Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.01.2023, 10:31   #1
Staszka


Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: Kraków
Posty: 3
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Staszka jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 31 min 53 s
Domyślnie Maroko - 25.04 - 28.05, czyli wyjechać i niechętnie wrócić

Hej,

Choć na forum jestem od kilku lat, to jest to mój pierwszy post, więc witam!

Ale do rzeczy:

Jedziemy z kolegą do Maroko i szukamy 3ciego kierownika (we 3 wydaje się optymalnie). Wyjazd z Polski 25.04 powrót do Polski między 25-28.05. Tak, wyjazd na miesiąc i nie będzie krócej. Łącznie wyjdzie z 8000km.

Jedziemy na kołach do Genui, tam prom (wypłynięcie 27.04) do Tanger i tak samo wracamy z Maroka. Koszt promu ~1600PLN/os z moto w obie strony z kajutą.
Na samo Maroko mamy 24dni/4500km, plan mniej-więcej jak niżej. Chcemy też wjechać na Saharę Zachodnią (jest to opcja, zobaczymy jak będzie szło).

Do zobaczenia wszystko co się da, te znane i nie znane miejsca. Nastawienie na spanie pod namiotami (chyba, że kwatery będą tanie). W większych miastach robimy 1 dzień wolnego na zwiedzanie. Plan jest mocno elastyczny, przy takich wyjazdach trzeba czasem improwizować
Będzie offroad (myślę, że 40% czasu), ale pod średnio-ciężkie motocykle (Ja T7, kolega Tiger 800). Opony dualowe/kostki pasuje mieć.

Może ktoś będzie chętny i chciałby wybić z domu na dłużej (potrzeba wziąć 22dni urlopu)? Piszcie śmiało w przypadku pytań
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg plan trasy.JPG (69.3 KB, 36 wyświetleń)
Staszka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2023, 14:43   #2
szelas


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 248
Motocykl: CRF1000D
szelas jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 41 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Staszka Zobacz post
Hej,

Choć na forum jestem od kilku lat, to jest to mój pierwszy post, więc witam!

Ale do rzeczy:

Jedziemy z kolegą do Maroko i szukamy 3ciego kierownika (we 3 wydaje się optymalnie). Wyjazd z Polski 25.04 powrót do Polski między 25-28.05. Tak, wyjazd na miesiąc i nie będzie krócej. Łącznie wyjdzie z 8000km.

Jedziemy na kołach do Genui, tam prom (wypłynięcie 27.04) do Tanger i tak samo wracamy z Maroka. Koszt promu ~1600PLN/os z moto w obie strony z kajutą.
Na samo Maroko mamy 24dni/4500km, plan mniej-więcej jak niżej. Chcemy też wjechać na Saharę Zachodnią (jest to opcja, zobaczymy jak będzie szło).

Do zobaczenia wszystko co się da, te znane i nie znane miejsca. Nastawienie na spanie pod namiotami (chyba, że kwatery będą tanie). W większych miastach robimy 1 dzień wolnego na zwiedzanie. Plan jest mocno elastyczny, przy takich wyjazdach trzeba czasem improwizować
Będzie offroad (myślę, że 40% czasu), ale pod średnio-ciężkie motocykle (Ja T7, kolega Tiger 800). Opony dualowe/kostki pasuje mieć.

Może ktoś będzie chętny i chciałby wybić z domu na dłużej (potrzeba wziąć 22dni urlopu)? Piszcie śmiało w przypadku pytań
Ja jestem chętny, ale dobrze by było spotkać się i poznać osobiście, może wypić jakiegoś browarka, żeby ocenić, czy nadajemy na tych samych falach.
szelas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2023, 14:54   #3
michau


Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 105
Motocykl: RD03
michau jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 46 min 42 s
Domyślnie

Polecam tych Panów jako towarzyszy podróży💪🏽😀
Sam bym jechał gdybym mógł. Nie musicie dziękować za te zwolnienia miejsca 😂
michau jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2023, 15:56   #4
delirium
Banned


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Kraków
Posty: 489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
delirium jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Powodzenia, Maroko jest super, na pewno tam jeszcze wróce,

p.s.
uważajcie na pola minowe w Saharze Zachodniej
delirium jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2023, 16:10   #5
rene82
 
rene82's Avatar


Zarejestrowany: May 2016
Miasto: radom
Posty: 106
Motocykl: crf 1000A->790advR/drz 400e
rene82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 17 godz 30 min 33 s
Domyślnie

