Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.08.2019, 11:45   #1
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 47 min 22 s
Domyślnie Amortyzator przod i tyl do BMW R1200GS

Moze tu znajde jakies odpowiedzi. W glownej mierze chodzi o progresywna sprezyne i jej twardosc - wydaje mi sie ze w GSie ori to liniowa.

Zgłębiam temat ponieważ wiem że mój GS ma wszystko co potrzeba i na razie na wodotryski związane ze zwiększeniem elektroniki się nie nastawiam a co za tym idzie zmianę moto..

Jednak chciałbym posiąść jakąś głębsza wiedzę odnośnie zawieszenia. Chodzi o amortyzatory firmy Hyperpro. Do mojego modelu idą amory:

Przód: BM12-0AB ale można go wzbogacić o HPA (hydrauliczna regulacja napięcia) i zmienić wagę. W standardzie ustawione na wagę motocyklisty w zakresie od 70kg do 95-100 kg

Tył: BM12+0FB i to same pytanie o wagę.

Jazda w czasie podróży z pasażerem i bambetlami. Ostatnio zgłębiałem poprzez czytani na FAT że w Honda Afrika Twin poprzez zmianę wagi na sprężynie Afra znacząco poprawia swoje parametry jezdne.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2019, 17:28   #2
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 47 min 22 s
Domyślnie

Pogadalem troche i wychodzi ze tylko sprezyny liniowe robi sie pod wage - progresy nie.
Jak cos to wyprowadzcie mnie z bledu. Ciekawe jak dobrac amor do powiedzmy ponizszych parametrow. Czy ktos kiedys dobieral i robil takie jak ponizej zalozenia:
Model motocykla: BMW R1200GS Adventure
Rok produkcji: 09.2007
Waga z paliwem i plynami: 260 kg
Waga kierowcy: 100 kg
Waga pasazera: 50-60
Waga bagazu z 3 kuframi alu: 90 kg
Jazda we dwojke i z bagazem: 40%
Jazda solo i z bagazem: 30%
Jazda solo i bez baagazu sam kufer centralny: 20%
Jazda off: 20-30%
Jazda on: do 70%
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2019, 22:11   #3
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,782
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 46 min 24 s
Domyślnie Amortyzator przod i tyl do BMW R1200GS

Zasadniczo to podajesz wagę kierowcy w rynsztunku. U siebie mam już drugie akcesoryjne zawieszenie i najważniejszy przy wyborze jest dostęp do serwisu. Teraz mam TT suspension, parametry znajdziesz na stronie. Z przodu mam level 1 z tylu extreme.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2019, 06:54   #4
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 47 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Zasadniczo to podajesz wagę kierowcy w rynsztunku. U siebie mam już drugie akcesoryjne zawieszenie i najważniejszy przy wyborze jest dostęp do serwisu. Teraz mam TT suspension, parametry znajdziesz na stronie. Z przodu mam level 1 z tylu extreme.
Choc jedna odpowiedz w temacie. Dzieki
Skoro jest to u Ciebie juz drugie zawieszenie akcesoryjne to mozesz wyszczegolnic plusy i minusy wzgledem oryginalnego montowanego (Ty masz chyba ten sam rocznik co ja wiec tam bylo chyba showa na liniowej sprezynie).
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2019, 08:09   #5
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,782
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 46 min 24 s
Domyślnie

Tak naprawdę to mogę tylko powiedzieć że oryginał zaczął dobijać po przebiegu 60 kkm, gdy musiał intensywnie pracować w zakrętach, intensywnych zakrętach na odcinku ponad 100 km. Akcesoryjne było zupełnie inną bajką, najlepszy upgrade dokonany w motocyklu, ale ja nigdy nie zastanawiałem się na liniowością czy też progresywnością, dla mnie motocykl miał się lepiej prowadzić. Tylko tyle i aż tyle. Zadając pytanie co do zawieszenia na forum AT, czego się spodziewałeś ?
Pozdrawiam
P.S. Oryginał też ma swoje zalety, jest sporo tańszym rozwiązaniem, motocykl też będzie jeździł bez większych problemów.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2019, 08:53   #6
czaja


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Dukla
Posty: 102
Motocykl: 1290SAR,990S,SXC
czaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 21 godz 4 min 48 s
Domyślnie

Mierzyłeś sag?
Jeśli siada za dużo to mocniejsza sprężyna.
Nie wiem czy w bmw występuje regulacja tłumienia, jeśli tak to odbicie zakręcone na max?
Weź pod uwagę że jeśli dobierzesz amor pod pasażera to z samym Tobą może być problem.
W obu katach mam tak że z pasażerem i bagazem napięcie wstępne daje na max i przysiada trochę za dużo, a z mocniejsza sprezyna pod samego siebie by siodło za mało bo ori mam prawie całkiem odpuszczony.
czaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Amortyzator skrętu liniowy do BMW R1200GS 2007 rok przemo77390 Inne tematy 7 06.12.2017 19:25
Rambler - > BMW r1200gs Smierzu Inne - dyskusja ogólna 3 15.01.2017 00:57
Skradziono bmw r1200gs adv! Orzep Inne tematy 3 26.07.2013 08:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.