Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.06.2014, 23:16   #21
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Sowizdrzał, istnieje coś takiego jak prawo miejscowe, od kiedy istnieją samorządy. Nie rozgryziesz tego w całości, patrząc wyłącznie ze szczebla krajowego.

Jedyne wyjście, by tworząc własne mapy, uwzględnić prawo miejscowe, A One jest równie zmienne jak krajowe.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2014, 13:24   #22
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 7 min 45 s
Domyślnie

czyli tak czy inaczej dupa z tyłu... też kiedyś próbowałem się za to zabrać... ale jak tylko doszedłem do ściany, odpuściłem... po prostu sie nie da, a nawet jak By Ci sie chciało i poświęciłbyś całą masę czasu na stworzenie takiej mapy.. z czasem i tak przestała by on być aktualna w coraz większym procencie...
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2014, 14:53   #23
ant6
 
ant6's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 34
Motocykl: TA XL600V
ant6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 19 godz 52 min 28 s
Domyślnie

może zabrzmi głupio, a jakby poprosić o pomoc takiego pana, który lubi drążyć temat do upadłego ...myślę o Januszu Weiss :-). Teraz chyba w jedynce pracuje i nadal dzwoni po różnych instytucjach i wpija się w temat
__________________
Nie jestem szalony ...interesuje mnie wolność

strach zapukał do drzwi, odwaga poszła otworzyć i nie zastała nikogo!
ant6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2014, 15:35   #24
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,362
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 8 godz 27 min 2 s
Domyślnie

Się tak nie śmiało zastanawiam - jest zapotrzebowanie rynku na wydawnictwo/opracowanie zawierające drogi gruntowe, szutrowe, kamieniste, leszowe, itd dopuszczone do ruchu. Żadne wydawnictwo nie chce się podjąć jego opracowania i na tym zarobić? Dostęp do informacji jest ustawowo zapewniony, więc może trzeba podrzucić pomysł zadać zapytanie firmom tym się specjalizującym.
Jeżeli to oftop to do kosza.
strobus1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2014, 15:36   #25
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 7 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ant6 Zobacz post
może zabrzmi głupio, a jakby poprosić o pomoc takiego pana, który lubi drążyć temat do upadłego ...myślę o Januszu Weiss :-). Teraz chyba w jedynce pracuje i nadal dzwoni po różnych instytucjach i wpija się w temat

można by.. sam jestem ciekaw do czego by doszedł.. do jakich wniosków..?
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2014, 11:47   #26
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie List do red. Jausza Weissa

Cytat:
Napisał ant6 Zobacz post
może zabrzmi głupio, a jakby poprosić o pomoc takiego pana, który lubi drążyć temat do upadłego ...
myślę o Januszu Weiss :-). Teraz chyba w jedynce pracuje i nadal dzwoni po różnych instytucjach i wpija się w temat
Z opóźnieniem, ale podejmuję chętnie temat. Proponuję treść listu do p.Redaktora mniej więcej taką (zgłaszajcie poprawki!
i w ogóle krzyczcie, jeśli coś nie teges). Zobaczcie np. czy dobrze nazwałem Ustawy i Urzędy? Czy dodać jeszcze jakieś
uwarunkowania lub postulaty?

KTO CHCIAŁBY podpisać taki list, nadsyłajcie na mój
imie nazwisko, miasto i e-mail (do uwiarygodnienia korespondencji elektronicznej powinno wystarczyć

ADMINIE/MODZIE - chyba nie mamy oporów aby zwrócić się pod szyldem FAT do p.Redaktorów (?)

Szanowny Panie Redaktorze

Zwracamy się do Pana jako przedstawiciele środowiska podróżników i turystów motocyklowych skupionych
od ponad 10 lat na internetowym Forum Africa Twin (FAT) i liczącym ponad 5 tys. użytkowników.
Nasze pasje realizujemy najchętniej z dala od cywilizacji i dróg utwardzonych; ten rodzaj aktywności
oraz jej pokrewne określa się także jako 4x4, enduro, adventure, itp. Ideą jest tu podróżowanie poza
głównymi szlakami, odkrywanie wartościowych zakątków naszej Ojczyzny i innych krajów świata oraz
aktywne spędzanie czasu na łonie przyrody.

Temat, którym pragniemy Pana zainteresować wynika głównie z naszej dbałości o przestrzeganie prawa
i poszanowanie środowiska w trakcie naszych wycieczek i podróży. Wielkim i nadal do końca nierozwiązanym
problemem jest dla nas planowanie legalnych tras przejazdu w atmosferze niezwykle niejasnych, przestarzałych
i nieuporządkowanych przepisów o ochronie przyrody, lasach itp. Główne przeszkody z jakimi się spotykamy to m. in.
- brak w polskim Prawie zapisu o wyraźnym i jednoznacznym oznakowaniu dróg, miejsc i obszarów, na które
wjazd pojazdem silnikowym jest zakazany i/lub karany (Ustawa o Lasach, Ustawa o Ochronie Przyrody); z punktu widzenia
kierowcy poszukująego skrótów lub podrzędnych szlaków, odróżnienie dróg publicznych od leśnych jest praktycznie niemożliwe (!)
- brak jednoznacznych informacji o legalnych drogach przejazdu przez lasy, parki krajobrazowe, obszary Natura 2000, itp.
- bardzo duża dowolność interpretacji pojęć takich jak ,,droga gruntowa'', ,,droga polna'', ,,obszar chroniony'', ,,droga dojazdowa''
i wielu innych, które decydować mogą o możliwości lub niemożliwości legalnego wjazdu na dany teren.
- nieprecyzyjne zasady zarządzania ww. terenami i drogami, jak np. uprawnienia organów kontrolujących, decyzje o czasowych
zamknięciach, do których przeciętny smiertelnik nie ma możliwości dotrzeć (ale musi ich przestrzegać), itp.

