Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Hardware

Hardware Opisy sprzętu, porady dotyczące wyboru...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.05.2021, 22:16   #211
crimson
CRF 1100 ATAS


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Kraków i okolice
Posty: 203
Motocykl: CRF 1100 ATAS
crimson jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 3 godz 42 min 34 s
Domyślnie

Dzięki, mam Adventure Sport - zamierzałem do tego uchwytu przykręcić tę podstawkę z zestawu:
https://trigar.pl/pl/p/Uchwyt-motocy...-12953-00/3125

Pewnie kupię i wówczas coś wykombinuję.
crimson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2021, 22:46   #212
Lucjusz
 
Lucjusz's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 61
Motocykl: ATAS DCT
Lucjusz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 54 min 34 s
Domyślnie

Ja używałem w ATAS Iphone'a połączonego kabelkiem USB i jestem zadowolony. Na kolorowy wyświetlacz moto za pomocą CarPlay rzuciłem ekran Google Maps i dostałem w zasadzie to co najważniejsze. Dodatkowo ATAS wydaje słyszalne i identyfikowalne dźwięki przed najważniejszymi manewrami - np zmiana kierunku lub zjazd z głównej drogi. Niestety ze względu na wzrost temperatury smartfona, byłem raz zmuszony ukryć go przed bezpośrednim wpływem promieni słonecznych dlatego wylądował w środku Takbag'a. Potem już było ok. Temperatura otoczenia w czasie zdarzenia to około 22 stopni, telefon był w tym samym czasie połączony z interkomem hełmu po bluetooth.
Tu pojawia się kolejne zagadnienie czy natężenie prądu z gniazda USB ATAS przy zastosowaniu opisanej powyżej konfiguracji będzie wystarczające do podtrzymania zasilania dla telefonu przez okres 6-8 godzin zabawy na moto z włączonym CarPlay, GoogleMaps, Yanosik do tego połączenie bluetooth i standardowy GSM.
ps. żeby nie było, jestem wyznawcą marki Garmin i używam różnego rodzaju zegarków i nawigacji - łącznie z motocyklową ZUMO już od ponad 15 lat, jednak ze względu na cenę i kolejne urządzenie do ogarnięcia i pilnowania to w tej chwili podziękuję. Na razie, później się zobaczy. Są za i przeciw użytkowaniu dedykowanej navi, jednak chodzi o to żeby plusy nie przesłoniły nam minusów takiego rozwiązania.
Lucjusz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2021, 22:58   #213
crimson
CRF 1100 ATAS


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Kraków i okolice
Posty: 203
Motocykl: CRF 1100 ATAS
crimson jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 3 godz 42 min 34 s
Domyślnie

Ostatnio tak jechałem. tzn. telefon w kieszeni, kabelek i Android Auto, w pełnym deszczu - prawie 10h - dało radę. Choć raz ni z tego ni z owego Android Auto się wyłączyło - musiałem się zatrzymać, wyjąć kabel z telefonu, odczekać 10s i po ponownym podłączeniu wróciło wszystko jak trzeba.
crimson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2023, 23:32   #214
Paulus


Zarejestrowany: Feb 2020
Miasto: Wrocław
Posty: 3
Motocykl: NAT
Paulus jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 47 min 56 s
Domyślnie

Mam pytanie, próbuję zaplanować trasę w moim zumo xt, wpisuję początek, punkty pośrednie i koniec. I o ile początek i koniec trasy wyznaczonej przez garmina się zgadza z moim planem o tyle punkty pośrednie ma w "głębokim poważaniu". Czy ktoś pomoże?
Paulus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2023, 06:35   #215
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Z dawnych czasów pamietam, że trzeba nie pozwalać na automatyczną rekalkulację.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2023, 08:06   #216
Paulus


Zarejestrowany: Feb 2020
Miasto: Wrocław
Posty: 3
Motocykl: NAT
Paulus jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 47 min 56 s
Domyślnie

