Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.07.2021, 09:21   #1041
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Jednym słowem pijemy i nie strzelamy sobie w żyłę. No ale na w ten sposób to moja wątroba odmówi współpracy i też nie dożyję. Argumenty moich dwóch sąsiadów po strzeleniu w żyłę są tyle samo warte co moich dziesięciu znajomych poszło do piachu z powodu nie brania w żyłę. Mam nawet takich znajomych którzy po nie braniu w żyłę prawie wylądowali w piachu i ten co pił zdecydował się jednak na branie w żyłę a jego matka i żona powiedziały nie, ale to był za każdym razem ich świadomy wybór. Jeżeli świadomie rozważam wzięcie w żyłę bo mi wątroba nie wytrzyma to jest to mój wybór po analizie za i przeciw. Mało tego jak już się zdecydowałem to nie zmieniam reguł w trakcie bo ktoś ma problem z nadwyżkami szczepionek i skraca okresy pomiędzy albo loterię urządza. Niestety podejrzewam że najgorsze jeszcze przed nami, bo jest dokładnie tak jak w zeszłym roku, poluzowanie na wakacje i śruba na ich koniec. Teraz będzie podobnie tylko bardziej złośliwie, wystarczy się rozejrzeć wokół siebie.
Od dawna też wiadomo że jak się daje w żyłę to można zejść z tego świata, przykładów jest mnóstwo a ludzie dalej dają sobie w żyłę.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2021, 09:41   #1042
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Ci z Bundestagu przekonali właśnie moich znajomych, aby na spotkaniu motocyklowym w knajpie cały czas nosić szmaty na pysku. Bo delta wirus jest jeszcze bardziej wściekły. I tak sobie siedzą w tych maskach, zaszczepieni i grzeczni, popijając pifko.
Consi, o ile w telewizji muwio że wirus zabójczy pieronsko, o tyle mówią że szczepionka jest na 10000proc. Bezpieczna. Tak więc te argumenty jeszcze bardziej się dupy nietrzymaja
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2021, 10:31   #1043
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Osobiście nie oglądam telewizji a zwłaszcza ich programów informacyjnych, ale wystarczy spojrzeć na obostrzenia w poszczególnych krajach i wyciągnąć wnioski. Nie będę też wchodził w dyskusję na temat szczepionek bo oraz zjadliowości wirusa, oby nas nie dotknął, niezależnie od tego jak jest zjadliwy, bo przecież każdy ma swój rozum i nie moja rola aby kogoś nakłaniać do mojej wizji świata. Jak napisałem wcześniej jest ona moja i jeżeli się mylę to na swój rachunek. Mimo wszystko nie oglądając się specjalnie na pierdolety, gdzie można wyjechac, jakie reguły i obostrzenia panują, mam zamiar wspólnie z żoną wybrać się gdzieś na wycieczkę. Zrobiłem to bez szczepionek i się udało to ze szczepionkami gorzej nie będzie. Na pewno nie będę się pytał na forum czy można i jakie zasady panują, to sobie znajdę sam, co najwyżej mogę później wrzucić informację jak było. No ale moje doświadczenie życiowe mówi że tak informacja może byc równie dobrze dezinformacją, bo to co się udało podczas naszego wyjazdu, niekoniecznie można przenieść na inny dzień inną zmianę na granicy, położenie księżyca względem słońca i miliony innych zmiennych. Podziwiam za to wiarę w nieomylność głoszonych tez, jak wolę się trzymać zasady inshallah, god will, jak bóg da, pożyjemy zobaczymy.
Zdrowia wszystkim życzę
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2021, 11:24   #1044
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,093
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 9 godz 7 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Majtasie, wyszczepieni lądują w piachu, nikt nie pokazuje tego, nie ma rur i aparatury, wywiadów, telewizji . Pożegnałem właśnie dwoch sąsiadów 65+ którzy po dwóch strzałach dożylnych poszli w piach. Chęć strzelania do żyły spadła o 90 proc we wsi

