Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.07.2020, 15:43   #801
Qter
 
Qter's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Reguły
Posty: 770
Motocykl: Husqvarna FE 350
Qter jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 13 min 17 s
Domyślnie

Trawa brązowieje czy robi się delikatnie różowa. Jak różowa to grzyb wchodzi z nadmiaru wody...

Pzdr

Qter
__________________
Pije bro i palę sziszę...
Qter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2020, 15:50   #802
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Cholera, to może faktycznie za mokro ma teraz bo rzuca u mnie żabami codziennie i to porządnie...
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2020, 23:11   #803
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 41 s
Domyślnie

Powoli zmierzamy do zakończenia tej odysei, pojawiły się pierwsze firanki, mamy je z odzysku po naszym pierwszym mieszkaniu (ono było drugie, ale pierwsze nasze, gdy nam się wydawało że jesteśmy bogaci)


Chinook doczekał aby się położyć w nowym miejscu


Jutro przywiozą kuchnie i sofę w końcu będzie można zrobić chleb i usiąść przed telewizorem, a następnie wsiąść w końcu na motocykl


Oczywiście sprawa okien czeka na rozwiązanie. Z rozpędu zamontowałem wszystkie karnisze i dopiero po chwili się zorientowałem że w kuchni może być problem, kupiłem za długie karnisze, szafki mogą się nie otwierrać
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2020, 15:44   #804
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
Miałem podobny problem z drogówka i jednak zaprosili na wstępne przesłuchanie. Po rozmowie, pan policjant stwierdził, że nie ma co opisywać w raporcie mojej wersji, bo i tak deklarowałem powtórzenie tego samego w sądzie. Uwierzyłem i wyszedłem nie chcąc dokładać komuś roboty. Finalnie sprawa odbyła się zaocznie bez rozpatrywania mojej wersji, bo przecież sąd jej nie otrzymał z policji.
Wyrok i nakaz zapłaty był o połowę niższy od deklarowanego wcześniej mandatu i bez punktów karnych (grozili utratą 8).
Choć sprawa była dla mnie "wałkiem" to zrezygnowałem i zapłaciłem orzeczone 150, bo myśl o czasie i wydeptanej ścieżce odwołania zniechęcała. Pozostał żal.
Prawdopodobnie chciał tylko poznać moje dowody na "wałek"
Ot, galant z pumą.
U mnie jak pisałem przesłuchanie się odbyło, panowie sami przyjechali mnie przesłuchać. Teraz mam w ręku wyrok sądu, oczywiście moje wyjaśnienia w sądzie się nie pojawiły ale panowie z drogówki uzyskali wyrok na 300PLN i 100 PLN kosztów sądowych, tylko w ich papierach wniosku do sądu i w sentencji wyroku stoi jak byk że prowadziłem samochód marki Dacia o numerze rejestracyjnym KR 7X13, tylko że to była Dacia jest prawdą. Nie będę pytał, tym razem w polskiej mowie, zapłacić czy nie? Chodzi raczej czy przyklepać błędy naszych bohaterów czy poprosić ich aby jednak się lepiej przyłożyli do wykonywanej pracy, za którą biorą wynagrodzenie.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2020, 14:04   #805
voxan69
 
voxan69's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 7 godz 59 min 52 s
Domyślnie

Wyrok jest nakazowy masz 7 dni na złożenie sprzeciwu. Odbędzie się rozprawa i w sądzie będziesz przesłuchany. W przypadku skazania będą dodatkowe koszta sądowe.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2020, 15:58   #806
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 626
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 18 godz 56 min 35 s
Domyślnie

Byłem w Twojej okolicy w zeszłym tyg i nawet nie wiem czy nie widziałem GS na Orlenie w środę jak na jarmark jechałem po żyłki i linki do kosiarek. Myślałem nawet wpaść i skosić u Cb C-360 z rotacyjną, bo sam ściąłem ponad 1,5 hektara, ale na koniec przez jakieś 40 minut w deszczu już jeździłem, a wieczorem wyjechać musiałem. 3 dni zeszło na kawałek przed domem, za i obok domu kosą ręczną, spalinową i dwoma kosiarkami oraz te 1,5 hektara Ursusem po "odzyskaniu" rotacyjnej od "sąsiada" ze Szczucina (i tak złamał 2 noże i 6msc w garażu u niego). Dobrze było poza plagami komarów "przy wale" nad Wisłą. Przypomniałem sobie klepanie i ostrzenie kosy, odzyskałem żonie mojego ŚP Chrzestnego kosiarkę rotacyjną, naprawiłem jej starą Hondę spalinową (dokładnie wymienilem linkę i filtr, bo Jerzy zamiast kupić nowy wsadził uciętą gąbkę do naczyń i naostrzyłem noże), ściąłem drzewa pod liniami WN i trochę motyką ogranąłem pole z ziemniakami z chwastów. Super wakacje jak za dawnych dziecięcych czasów! Męczarnia fizyczna, ale wypoczynek psyhiczny rewela
Żarcie prosto z krzaków i drzew i młode ziemniaki oraz podarek od "sąsiada", bo miał świniobicie WYPAS!
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20200716_100628.jpg (527.1 KB, 34 wyświetleń)
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2020, 16:18   #807
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Ładne filcy
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2020, 22:01   #808
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 626
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 18 godz 56 min 35 s
Domyślnie

"Promocyjne" oryginal Fagum ;-) :-D 100% guma :-):-) Służą jak kombinezon, już ponad 15lat! ;-)

Ostatnio edytowane przez majkowski1 : 21.07.2020 o 22:04 Powód: Emotki nie poszły, inny telefon w ręku ;)
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2020, 00:33   #809
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 41 s
Domyślnie

Było wpadać, kawa zawsze dostępna, z trawą jakoś się dogadujemy, w przeciwieństwie do komarów (staram się je ignorować). W domu końcówki i poprawki . To znaczy czekam na tą dużą poprawkę wywalenie okien, zamontowaliśmy też klimę, cholewcia teraz jest zimno. Dziś tylko poprawki wentylacja mechaniczna, dalszy ciąg kuchni i przyjechali przedstawiciele fabryki okien, teraz lepiej się zamykają. Przeprowadziłem pierwsze odkurzanie roombą, cholewcia jak to szło.
Z innych spraw, most prawie skończony, most będzie ale drogi dojazdowe to już inna bajka


Chciałem sobie zagrać jak należy, przywiozłem klocki, kolumny, ale zostawiłem w domu kable do połączenia wzmacniacz , cd. Dalej gra, całkiem nieźle, Robert 94, taki współczesny tranzystor o świetnym brzmieniu

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2020, 08:28   #810
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 626
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 18 godz 56 min 35 s
Domyślnie

Uda się jeszcze spotkać Porządek i muzyczka jest to bdb Sam muszę też za okna się wziąć, może zaraz jakiś wątek w sprawie porady założę, bo nie mam kogo poprosić o naprawę elektrycznych okien dachowych Velux Integra, a "kosę" mam z jedynym w CK serwisantem i nikt nie chce przyjechać... :/
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 18:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.