ślędzę Twój wątek....bo będziemy w maroko od 21.04 przez 2 tygodnie (czyli dużo więcej asfaltu). Plan podobny (punkty na twojej mapie) (bez sahary zachodniej)....nie zakładam piachów, max to część drogi z merzouga do zagory ( czyli ze 40 km do ouzina przed piachem w korycie powrót). jak nie zakładam piachów to wystaczą mi rally str, na plażę przed sidi infi też wystarczą.
Mam tylko jedną kwestię...nie byłem w Maroku a dużo się naczytałem o lokalsach w dużych miastach. Co z bezpieczeństwem moto. Wiadomo że najfajniej zatrzymywać się w riadach w medynach. A w tych miejscach parkingów brak , jak są ulice obok to średnio ztrzeżone, niektóre riady maja garaże...ale ciężko jej wyczaić...macie jakieś pomysły/sprawdzone miejsca na fez/marakesz/Chefchaoun z trzymaniem moto
rene82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2023, 17:19   #6
Staszka


Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: Kraków
Posty: 3
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Staszka jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 31 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał michau Zobacz post
Polecam tych Panów jako towarzyszy podróży💪🏽😀
Sam bym jechał gdybym mógł. Nie musicie dziękować za te zwolnienia miejsca 😂
Michale, dla Ciebie to i nawet 4te miejsce się znajdzie

Cytat:
Ja jestem chętny, ale dobrze by było spotkać się i poznać osobiście, może wypić jakiegoś browarka, żeby ocenić, czy nadajemy na tych samych falach.
Szelas, poszedł .
Staszka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2023, 20:09   #7
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,222
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 14 s
Domyślnie

Często moto możesz wprowadzić na dziedziniec i mieć je pod oknem pokoju w którym śpisz.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2023, 21:28   #8
Lakrua
 
Lakrua's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Zakopane
Posty: 384
Motocykl: NAT
Lakrua jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 23 godz 30 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rene82 Zobacz post
ślędzę Twój wątek....bo będziemy w maroko od 21.04 przez 2 tygodnie (czyli dużo więcej asfaltu). Plan podobny (punkty na twojej mapie) (bez sahary zachodniej)....nie zakładam piachów, max to część drogi z merzouga do zagory ( czyli ze 40 km do ouzina przed piachem w korycie powrót). jak nie zakładam piachów to wystaczą mi rally str, na plażę przed sidi infi też wystarczą.
Mam tylko jedną kwestię...nie byłem w Maroku a dużo się naczytałem o lokalsach w dużych miastach. Co z bezpieczeństwem moto. Wiadomo że najfajniej zatrzymywać się w riadach w medynach. A w tych miejscach parkingów brak , jak są ulice obok to średnio ztrzeżone, niektóre riady maja garaże...ale ciężko jej wyczaić...macie jakieś pomysły/sprawdzone miejsca na fez/marakesz/Chefchaoun z trzymaniem moto
Osobiście spałem przez Booking.com . Ogólnie miejscówek do spania masa, jest w czym wybierać. Jak tylko jest możliwość to wpuszczają na podwórko a jak nie to doradza gdzie zostawić bezpiecznie. W Marakeszu miałem tylko ciekawą historie bo parkingi płatne strzeżone były zawsze zawalone i trzeba było stawiać na tych wzdłuż ulicy. No i zdziwienie było na drugi dzień Moto przesunięte ze 3 metry ale chyba zastawilem komuś wjazd bo myślałem że to jakaś zapomniana brama… Oglnie Maroko spoko Booking tam działa elegancko zero stresu
__________________
Taniej kupię, drożej sprzedam
Lakrua jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2023, 21:39   #9
rene82
 
rene82's Avatar


Zarejestrowany: May 2016
Miasto: radom
Posty: 106
Motocykl: crf 1000A->790advR/drz 400e
rene82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 17 godz 30 min 33 s
Domyślnie

dzięki aadamuss i Lakrua...
rene82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2023, 16:26   #10
Staszka


Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: Kraków
Posty: 3
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Staszka jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 31 min 53 s
Domyślnie

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Ochotnik się znalazł.
Jeżeli mielibyście jakieś pytania, to zapraszam do kontaktu przed i po wyjeździe
Staszka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dwa tygodnie w deszczu a mimo wszystko trzeba tam wrocic. NORWEGIA 2016 Scorpi Trochę dalej 0 19.01.2018 22:05
2013 Maroko z plecakiem, czyli ile trampki dadzą rady. Cynciu Trochę dalej 103 17.06.2014 20:53
Maroko po taniości czyli moto na przyczepie. Szukamy chętnych przestępca Umawianie i propozycje wyjazdów 6 15.05.2014 09:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.