Podziwiam beztroske ludzi szczepionych. Są lepsze metody na samobojstwo

To się nie dziwię , ze poszli w piach jak im dali szczepionkę dożylnie
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2021, 16:12   #1045
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,236
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 17 godz 25 min 28 s
Domyślnie

Założyłem nowy wątek http://africatwin.pl/showthread.php?p=739374#post739374

Prośba o dyskutowanie, zadawanie pytań itp na tematy nie związane z podróżowaniem tam. Czy to taki problem utrzymać choć trochę porządku.
Żeby odczytać coś nowego na temat doświadczeń innych to musze przebrnąć przez kilka stron wypocin czy się szczepić czy nie. Ch.....j mnie to obchodzi czy ktoś myśli, że ziemia jest okrągła czy płaska, czy się szczepić czy nie. Nawet jak się dacie zaszczepić to i tak plasterek na ramie wam naklejają, żeby kamerę zasłonić. Mój się już ponad miesiąc trzyma.
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2021, 21:41   #1046
dzinks
 
dzinks's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 1,284
Motocykl: CRF1000L
dzinks jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 6 godz 20 min 42 s
Domyślnie

Z wczoraj:

Islandia - rejestracja na stronie https://visit.covid.is przed przylotem. Otrzymamy kod kreskowy na maila. Trzeba mieć przy sobie wygenerowany kod po przylocie na lotnisku.

Najprościej paszport szczepień. Jak nie to PCR.
dzinks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2021, 14:28   #1047
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 507
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 5 s
Domyślnie

Nowe wytyczne na Słowacji https://www.onet.pl/turystyka/onetpo...tzjyv,07640b54
jabolos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2021, 14:41   #1048
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 49 min 28 s
Domyślnie


Chyba nie warto rozpowszechniać informacji za pomocą portali dezinformujących.
Granice ze Słowacją, te mniejsze, już od dawna są pozastawiane zaporami betonowymi albo pryzmami żwiru.



To samo jest na granicy Słowacko - Węgierskiej. Czynne są tylko duże przejścia graniczne. Takie z kontrolą celną.
CF

__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2021, 00:52   #1049
krytek


Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Bochnia
Posty: 160
Motocykl: nie mam AT jeszcze
krytek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 18 godz 31 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CeloFan Zobacz post

Chyba nie warto rozpowszechniać informacji za pomocą portali dezinformujących.
Granice ze Słowacją, te mniejsze, już od dawna są pozastawiane zaporami betonowymi albo pryzmami żwiru.



To samo jest na granicy Słowacko - Węgierskiej. Czynne są tylko duże przejścia graniczne. Takie z kontrolą celną.
CF


Rozumiem ze da sie to przejechac gdzies poboczem ?
krytek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2021, 06:56   #1050
Yarro


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Białystok
Posty: 75
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Yarro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 13 godz 53 min 7 s
Domyślnie

Droga do Grecji, niestety samochodem ale z rodziną.

Granica ze Słowacją (Muszynianka) bez jakichkolwiek służb. Węgierska - policja z fotoradarem. Serbska (Roszke) bez kolejek i tylko paszporty. W Serbii na każdym parkingu przy autostradzie stała policja na światłach, z tego co wiem pilnowali turystów bo nasiliły się kradzieże. Macedońska - paszporty, pani poprosiła jeszcze o dowód rejestracyjny i zieloną kartę. Grecja - paszporty, choć za budką był stoliczek, a przy nim pani ubrana w pełny strój covidowy i dwoje turystów (chyba z autokaru) więc pewnie wyrywkowo testują jednak.

Paszporty covidowe miałem, test PCR młodej też, ale wszędzie podawałem tylko paszporty, nikt o covid nie zapytał. Turystów na miejscu bardzo mało.
Yarro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasz kolega Bartek vel. Kołek. Smutne wiesci. Fitsakis Kołek 6 29.06.2017 11:17
niestety przykre wieści Harnaś111 Inne tematy 2 02.09.2009 20:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.