Kurczę na razie nie zadziałało, próbuję dalej
Paulus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2023, 08:28   #217
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Czasem robiłem po prostu nawigując do natężonego punktu w kolejce, jak się ta automatyczna rekalkulacja podpięła. Akurat wczoraj miałem XT w ręce i jakoś do domu dojechałem
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2023, 08:45   #218
Rajtek
 
Rajtek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Piotrków Tryb
Posty: 261
Motocykl: CRF 1100 ATAS
Rajtek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 11 godz 50 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lucjusz Zobacz post
Ja używałem w ATAS Iphone'a połączonego kabelkiem USB i jestem zadowolony. Na kolorowy wyświetlacz moto za pomocą CarPlay rzuciłem ekran Google Maps i dostałem w zasadzie to co najważniejsze. Dodatkowo ATAS wydaje słyszalne i identyfikowalne dźwięki przed najważniejszymi manewrami - np zmiana kierunku lub zjazd z głównej drogi. Niestety ze względu na wzrost temperatury smartfona, byłem raz zmuszony ukryć go przed bezpośrednim wpływem promieni słonecznych dlatego wylądował w środku Takbag'a. Potem już było ok. Temperatura otoczenia w czasie zdarzenia to około 22 stopni, telefon był w tym samym czasie połączony z interkomem hełmu po bluetooth.
Tu pojawia się kolejne zagadnienie czy natężenie prądu z gniazda USB ATAS przy zastosowaniu opisanej powyżej konfiguracji będzie wystarczające do podtrzymania zasilania dla telefonu przez okres 6-8 godzin zabawy na moto z włączonym CarPlay, GoogleMaps, Yanosik do tego połączenie bluetooth i standardowy GSM.
ps. żeby nie było, jestem wyznawcą marki Garmin i używam różnego rodzaju zegarków i nawigacji - łącznie z motocyklową ZUMO już od ponad 15 lat, jednak ze względu na cenę i kolejne urządzenie do ogarnięcia i pilnowania to w tej chwili podziękuję. Na razie, później się zobaczy. Są za i przeciw użytkowaniu dedykowanej navi, jednak chodzi o to żeby plusy nie przesłoniły nam minusów takiego rozwiązania.
To jest właśnie największa wada tego rozwiązania - przegrzanie się telefonu wyłączanie nawigacji. W upale 30 stopni nawet w tankbagu jest za gorąco dla iPhone. Ja musiałem wkładać do kurtki w miejsce gdzie jest wentylacja, a i tak od czasu do czasu bawi się wyłączała ,
Dlatego przystosowałem do moto swojego gpsmap 66sr. I mam pytanie przy okazji jakiej aplikacji używacie aby wygodnie zaplanować trasę np Google Maps itp i później przenieść ja na urządzenie ?
Rajtek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2023, 09:35   #219
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,747
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 9 min 7 s
Domyślnie

Hej,

czy stosuje ktoś na ekranie Zumo XT matową folię? Mam zamontowany nad zegarami i drażni mnie notoryczne lusterko - tzn widok kasku i ramion odbijanych w ekranie.

W 590 tego nie było bo ekran był matowy. Co do widoczności na ekranie to oczywiuście, XT jest OK. Rzecz idzie tylko o te lustrzane refleksy.

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2023, 11:17   #220
crimson
CRF 1100 ATAS


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Kraków i okolice
Posty: 203
Motocykl: CRF 1100 ATAS
crimson jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 3 godz 42 min 34 s
Domyślnie

Ja mam taką folię, raczej jest ok.
crimson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
garmin , zumo

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Garmin GPS MAP 66i GregoryS Inne 12 17.08.2019 23:23
Garmin 64ST vs garmin montana 600 przemo77390 Inne tematy 35 17.12.2018 22:09
Garmin 60 csx NUROFEN Zastosowanie praktyczne 25 07.05.2013 16:00
Garmin 76 CS Franz Inne tematy 15 05.05.2010 22:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.