Opisane wyżej niejasności dotyczą - uwzględniając powierzchnie lasów, obszarów Natura 2000 i parków krajobrazowych
- powierzchni ponad 10 mln ha, czyli ok. 1/3 powierzchni naszego Kraju (!!)


Reasumując, pomimo powszechnego posługiwania się nowoczesnymi technologiami jak GPS, mapy cyfrowe, zdjęcia satelitarne
oraz bardzo dużego zaangażowania środowiska w bieżącą weryfikację statusu dróg i miejsc, np. w nadleśnictwach, nadal nie
jesteśmy w stanie swobodnie poruszać się po drogach nieutwardzonych, polnych, leśnych, itp. będąc jednocześnie w 100%-ch
pewnymi legalności tych przejazdów. Podkreślmy, iż to ,,niewchodzenie nikomu w szkodę'' jest dla nas podstawowym priorytetem.

Tę kuriozalną z punktu widzenia nowoczesnego Państwa sytuację można porównać jedynie do sytuacji kierowcy samochodu,
który planuje 200-kilometrową podróż po drogach asfaltowych, ale w jej trakcie nie ma do dsypozycji żadnych znaków drogowych,
słupków, drogowskazów ani zasad ruchu, natomiast jest odpowiedzialny i karany za złamanie każdego przepisu, który na tych drogach
obowiązuje. Szczególnie dotyczy to wjazdu na zamknięte odcinki dróg, czyli powszechna represja przy braku podstawowej edukacji.

Sarkastycznie można by dodać, iż rozwiązaniem tych problemów jest... nie jeździć w ogóle, ale czy na pewno o to chodzi w państwie prawa?

Panie Rdaktorze, jesteśmy przekonani, że Pańskie zainteresowanie tematem, a być może także i pomoc w zdobyciu interpretacji
prawnych ze strony Lasów Państwowych czy Urzędów Ochrony Środowiska, bedzie dla nas niezwykle wartościowa oraz że pomoże
zaprzeczyć negatywnemu stereotypowi ,,turysty na dwóch kółkach szkodzącemu przyrodzie''.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, iż do podjęcia tematu konieczna jest także jego aktualność i bardziej dogłębna analiza.
Chętnie udzielimy dodatkowych informacji pod adresem..... numerem telefonu....

Pozostajemy z szacunkiem
Turyści motocyklowi Forum Africa Twin
....
....
....


__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!

Ostatnio edytowane przez sowizdrzal : 06.06.2014 o 11:58
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2014, 12:13   #27
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,006
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 23 min 9 s
Domyślnie

Moje poparcie jest ja osobiscie nie widzę nic zlego
W promowaniu poprawnych zachowan jak i forum
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2014, 12:50   #28
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 7 min 45 s
Domyślnie

sowi... pomyśl czy nie podpiąć .do tego społeczności ADV XTZ, trampka i innych forów
wtedy można będzie mówić nie o 5 tys a o 10 czy nawet 15 tys użytkowników

mój podpis poszedł na PW
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2014, 13:06   #29
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 8 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Sarkastycznie można by dodać, iż rozwiązaniem tych problemów jest... nie jeździć w ogóle, ale czy na pewno o to chodzi w państwie prawa?
IMVHO to jest niepotrzebne.
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2014, 13:16   #30
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mygosia Zobacz post
IMVHO to jest niepotrzebne.
Właśnie tez się zastanawiałem. Z jednej strony nasladuje to trochę radiowy styl formułowania myśli
p.Red.Weissa, ale może być faktycznie negatywnie odebrane.

BTW: można liczyć na Twój ,,podpis''

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
pomyśl czy nie podpiąć do tego społeczności ADV XTZ, trampka i innych forów
wtedy można będzie mówić nie o 5 tys a o 10 czy nawet 15 tys użytkowników
Podpięłem (a także podepłem) na XTZ i ADV. Możemy dać także na orangepower.pl.

P.S. Na Transalpclub też już wisi.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!

Ostatnio edytowane przez sowizdrzal : 06.06.2014 o 15:38
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
lasy , legalny adv , legalny off , sytuacja prawna , zasady jazdy

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mile na kilometry czyli Anglik w Polsce JarekAT Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 15 23.04.2014 07:59
20-ty Międzynarodowy Zlot Transalpa w Polsce igi Imprezy forum AT i zloty ogólne 5 16.04.2014 21:55
Baja Design w Polsce ? Michal Inne tematy 1 08.03.2013 15:30
Śladów na legalny szwędacz po Bieszczadach potrzebuję King Of Snake Przygotowania do wyjazdów 4 18.07.2012 10:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.