Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.10.2019, 12:08   #11
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 6 s
Domyślnie

1 moto i przyczepka na 3?
Rozważ marathontrailers.eu
Maja na 1 i 2, a po złożeniu miesci sie w bagażniku auta
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2019, 13:48   #12
Lucass
 
Lucass's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Bracknell / Krosno
Posty: 57
Motocykl: CRF1000L
Lucass jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 11 godz 48 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
1 moto i przyczepka na 3?
Rozważ marathontrailers.eu
Maja na 1 i 2, a po złożeniu miesci sie w bagażniku auta
tak widzialem tego skladaka fajna sprawa, mozna zlozyc rozlozyc i nie zajmuje duzo miejsca, tylko jak taki skladak bedzie sie zachowywal na drodze?czy taka przyczepka bvedzie stabilna na drodze? troche malo jest opini o tym, moze ktos ma tutaj z forum? prawie 5kpln na dwa ciezkie motki to sporo kasy ale mozna rozwazyc
radiolog tak puki co mam tylko NAT ale jadac gdziekolwiek polatac w offie nigdy nie jade sam bezproblemowo moge dac te kilka stowek extra na wieksza przyczepke
Lucass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2019, 15:35   #13
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Z Neptunem jest taki problem, że jest lekka i jak jedziesz bez załadowanego motocykla (na pusto) to „skacze” po drodze.
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2019, 16:07   #14
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,071
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 4 godz 22 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lucass Zobacz post
Problem z taka wyciagarka jest taki ,ze niema gdzie jej zamontowac suficie ,pozatym wysokosc do sufutu w garazu pewnie jest 220/230cm wiec pionowo sie nie da (taka budowlaka jest w uk) wiec jedynie co moge to polozyc ja na boku, pod sciana, jakos napewno sobie poradze tylko bedzie sie trzeba troche nameczyc, ot takie zycie
Zamocuj wyciągarkę do ściany pod sufitem i podnoś na bok, zahaczając za bok dalszy od ściany. O takie rozwiązanie mnie chodziło, a nie pionowo za dyszel. No!
Jak rękami zamierzasz przewrócić na bok, to z wyciągarką będzie chyba łatwiej?! Jakąś kołyskę pospawać do podłożenia pod koło bliższe ściany i będzie git. Jedną ręką trzymasz dyszel, drugą wybierasz łańcuch. Przyczepkę 250 kg, to nawet bloczkami żeglarskimi da się ogarnąć.


PS
Teraz po przemyśleniu tematu, zrobiłbym tak.

Dwa solidne haki w ścianie pod sufitem w odstępie mniej więcej długości burty, 4 talie żeglarskie, dwie deski żeby się ściana nie porysowała. Ja bym to robił w suficie i wtedy deski zbędne, ale to wyższa szkoła jazdy.
Opierasz deski o ścianę pionowo pod hakami. Mocujesz dwie talie do boku od ściany, podnosisz kilka centymetrów - koło od ściany masz w powietrzu, a przyczepka opiera się o deski. Następnie dwoma taliami podnosisz za burtę dalszą od ściany i przyczepka wisi na ścianie jak złoto. Opuszczasz kilka centymetrów całość na ziemię żeby liny się nie wyciągały.

Talia żeglarska wygląda tak: https://www.google.com/search?q=tali...w=1280&bih=951
Podwójny bloczek do talii kosztuje kilka złotych, 50 m liny żeglarskiej fi 7 mm mniej niż 5 dych. Wybierz się do sklepu żeglarskiego i obadaj temat bloczka o udźwigu max 600 kg. Taka talia byłaby najlepsza: https://allegro.pl/oferta/talia-obci...zek-7224955267 Niestety, jest za droga, tobie taka wytrzymałość lin i bloczków nie jest potrzebna, hamulec fajna rzecz, ale zawsze możesz sobie linę gdzieś zawiązać - to nie regaty. Możesz się na tym wzorować.
Potrzebujesz zatem 8 podwójnych bloczków i jakieś 12 m liny na jedną talię dla wysokości pomieszczenia 220 cm, 8 solidnych haków do zaczepienia o elementy przyczepy (najtaniej widziałem w Unimecie). Musisz też poznać kilka podstawowych węzłów żeglarskich - warto.
Takie rozwiązanie daje poczwórne przełożenie, tak więc ciągnąc siłą 30 kG podniesiesz 120 kg. Jak to przepleść znajdziesz w necie.

Można też załatwić temat dwoma taliami. Po podniesieniu tego boku przyczepki od strony ściany, wieszasz na przygotowanych linach odpowiedniej długości i przepinasz obie talie na bok dalszy.
Jeśliby temat dobrze rozkminić, to używając odpowiednich bloczków, dałoby się to załatwić jedną talią o przełożeniu 6 albo 8 - temat rzeka...

