Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.03.2024, 08:50   #31
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 941
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 3 dni 20 godz 40 min 15 s
Domyślnie

TRK nie jeździłem jeszcze ale zeszłej wiosny testowałem Leoncino 800. I tam dramat jakościowy jest. Subiektywnie oczywiście, każdy jakiś swój próg bólu ma. Ale za tego gniotka to nie wiem czy bym 20k chciał dać. Z drugiej jednak strony 35k za XRV też bym z kiermany nie wyciągnął. 30k też nie. Ani 25.
Ale jest rzecz ważniejsza, o której wspomniałeś Raptorze:
Jeżeli marzył Ci się nowy motocykl - bierz,
Jeżeli marzyła Ci się XRV - bierz.
Zakładam się o przekonanie, że wiele z osób piszących nie tylko w tym temacie ale i na forum ogólnie miało takie same albo podobne marzenia i już je zrealizowali. Stąd jest możliwość ponarzekania i pokazania swojej mądrości.
A wszystko sprowadza się do tego:
Twój chajs, Twoje marzenia, twój motocykl. Kupisz nowe Benelli - będziesz wiedział jak jeździ nowe Benelli. Kupisz XRV - będziesz wiedział jak to jest mieć XRV.
Peace.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2024, 15:11   #32
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,396
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Ja tam się nie znam ale Vstrom 650 xt kosztuje nowy od 38500 to bez sensu robić testy na samym sobie. Czy to jest dużo czy mało ale świętego spokoju nie wycenisz, nie mówiąc o nerwach.
poprawka Xt kosztuje 39900, zwykły 38500
https://www.otomoto.pl/motocykle-i-q...-ID6G7xGI.html
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2024, 15:49   #33
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 300
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 21 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Raptor Zobacz post
Oglądałem na YT TRK502X po przebiegu ponad 80k i trasie z Włoch przez bliski wschód do zdaje się himalajów.
Do testów z YT podchodziłbym bardzo ostrożnie. Nie zapominaj, że (poza nielicznymi wyjątkami) za każdym youtuberem stoi... kasa.
Nikt obecnie nie wierzy, że "testy" motocykli przeprowadzane przez dziennikarzy gazet motoryzacyjnych są obiektywne. Nad każdym nawet chińskim g... rozpływają się w zachwytach.
Inna sprawa, że przy ocenie własnego (zwłaszcza kontrowersyjnego) wyboru działa prosty mechanizm psychologiczny, który w znacznej mierze zmienia możliwość trafności ocen, albo chęć ujawnienia prawdy (przecież nie przyznam się, że za taką kasę kupiłem gówno, które wszyscy odradzali, bo świadczyłoby to, że jestem idiotą!).

Ja też naoglądałem się na YT jak świetnie jeździ się w terenie dużym GS-em. Ba, nawet laska o wzroście 150cm podnosi prawie bez wysiłku po kolei 5 GS-ów (bo przecież opiera się na cylindrze).
W praktyce wyglądało to dokładnie odwrotnie - w terenie walka z masą i strach o siebie i motocykl. A jak upadł, to nie opierał się na cylindrze, tylko cylinder chował się w piaszczystej koleinie i we dwóch ledwo go podnieśliśmy

Stara prawda: "nowe to lepsze" też straciła już na aktualności.
Ostatnio miałem motocykle z lat: 2019, 2020, 2021, 2022. Wszystkie (!) zepsuły się na gwarancji!
Jednym z nich była Vespa, która zastąpiła starą 13-letnią. Stara, gdyby nie wypadek, jeździłaby pewnie do dziś bezawaryjnie. A nowa - zepsuła się 3 razy. Ale ma co drugą część "made in China"...
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2024, 15:58   #34
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,088
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 10 godz 15 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dredd Zobacz post
Ale ma co drugą część "made in China"...
To tak prawie jak BMW...
__________________
Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2024, 22:16   #35
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

