Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.07.2018, 13:13   #1
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 7 min 45 s
Domyślnie Potestowałem NAT w Grubszym terenie - wnioski :)

Przeklejam posta z Łowców.. bo wiem że nie wszyscy czują FB

być może się komuś przyda.. a i podyskutować można..

Cytat:
... tak wyszło że ostatnio dokonałem zmiany motocyklowej z LC8 na NAT.. zgrało się to z testami off nowej Hondy crf1000 ADV Sport. A racji iż sporo osób mnie dopytuje.. Jak nowa Afra, jak DCT, jak w offie.. itd.. postanowiłem iż napiszę parę słów w temacie tego motocykla.. aby było dla potomnych.. może to będzie dobry wstępniak do dyskusji szerszej.. może kogoś zainteresuje lub po prostu pomoże w dokonaniu takiego czy innego wyboru.. W skrócie będzie bo to post w końcu.. Na Szosie: Nowa AT jedzie praktycznie jak GS.. Bardzo Stabilna, nisko środek cieżkości, 200-210 km/h zero problemów. Dobra ochorina przed wiatrem.. na poziomie wodniaka, lepiej niż lc8 stare i nowe , Siedzenie do dupy zakręty Super.. bardzo dobrze wyważony motocykl.. oczywiście jest 21' i wysoki miękki zawias.. więc tutaj GS będzie miał przewagę! W terenie: Jest bardzo przyzwoicie, zawias 220mm i 230mm, w adv S 250mm, Mocy mamy sporo, koła 21' i 18' dobre opony i wjedziecie wszędzie.. przy wolnych odcinkach - trialowych pomaga silnik którego cieżko jest naprawdę zdławić.. noo i oczywiście cała masa w centralnym punkcie motocykla, nawet Akumulator, leży na silniku.. .. Zawieszenie pracuje przyzwoicie.. ale jest za mało sztywne, bardziej gąbczaste, Progresy z przodu nie pomagają na szybkich odcinkach.. Lc8 i jego pochodne poradzą sobie lepiej.. ale nie ma tutaj przepaści... Gorzej będzie w piachu.. Afra ma idiotycznie ustawioną dwójkę... Co prakczynie wyklucza ją z jazdy w kopnym piachu... albo kręcisz jedynką albo koniec! SIC! Wlot powietrza pod lampą pozwala wysoko brodzić - to plus, Felgi DID w standardzie to plus! wielostopniowa trakcja, wyłączana na guzik nawet w ruchu.. to plus.. Pozycja i wyważenie to chyba największy plus... noo i oczywiście silnik.. który będzie pyrkał ale wjedzie wszędzie nie obrotami a właśnie momentem.. podjazdy super. NOWA Afra to tak trochę GS i LC8 w jednym... Jak by zlepić z tych 2 jeden motocykl.. porównywalny na szosie do BMW i w terenie do LC8. wszędzie nieco od tych 2 odstaje.. ale wielu z was myślę ze jest w stanie to zaakceptować.. Moj motocykl to Crf1000 z 2016 roku z DTC, z wad jakie odkryłem.. to optłukujący się lakier na ramie, giętka i mało stabilna stopka boczna, idotyczne gumkonakrętki szybby które wpadają gdzieś do czachy, niewygodne siedzenie, Rączki pasażera których nie da się odkręcić, sety pasażera, które potrafią wbić się w nogę kierowcy .. przy jeździe Off. Wąskie podnóżki. Reszta to raczej same pozytywne cechy. Motocykl daje naprawdę radę.. Świetnie się prowadzi.. nie męczy! i daje dużo radości z jazdy.. na koniec 2 słowa odnośnie DCT. Jezdziłem tym na szosie, po mieście, po szutrach w bagnie, rzece, piachu... praktycznie wszędzie. po za zwiększoną masa (której nie czuć) nie dostrzegam wad tego rozwiązania. - pewnie jakies są (np. brak możliwości jazdy na półsprzęgle) ale na szosie.. lepiej szybciej sprawniej.. Hamowanie.. skuteczniejsze dzięki skrzyni która dohamowuje motocykl wraz z przygazówką. w terenie tak samo.. zdecydowanie szybciej się zatrzymujemy! W mieście super, (troszę wkurza mnie tryb D - bo zapina szybko wysokie biegi, dlatego jezdze na S). DTC w mieście traktuję jako asystenta, niż kierownika.. tzn.. wrzuca on sobie biegi..ale ja i tak guzikuje co mim tam w danej chwili pasi. ... W Terenie: DTC ujawnia szereg fajnych cech... poprostu łatwiej się jedzie, odpada uporczywa zmiana biegów na stojąco, każde wyjście z zakrętu na szybko, możemy dowolnie zbic bieg jak mało mocy czy wbić wyższy jak obroty wysokie.. powerslide-y idzie robić nie tylko do odciny ale nawet przez 2 biegi.. a może i dłużej.. to samo na kole.. DTC sama zapnie kolejny bieg.. lub zrobimy to guzikiem.. Motocykla nie da się zdławić na górkach, w błotach bagnach czy rzekach, brak konieczności sprzęgłowania przy ciasnych traialowych trasach to tez wielki plus... osobiście nie doszedłem do tego gdzie jest minus DTC.. jak dotąd.. ale nadal odkrywam.. to tyle.. kolejny motocykl kupię pewnie za kolejne 10 lat.. więc pewnie dopiero wtedy kolejny post ...