PPS
Jeśli nie ogarniasz tego co tu napisałem, nie rób tego. Nie biorę odpowiedzialności za złe wykonanie. Haki na ścianie muszą być naprawdę solidne i prawidłowo zamocowane!!! Ściana też musi być solidna, a nie jakaś działowa z cienkiego siporeksu lub nie daj Boże ażurowa z cegły.

Ostatnio edytowane przez MrWaski : 20.10.2019 o 19:09
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2019, 21:44   #15
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,649
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 5 godz 14 min 48 s
Domyślnie

Radio, gdzie Ty byłeś najdalej z tym Marathonem? Waham się od zeszłego roku by ją kupić ale musiałaby pojechać bez duszy na ramieniu kilka tyś km. Wymieniałeś nie wiem np łożyska i/lub inne by pojechać dalej?
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2019, 07:03   #16
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
Radio, gdzie Ty byłeś najdalej z tym Marathonem? Waham się od zeszłego roku by ją kupić ale musiałaby pojechać bez duszy na ramieniu kilka tyś km. Wymieniałeś nie wiem np łożyska i/lub inne by pojechać dalej?


Ja jeszcze nigdzie, ale ktoś ostatnio pisał na cycoforum, że po 10000 km nic się nie działo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2019, 08:35   #17
miecho


Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Kraków
Posty: 10
Motocykl: DR 800
miecho jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 1 godz 41 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
Radio, gdzie Ty byłeś najdalej z tym Marathonem? Waham się od zeszłego roku by ją kupić ale musiałaby pojechać bez duszy na ramieniu kilka tyś km. Wymieniałeś nie wiem np łożyska i/lub inne by pojechać dalej?
Byłem z Marathonem Single + KTM990 ostatnio w Livorno. Przyczepka na autostradzie zachowuje się super. Jest stabilna i prędkości rzędu 140-160 nie robią na niej żadnego wrażenia. Manewrowanie z nią to sama przyjemność, jest krótka i bardzo wąska. Samochód zostawiłem na parkingu, a przyczepka w bagażniku. Po 10dniach mina parkingowego który widząc mnie w ciuchach moto kazał dopłacić z przyczepkę (a przyczepki brak) - bezcenna. Ja przyczepkę wypożyczyłem w Poliuretany Oluksz. Są ich przedstawicielem i mają jedną, którą wypożyczają. Dobra sprawa żeby przekonać się do zakupu.
__________________
DR 800 '97
miecho jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2019, 09:54   #18
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 14 min 0
Domyślnie

z tym Marathonem? Waham się od zeszłego roku by ją kupić ale musiałaby pojechać bez duszy na ramieniu kilka tyś km. [/QUOTE]

Muszel
Ty bys chcial na tego skladanego Maratona wsadzic i wozic 2 ciezkie lub 3 lekkie moto?
3 lekkie sie nie da, bo ma tylko opcje na 2 moto.
Wozic jedna ciezkie bedzie zle, bo bedzie bardzo nierowno rozlozony ciezar, bo z samego brzegu.
Najwiekszy Maraton wazy tyle samo, co ten Neptun.
A poniewaz jest skladany, to pewno bedzie jeszcze mniej sztywny i bardziej podatny na odkrztalcenia niz neptun.

Maraton fajna opcja na jedno moto, jak sie mieszka w bloku i raz na miesiac trzeba moto gdzies zawiesc .
Jak masz gdzie trzymac przyczepe, kawalek podworka, parkingu itp to nrptun bedzie duzo lepszy. Moja przyczepa stoi pod chmurka i sie jej nic kompletnie nie dzieje, jest cala w ocynku.
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2019, 11:04   #19
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,649
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 5 godz 14 min 48 s
Domyślnie

To nie ja chcę wsadzić na nią 3 motki, nie ja zakładałem ten wątek. Myślę o Marathon single jak już.
140-160 z tą przyczepą? Fak.
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2019, 14:51   #20
miecho


Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Kraków
Posty: 10
Motocykl: DR 800
miecho jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 1 godz 41 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
To nie ja chcę wsadzić na nią 3 motki, nie ja zakładałem ten wątek. Myślę o Marathon single jak już.
140-160 z tą przyczepą? Fak.
Jest homologowana do 140. Nietrudno o niej zapomnieć więc trzeba się pilnować. Ja sobie o niej przypomniałem maks przy 160
[IMG][/IMG]
__________________
DR 800 '97
miecho jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Porada - jaka przyczepka na moto/quady? mirkoslawski Inne tematy 17 26.05.2018 11:56
Enduro przyczepka do moto. AmberBamber Wszystko dla Afryki 48 27.04.2014 20:56
Przyczepka samochodowa na moto maher Inne tematy 14 29.12.2009 01:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.