vooge 300ds

https://photos.app.goo.gl/mbRYL1iHXxLnyNa46

są jakieś granice absurdu

link do instrukcji , przy każdej wymianie oleju co 2000km inspekcja luzu zaworowego

https://issuu.com/grupa-bmb/docs/vog...arta_gwarancyj

dla porównania serwis olejowy jest 6x częściej niż XRV a luzy zaworowe jedyne 12x częściej, nie wiem czy kontrola tych luzów jest w cenie wymiany oleju ale wątpię.
Jakby to przełożyć na kasę to regulacja luzów w XRV wyniesie ok 450zł a w tym drugim liczę, że średnio 250zł / przegląd = 3000zł ! haha ale tanio nie ma co.


Oczywiście nie wiemy czy ta instrukcja woga jest aktualna bo podobno zmienia się kilka razy w roku a może to zależy od dealera nie wiem.

Jeżeli chodzi o Benelli to nie jest źle duży serwis co 25.000km

https://motosmotos.ru/files/benelli_...2x_2023-en.pdf

Miałem okazję pojeździć TRK702 i oranoleptycznie jest to fajny sprzęt, jak będzie z trwałością czas pokaże. Po zakupie warto go poskręcać zaraz po fabryce.

Ogólnie rzecz ujmując to prawo w kwestii gwaranajci jest ułomne bo producent może wymagać serwisu co 1km i nic z tym nie zrobisz.... widziały gały co brały a jak nie czytały to ... kto się przyzna, że przeczytał instrukcję przed zakupem ?
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2024, 22:42   #36
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 20 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dredd Zobacz post
........(przecież nie przyznam się, że za taką kasę kupiłem gówno, które wszyscy odradzali, bo świadczyłoby to, że jestem idiotą!)...
No i jak to potem sprzedać jak w obieg pójdą szczere opinie.

A co do luzów i ogólnie słabej jakości obecnych konstrukcji: na politechnice uczyli mnie, że silnik musi coś palić - albo benzynę albo zawory. A w euro5 z benzyną cienko jest.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2024, 23:08   #37
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Honda xr650r miała wymianę oleju i regulację zaworów co 1000 km

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
vooge 300ds

https://photos.app.goo.gl/mbRYL1iHXxLnyNa46

są jakieś granice absurdu

link do instrukcji , przy każdej wymianie oleju co 2000km inspekcja luzu zaworowego

https://issuu.com/grupa-bmb/docs/vog...arta_gwarancyj

dla porównania serwis olejowy jest 6x częściej niż XRV a luzy zaworowe jedyne 12x częściej, nie wiem czy kontrola tych luzów jest w cenie wymiany oleju ale wątpię.
Jakby to przełożyć na kasę to regulacja luzów w XRV wyniesie ok 450zł a w tym drugim liczę, że średnio 250zł / przegląd = 3000zł ! haha ale tanio nie ma co.


Oczywiście nie wiemy czy ta instrukcja woga jest aktualna bo podobno zmienia się kilka razy w roku a może to zależy od dealera nie wiem.

Jeżeli chodzi o Benelli to nie jest źle duży serwis co 25.000km

https://motosmotos.ru/files/benelli_...2x_2023-en.pdf

Miałem okazję pojeździć TRK702 i oranoleptycznie jest to fajny sprzęt, jak będzie z trwałością czas pokaże. Po zakupie warto go poskręcać zaraz po fabryce.

Ogólnie rzecz ujmując to prawo w kwestii gwaranajci jest ułomne bo producent może wymagać serwisu co 1km i nic z tym nie zrobisz.... widziały gały co brały a jak nie czytały to ... kto się przyzna, że przeczytał instrukcję przed zakupem ?
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2024, 02:18   #38
Mazurkas007
Słońce do 31.10.23
 
Mazurkas007's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Podlasie/Tajlandia
Posty: 395
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 27000
Mazurkas007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 13 godz 31 min 34 s
Domyślnie

