria Słowenia brak jakiejkolwiek kontroli. Słowenia Cro oraz Cro BiH (korytarz do Dubrownika) Cro Czarnogóra i Cro Albania oglądanie dowodu osobistego i papierów moto, bez pytań o sprawy covidowe. Jutro zaczynam powrót do Polski. BiH sobie odpuszczam, mam nadzieję na przebicie się przez Węgry. Jestem szczepiony ale nie wypełniałem idiotycznego madziarskiego formularza. Ktoś wcześniej pisał, że magiczny zwrot: tranzyt, działa. Na co liczę.
Urko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2021, 22:47   #965
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ale Lutik ja muszę do
Moskwy ...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2021, 22:48   #966
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ciaman Zobacz post
Na logikę to w kodzie muszą być zawarte dane osobowe, inaczej kody QR zaczęłyby krążyć w necie jak kiedyś cracki do gier...

Kto może dokonać takowego wpisu do żółtej książeczki? Książeczkę mam, ale nie zabrałem jej na szczepienie.

U mnie w robocie wpisują wojskowi lekarze, tak samo jak szczepienia przed misjami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2021, 23:06   #967
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,021
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 17 godz 50 min 49 s
Domyślnie

kod qr to tylko zapisany dokument lub link do niego, mam takowy pisze tam ze ten i ten nazwisko, data urodzenia, przyjął w dniu taki a takim, szczepionkę taka a taka, w takich a takich dawkach jest tez podany unikalny identyfikator certyfikatu. oprócz tego mozna sobie poświadczenie przyjęcia szczepionki również wygenerować tam jest również wasz pesel. ale czy sprawdzają czy rejestrują to juz nie wiem
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2021, 23:08   #968
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,231
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 8 godz 5 min 56 s
Domyślnie

W kodzie qr jest zawarty indywidualny certyfikat unijny. Paszport covid owy unijny zacznie działać w całej Unii od lipca. Teraz jest dobrowolny, Polska do niego przystąpiła.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2021, 23:21   #969
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 585
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 11 godz 22 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Ale Luti ja muszę do
Moskwy ...
Nie rzutuje. To jest Rosja.
Info z oficjalnej strony FAN ID.
Cytat:
FAN ID terms of use for visa-free entry into Russia
Foreign citizens and stateless persons can enter and leave the Russian Federation multiple times without a visa using their FAN IDs on a laminated card as well as in electronic form, subject to having a valid identity document, that is recognized as such by the Russian Federation (Passport).
Entry to the Russian Federation is possible from 00:00 on 30 May 2020 to 23:59 on 3 July 2020 (local time of arrival in Russia).
Departure from the Russian Federation is possible from 00:00 hours on 30 May 2020 to 23:59 on 13 July 2020 (local time of departure from Russia). When applying for a FAN ID, a spectator must specify the data of the identity document (passport), that he/she will use for entering the Russian Federation.
When a FAN ID is used as an entry/exit document for UEFA EURO 2020™ in St. Petersburg, the identity document of the foreign spectator must be valid at the time of entry into and during the period of stay in the Russian Federation.
ID cards of foreign countries CANNOT be used to enter the Russian Federation.
If the FAN ID application has been approved or the FAN ID has been received, and the foreign citizen or the stateless person receives a new passport, on the basis of which he/she is going to enter the Russian Federation, it is necessary to change the data in the FAN ID.
You can find out how to change the data in the FAN ID in the "Changing the data in the FAN ID application" section.
https://www.fan-id.ru/help.html#info_faq_3_1_question
Luti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2021, 21:31   #970
Mafrika
 
Mafrika's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: 100lica
Posty: 145
Motocykl: ATAS DCT 2018
Przebieg: 20250
Mafrika jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 13 godz 29 min 54 s
Domyślnie Wieści podróżniczokoronawirusowe

Krótkie info z mojego przejazdu (puszką) przez PL-CZ-A-SLO-HR: aż do granicy SLO-HR brak kontroli a na tej ostatniej wystarczyła informacja, że jedziemy z Warszawy, która znajduje się już na tzw. zielonej liście. Nie było żadnych zbędnych dyskusji 😁
Mafrika jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasz kolega Bartek vel. Kołek. Smutne wiesci. Fitsakis Kołek 6 29.06.2017 11:17
niestety przykre wieści Harnaś111 Inne tematy 2 02.09.2009 20:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.