Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.03.2018, 00:09   #11
dżony
 
dżony's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Złotów
Posty: 411
Motocykl: DR 650 SE
dżony jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 7 godz 26 min 33 s
Domyślnie

Co jakiś czas ta XRa wypływa jakoś w internecie ale zawsze odnosze wrażenie że ludzie kupują i sprzedają ją po chwili przerzucając jak zgniłe jajo. Ktoś może w końcu wytłumaczyć co jest z nią "nie tak" ? Bo raczej nigdy nie wzbudzała super entuzjazmu i zainteresowania
dżony jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2018, 07:40   #12
Erw
 
Erw's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Pszczyna
Posty: 192
Motocykl: BMW R90/6
Erw jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 11 min 16 s
Domyślnie

Super temat. Czekam z niecierpliwością na postępy.
Erw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2018, 08:27   #13
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 38 s
Domyślnie

Entuzjazm i zainteresowanie wzbudza spory zarówno na drodze jak i poza nią, gdy choćby stoi gdzieś zaparkowana, fakt , lepiej wygląda w rzeczywistości niż na zdjęciach.

Myślę, że problem z nią taki, że to motocykl terenowy, a jest choćby malowany+carbon, uszkodzenia takich spraw trochę kosztują, a zakładanie osłon psuje wszystko.

Druga sprawa zależy kto to kupuje, jak widać są tutaj ludzie którzy mają po 10 motocykli przez 10 lat bo co chwile zmieniają chociaż motocykl im leży.

Trzecia chyba najważniejsza.. to nie motocykl pod nasze tereny, nie ma tu dużych otwartych przestrzeni, są lasy i tak się jeździ.. Więc niepotrzebne tutaj takie zbiorniki i jej właściwości jezdne po piachu..

Czwarte wyposażenie.. roadbook itp. nie jest nikomu normalnemu potrzebny, jedynie zawodnikom, podnosi to trochę wage a zdjąć to? Wtedy ten motocykl traci cały smak..
Fakt że teraz będzie trochę lżejszy, bo było na nim w cholere szpachli. Żeby nie było, jest naprawdę lekki

Za mną przemawia to, że jest jak dla mnie bardzo wygodny do podróżowania przy czym zjeżdżam w teren i jadę prawie jak na liściu, mówię prawie bo w bardzo ciasnych sekcjach choćby szeroka kiera i mały skręt trochę potrafią przeszkodzić, ale to już kwestia nabrania wprawy, ja jeszcze mało doświadczony. Dobrze chroni przed wiatrem, jest stabilniejsza. Choć ja wygody od motocykla nie wymagam. Super się tym jeździ, różnica między zwykła BRP jest kolosalna, najbardziej z tego wszystkiego lubię ten airbox, i dźwięk zassysanego powietrza, miód dla uszu.

Ale tak jak piszę ma on swoje zalety i wady, zalety ciężko niestety wykorzystać u nas.
Aaaa nie zapominajmy, to wkońcu BRP, a problemy z odpaleniem to legendy złamanych nóg i innych spraw wielu by chciało mieć już rozrusznik z tą zwiekszoną wagą.

Ten motocykl to bardziej styl, coś jak prawdziwy chopper, niby może to samo, jednak odczucia z jazdy są jakieś inne, albo się go kocha albo nienawidzi

Niektórzy tak jak i ja na początku, chyba ze względu na wygląd czują jakiś respect i nie chcą się nawet przejechać..

Zapomniałem dodać, bardzo mnie cieszy, że poprzednicy się go pozbyli, inaczej nigdy by do mnie nie trafił choć fakt, że widząc zdjęcia sam go chciałem przez internet rozbierać

Ostatnio edytowane przez Dymkaaa : 14.03.2018 o 08:49
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2018, 09:18   #14
Jac
 
Jac's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Słomianki
Posty: 550
Jac jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 16 godz 5 min 55 s
Domyślnie

Fajnie sercem napisane. Moim zdaniem niczego nie musisz uzasadniać. Bo uzasadniać uczucie, czy pasję - to zupełnie bez sensu.
J.
Jac jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2018, 11:03   #15
TYMEKVMAX


Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: xxx
Posty: 259
TYMEKVMAX jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 4 godz 22 min 51 s
Domyślnie

Jak pracę zdjęcia są już jakieś nowe
TYMEKVMAX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2018, 11:18   #16
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 38 s
Domyślnie

Spokojnie , będę wrzucał jeśli coś będzie szło do przodu. Na razie mechanik rozebrał powiedział co jest do wymiany, dzisiaj będę zamawiał łożyska, zawory itp. część rzeczy mam, a część jeszcze trzeba skompletować z Usa, pod koniec marca powinienem mieć części u siebie.
Natomiast klejenie carbonu i malowanie to już w ogóle inna bajka i może potrwać nawet ponad 2 msc.
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2018, 11:41   #17
Erw
 
Erw's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Pszczyna
Posty: 192
Motocykl: BMW R90/6
Erw jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 11 min 16 s
Domyślnie

Gdzie zawory zamawiasz?
Erw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2018, 11:47   #18
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,141
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 38 min 19 s
Domyślnie

Sprzęt fajny i to jest piękne, że są ludzie, którzy takie maszyny ratują przed zniszczeniem. Kiedyś marzyłem o KTM 660 Rally. Jeden nawet przewinął się przez allegro za jakieś wtedy 20-30tys. zł ale był poza moim zasięgiem finansowym.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2018, 11:53   #19
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,440
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 1 dzień 15 godz 22 min 35 s
Domyślnie

Pamiętam jak ta xr'a była jeszcze srebrna i stała w salonie Hondy w Białymstoku.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2018, 12:13   #20
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 38 s
Domyślnie

Zawory vesrah, w Polsce ponieważ to są oryginały i są tańsze niż z partzilli.

Hmm malowanie na 99% zostaje pomarańczowe, nie mam pomysłu na lepsze a w ogóle to jest zajebi*te, szacunek dla projektanta srebrna była straszna..

Ta swego czasu podobno też wysoko stała, tylko pewnie ciężko znaleźć kogoś kto takie coś weźmie za taką kase, dlatego później dało się ją kupić w śmiesznej cenie, gdzie w PL trudno jest znaleźć xre która nie jest zajeżdżona i w dodatku droższa o kilka tys.
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Agv ax-8 dual evo sniperjones Kaski 8 05.10.2016 13:04
Rocc Dual bartol44 Kaski 13 11.05.2015 04:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.