To ja się wypowiem również, jako żyjący na zewnątrz euro-kołchozu.
TRK nie mam, ale na jazdę próbną wziąłem zaraz po sprzedaniu mojej CRF.
Wrażenia z jazdy są takie, że jedzie. Nie ma co porównywać zbierania sie motocykla z silnikiem 500, do motocykla z silnikiem 1000. Nie oznacza to jednak, że 500 stanowi jakiś problem, jeździ się zupełnie przyjemnie.
Że nie jest to Honda, oczywiście, że nie jest i Hondy nie udaje, dlatego kosztuje 3x mniej. Klocki hamulcowe do TRK kosztują kilkanaście zł, lampa tylna tez jakieś śmieszne kwoty, serwis pełny w granicach 150zł. To z mojej strony jako motocyklisty. Teraz ze strony użytkownika dróg. Mieszkam w części Tajlandii, która jeszcze jest Tajlandią, takie Tajskie Bieszczady. Dużo plenerowych, kręconych tras, fajne miejsca, blisko Malezja, regionalne klimaty i oryginalne jedzenie. W sezonie suchym po lokalnych drogach śmigają całe tabuny motocykli ADV z wpiętymi w kufry flagami z całego świata. Lat temu kilka, były to w większości BMW a w 20% AT. W tej chwili są to w większości TRK a w 20% BMW. AT już nie widziałem, nie wiem jak długo. Są to przeważnie grupy zorganizowane, gdzie przylatuje cała ekipa i tutaj mają podstawione motocykle oraz ułożoną trasę, noclegi, jedzenie, itd...
Nie obstawiam, że firmy organizujące takie wyjazdy strzelają sobie w stopę i używają TRK, bo taniej. Raczej słabe to pocieszenie 'taniej' jeśli taka grupa będzie więcej stać na poboczu i czekać na serwis, zamiast zwiedzać. Informacja i opinie szybko pójdą w świat. Coś się więc dzieje takiego, że firmy pozbyły się mega wypasionych ADV i podstawiają TRK. Przy wykupie takiego wyjazdu wiesz jaki motocykl dostaniesz, klient nasz pan, widocznie motocyklistom fakt ujeżdżania TRK przez dwa-trzy tygodnie w tropikach, nie przeszkadza. Gdzieś w necie wpadła mi informacja, że TRK w UE sprzedaje się więcej niż ADV BMW i HONDA razem wziętych. Cały świat patrzy tylko na cenę ? Nic więcej się nie liczy? Gdyby TRK był takim odpadem jak piszecie, rynek powinien to zweryfikować.
Absolutnie nie bronię TRK i nie zrównuję go cenowo, technologicznie lub jakościowo do motocykli HONDA lub BMW. Mówię tylko, co widzę i co obiektywnie myślę.
Mazurkas007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2024, 07:29   #39
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mazurkas007 Zobacz post
To ja się wypowiem również, jako żyjący na zewnątrz euro-kołchozu.
TRK nie mam, ale na jazdę próbną wziąłem zaraz po sprzedaniu mojej CRF.
Wrażenia z jazdy są takie, że jedzie. Nie ma co porównywać zbierania sie motocykla z silnikiem 500, do motocykla z silnikiem 1000. Nie oznacza to jednak, że 500 stanowi jakiś problem, jeździ się zupełnie przyjemnie.
Że nie jest to Honda, oczywiście, że nie jest i Hondy nie udaje, dlatego kosztuje 3x mniej. Klocki hamulcowe do TRK kosztują kilkanaście zł, lampa tylna tez jakieś śmieszne kwoty, serwis pełny w granicach 150zł. To z mojej strony jako motocyklisty. Teraz ze strony użytkownika dróg. Mieszkam w części Tajlandii, która jeszcze jest Tajlandią, takie Tajskie Bieszczady. Dużo plenerowych, kręconych tras, fajne miejsca, blisko Malezja, regionalne klimaty i oryginalne jedzenie. W sezonie suchym po lokalnych drogach śmigają całe tabuny motocykli ADV z wpiętymi w kufry flagami z całego świata. Lat temu kilka, były to w większości BMW a w 20% AT. W tej chwili są to w większości TRK a w 20% BMW. AT już nie widziałem, nie wiem jak długo. Są to przeważnie grupy zorganizowane, gdzie przylatuje cała ekipa i tutaj mają podstawione motocykle oraz ułożoną trasę, noclegi, jedzenie, itd...
