Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.09.2013, 21:36   #1
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie Jazda w terenie

jepiiii dziś porobiłem pierwszy raz bączki. Poszło bardzo prosto na piasku a chwilę później na szutrach. Wystarczy położyć niemal motorek na boczek (mocno przechylić, im mocniej tym ciaśniejszy bączek wychodzi) i gaz, gaz, gaz. By zakręt zacieśnić trzeba walczyć by motor leżał a nie wstawał . inaczej zamiast pełnego obrotu robimy tylko zakręt od 30-270 stopni. W zakręt wchodziłem przy zerowej prędkości niemal.
Dojazd, hamulec, położyć i gaz...... (lewa noga tylko do przodu, tak by wyjąć spod motocykla, jak się daje gaz nie czuć ciężaru motorka, bo szybkość obrotowa koła napędowego ciągnie go do pionu).

A teraz dalej, uczymy się

A może opiszecie, jakieś swoje triki na poprawę opanowania maszyny?
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2013, 21:45   #2
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Afryka nie zachęca mnie do takich trików, na lżejszych sprzętach dawało mi to dużo radochy, na asfalcie też się da tylko cienka jest granica wyglebienia się co raz mi się przytrafiło na mokrym.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2013, 23:53   #3
Scorpi
 
Scorpi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 1,028
Motocykl: LC8 ADV była rd07
Przebieg: do uzgo
Scorpi is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 16 godz 17 min 51 s
Domyślnie

poka filmik jak to robisz
Scorpi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2013, 16:01   #4
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 7 min 45 s
Domyślnie

polcam zakręty probować wchdzić bokiem na stojąco... nie jest to łatwe do opanowania.. ale daje dużżżżo frajdy, trzeba też umieć dobrać postawę, i przede wszytkim gaz do nawierzchni... czasem jest ryzykko..


Ps.. na ostatnim wyjeździe miałem podobną radochę. jak udało mi się wielką dziurę wziąć na kole. powiem wam że uczucie jest mega... bardzo polecam.. da się i ciężkim tyle że pewnie ze sprzęgła trzeba...
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..

Ostatnio edytowane przez ex1 : 22.09.2013 o 16:04
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2013, 17:20   #5
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,656
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 5 godz 34 min 7 s
Domyślnie

Jak ide na stojąco bokiem po szutrze na Afryce to az mi sie włosy nieraz na plecach jeżą. Qrwa jak one sie jeżą... po 150km OFFa 3 kg lzejszy a już za bardzo nie ma z czego zrzucać. 68 kg żywej wagi. Sam nieraz sie siebie boje. Kiedys jak mialem podlizane TKC z tyłu to sie fajnie wchodziło, Zmieniłem na Mitasa E 09 I z przyzwyczajenia gaaaaz a Tu nagle niespodzianie ja w rowie Afryka w krzakach tak mnie poniosła narowista bestyja. Na szczęście nic poważnego sie nie staneło. Otrzepałem sie z kurzu i liści i dalej gaaaaz tylko ostrożniej :P Jazda na stojąco to zajebista sprawa
Me gusta
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2013, 22:58   #6
fabrizio13
 
fabrizio13's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Gorzow WLKP
Posty: 1,093
Motocykl: RD07
Przebieg: 100000
Galeria: Zdjęcia
fabrizio13 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 16 godz 17 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymon25 Zobacz post
Jak ide na stojąco bokiem po szutrze na Afryce to az mi sie włosy nieraz na plecach jeżą. Qrwa jak one sie jeżą... po 150km OFFa 3 kg lzejszy a już za bardzo nie ma z czego zrzucać. 68 kg żywej wagi. Sam nieraz sie siebie boje. Kiedys jak mialem podlizane TKC z tyłu to sie fajnie wchodziło, Zmieniłem na Mitasa E 09 I z przyzwyczajenia gaaaaz a Tu nagle niespodzianie ja w rowie Afryka w krzakach tak mnie poniosła narowista bestyja. Na szczęście nic poważnego sie nie staneło. Otrzepałem sie z kurzu i liści i dalej gaaaaz tylko ostrożniej :P Jazda na stojąco to zajebista sprawa
Me gusta
To jest to fakt ja tez to uwielbiam W tym roku po Kłodzko straciłem 3,5 kg ale to była jazda . Czasami jak pokonuje trudny tereny to emocje trzymają mnie kilka dni
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSC00869.jpg (1.10 MB, 10 wyświetleń)
Typ pliku: jpg bam.jpg (1.09 MB, 10 wyświetleń)
Typ pliku: jpg traino.jpg (635.8 KB, 13 wyświetleń)
fabrizio13 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2013, 22:07   #7
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,132
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 16 godz 36 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymon25 Zobacz post
Jak ide na stojąco bokiem po szutrze na Afryce to az mi sie włosy nieraz na plecach jeżą. Qrwa jak one sie jeżą... po 150km OFFa 3 kg lzejszy a już za bardzo nie ma z czego zrzucać. 68 kg żywej wagi. Sam nieraz sie siebie boje. Kiedys jak mialem podlizane TKC z tyłu to sie fajnie wchodziło, Zmieniłem na Mitasa E 09 I z przyzwyczajenia gaaaaz a Tu nagle niespodzianie ja w rowie Afryka w krzakach tak mnie poniosła narowista bestyja. Na szczęście nic poważnego sie nie staneło. Otrzepałem sie z kurzu i liści i dalej gaaaaz tylko ostrożniej :P Jazda na stojąco to zajebista sprawa
Me gusta
Tyyyy to jesteś niezły waryjat, ja się nie dziwię że się siebie boisz.. Ja też mam ciary, szczególnie jak czasem z tego lotu trza wyjść na prosto i lewo/prawo lata..taak wiem, więcej dzidy..
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ABC jazdy w terenie.. puszek Inne tematy 171 24.09.2014 01:01
Przelewa paliwo w terenie SóHY Uklad paliwowy i wydechowy 12 19.08.2012 16:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.