__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2018, 13:55   #2
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 4 s
Domyślnie

Podjechales gore piachu?
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2018, 14:09   #3
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Do mnie najbardziej przemawia za DCT a jednoszesnie zaskakuje mnie ze ktos kto tak jak ty i jak dlugo jezdzil SE chwali DCT. Dawaj wiecej fot ...
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2018, 14:18   #4
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Tomek wklej to na forum bmw, ich małe zrobią sie mniejsze......
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2018, 14:52   #5
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 7 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Do mnie najbardziej przemawia za DCT a jednoszesnie zaskakuje mnie ze ktos kto tak jak ty i jak dlugo jezdzil SE chwali DCT. Dawaj wiecej fot ...

niestety fot więcej nie mam za bardzo.. przez 3 pełne dni kręciliśmy materiał dla Scigacza.. będzie z tego Film.. fotek nie było jak robić.. aa i telefon wziołem słaby.. ze strachu przez zgruzowaniem.. z trenów jakie przejechaliśmy było praktycznie wszystko... brody, błota, piachy, szutry, pola, a nawet single tracki..
DCT- moim zdaniem się nadaje w teren tak samo jak manual.. niektórym brak sprzegła wadzi.. ale przecież nie od dziś wiemy że fachowcy enduro często używają sprzęgła rekluse.
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2018, 14:53   #6
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 7 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kraszanek Zobacz post
Podjechales gore piachu?
podjechałem ale wiadomo że nie od przodu..
wjazd tam na NAT jest prawie tak samo trudny jak na GS1200

przeszkadza drogowa 2, opony TKC i miękkie zawieszenie.. . no i masa oczywiście... ale to jak by najmniej obecnie..
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2018, 15:30   #7
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 16 godz 21 min 53 s
Domyślnie

Nie rozumie zarzutów co do siedzenia wg mnie jest super wygodne. Dodał UM tylko jeszcze że NAT nie grzeje się tak jak lc8 co znacznie poprawia komfort podróżowania
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2018, 15:37   #8
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 7 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Nie rozumie zarzutów co do siedzenia wg mnie jest super wygodne. Dodał UM tylko jeszcze że NAT nie grzeje się tak jak lc8 co znacznie poprawia komfort podróżowania
hehe.. pewnie każdy inny zadek wozi.. mnie tam mocno uwiera.. siodło wielkie a na SE było mi jakoś.lepiej..
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..

Ostatnio edytowane przez ex1 : 28.07.2018 o 16:49
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2018, 16:37   #9
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,224
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 13 godz 6 min 24 s
Domyślnie

Wreszcie rzeczowa obrona Dct. 😀


Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2018, 16:50   #10
motif
Banned


Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 538
Motocykl: xt660z, ktm 500exc, nc750x
motif jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 19 godz 22 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
osobiście nie doszedłem do tego gdzie jest minus DTC..
to pomoge - 10 kg dodatkowej wagi oraz brak dźwigni sprzęgła, dyskwalifikuje to dla mnie ten system do terenu.
motif jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kask enduro z szybą do 600 PLN - opinie, wnioski? motormaniak Kaski 302 13.09.2021 22:16


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.