Nie obstawiam, że firmy organizujące takie wyjazdy strzelają sobie w stopę i używają TRK, bo taniej. Raczej słabe to pocieszenie 'taniej' jeśli taka grupa będzie więcej stać na poboczu i czekać na serwis, zamiast zwiedzać. Informacja i opinie szybko pójdą w świat. Coś się więc dzieje takiego, że firmy pozbyły się mega wypasionych ADV i podstawiają TRK. Przy wykupie takiego wyjazdu wiesz jaki motocykl dostaniesz, klient nasz pan, widocznie motocyklistom fakt ujeżdżania TRK przez dwa-trzy tygodnie w tropikach, nie przeszkadza. Gdzieś w necie wpadła mi informacja, że TRK w UE sprzedaje się więcej niż ADV BMW i HONDA razem wziętych. Cały świat patrzy tylko na cenę ? Nic więcej się nie liczy? Gdyby TRK był takim odpadem jak piszecie, rynek powinien to zweryfikować.
Absolutnie nie bronię TRK i nie zrównuję go cenowo, technologicznie lub jakościowo do motocykli HONDA lub BMW. Mówię tylko, co widzę i co obiektywnie myślę.
wcale mnie to nie dziwi, znajomy co kupił TRK702x w cenie 35.000zł ma w pełni wyposażony motocykl gotowy do podróży w tym takie smaczki jak podgrzewane manetki, stelaże i 3 aluminiowe kufry oraz gmole, światła LED, jakaś kamerka zintegrowana, motocykl ma podświetlane przyciski oraz wyświetlacz led z fajnie zaprojektowaną grafiką. Prześwit ponad 200mm tylko skok zawieszenia mógłby być większy ale amortyzatory są w pełni regulowane !!!! Panie HONDA TRANSALP750! Silnik pracuje miękko i cicho jak na obecne standardy grzechotników na czele z BMW, czy musi mieć moc? oczywiście, że nie ! przynajmniej dla 90% użytkowników. Motocykl idealnie trafił w zapotrzebowanie i w tym należy upatrywać sukcesu a powstał z udział czynnika włoskiego przy budżetowej produkcji w chinach i mamy coś ciekawego co wykracza poza dotychczasowe ramy. Jeżeli już na taką skalę jest użytkowany pewnie technicznie jest ok. Jest jeszcze jedno sieć sprzedaży to także dealerzy innych poważnych marek a nie sądzę aby byli tak nierozsądni aby pchać się w problemy. Motocykl jest jednak dość ciężki waży więcej niż CRF1100 w manualu i jest o kosmiczne 30kg cięży niż translap 750 i to jest spora nadwaga niestety.

Postaram się ściągnąć znajomego na dokładniejsze oględziny,
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2024, 08:48   #40
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 20 min 58 s
Domyślnie

Myślę, że kluczowym może być jakie przebiegi planują/robią użytkownicy. Jak ktoś wyciąga motor z garażu raz w miesiącu od maja do września i robi kółko po okolicy to niska cena, nawet z ryzykiem nietrwałości ma swoją moc przekonywania.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
africa twin , benelli , trk702x , xrv750


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Benelli SRT Ronin78 Inne - dyskusja ogólna 0 18.04.2021 22:03
Benelli Trk 800 Ronin78 Inne - dyskusja ogólna 11 14.10.2020 11:24
Benelli TRK 502 X mdxmd Inne - dyskusja ogólna 5 04.01.2020 20:41
Versys 650 od Benelli :) szynszyll Inne tematy 9 02.07.2017 13:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.