Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka

Wszystko dla Afrykańczyka Ciuchy, buty, kaski, gogle, rękawiczki, kondomy, pokrowce, ochraniacze, zbroje i inne gadżety które chcesz opisać lub polecić

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.03.2012, 11:01   #11
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,293
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 19 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał marchewa9 Zobacz post
mam tez karte ICE ktora mam wsadzona w dowodzie rej tam sa wszystkie dane wpisane kogo poinformowac,grupa krwi,i ze wyrazam zgode na pobranie organow wrazie mojej smierci ale nie wiem czy to jest zgodne z prawem czy to wystarcz by sobie wzieli co tam jeszcze im sie przyda ze mnie.....
Idea ogólnie słuszna ale tak przez chwilę się zastanowiłem nad pewną kwestią.
Przykładowo ktoś tam ulega wypadkowi , stan ciężki , przyjezdża pogotowie i próbują ratować ....... jeden z nich znajduje kartkę z zapisem że mogą sobie brać organy.
W związku ze sporym zapotrzebowaniem na części zamienne powstaje pytanie czy nadal będą wtedy tak samo skutecznie reanimować czy stwierdzą że skoro mogą mieć parę części dla innego człowieka....... a jak wsiadł na motocykl to sam sobie jest winien.
Nie chcę wywoływać jakiś dyskusji ale jak życie pokazuje podejście lekarzy do motocyklistów (może po za kilkoma wyjątkami lub gdzie np ktoś trafił na lekarza który też jeździ ) nie jest najlepsze.
Po prostu tak sobie głośno myślę.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2012, 11:28   #12
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ja mam apteczkę (i warto pomyśleć o dobrze wysposażonej , a nie standardowej ze stacji tankowania za 60 PLN), rękawiczek dwie pary, koce dwa Jeszcze bym doradził sprawdzenie czy macie ustnik do sztucznego oddychania i zrezygnować z elastycznych bandaży na rzeczy codofixów - wygodniejsze, mniejsze, syzbicje sie stosije. Odpowiednio droższe niestety. Sporo na ten temat wie Krzysiek z SOFRu (który czasem sie i tu udziela - on wymyślił i prowadzi szkolenia przedmedyczne)

@ Dzieju - nie dawaj się proszę porwać fantazji ... Zgodnie z prawem zawsze można pobrać narząd. Ale ta kartka głównie ma pomóc bliskim zaakceptować ten fakt lub zwiększyć prawdopodobieństwo na ich zgodę
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2012, 11:35   #13
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,293
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 19 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Dzieju - nie dawaj się proszę porwać fantazji ... Zgodnie z prawem zawsze można pobrać narząd. Ale ta kartka głównie ma pomóc bliskim zaakceptować ten fakt lub zwiększyć prawdopodobieństwo na ich zgodę
Tak wiem , dlatego napisałem że jedynie przebiegła mi taka myśl
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2012, 11:46   #14
marchewa9


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Świdwin
Posty: 123
Motocykl: XTZ 750 ,RD07a
Przebieg: 33000
marchewa9 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 54 min 48 s
Domyślnie

TEZ mam zawsze apteczke i niestety kilka razy musiałem z niej korzystać...raz przy wypadku dwoch motocyklistów...jeden w drugiego wjechał przy 250 km/h...przykra sprawa...
marchewa9 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2012, 10:14   #15
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
W związku ze sporym zapotrzebowaniem na części zamienne powstaje pytanie czy nadal będą wtedy tak samo skutecznie reanimować czy stwierdzą że skoro mogą mieć parę części dla innego człowieka....... a jak wsiadł na motocykl to sam sobie jest winien.
Dzieju!! No proszę Cię...
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2012, 10:17   #16
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,293
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 19 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majki Zobacz post
Dzieju!! No proszę Cię...
No przecie napisałem że to było tylko zastanowienie, przecież nigdy nie masz pewności na kogo trafisz.
Tak było np z Elutką. Ale już zostawmy to.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2012, 11:13   #17
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

To przykre, ale codziennnie przekonuje sie coraz bardziej by NIE UFAC LUDZIOM. Taki jest swiat i nie dziwie sie ze Dzieju ma takie przemyslenia. Ludzie juz dawno przestali liczyc sie z innymi i jeszcze duzo brakuje wiekszosci do czlowieczenstwa.
Rozmawialem kiedys na ten temat z kilkoma ratownikami z ambulansu i strazy pozarnej u mnie w Irlandii. Zawsze w pierwszej kolejnosci szukaja w telefonie kontaktu pod nazwa Emergency i nie za bardzo kojaza ICE. Raczej w kolejnosci szukaja pod: Dom, Mama, Tata, Kochanie itd. Niemniej sama idea ICE sluszna.
Co do zawatrosci samej apteczki to raczej w 95 % jej zawartosc to pierdoly ktorymi nawet nie da sie wlasciwie opatrzyc skaleczonego paluszka. O ratowaniu skutecznum czujegos i naszego zdrowia i zycia nie wspomne. A najwieksza bolaczka zestawow jest to ze brakuje w nich takich podstawowych zeczy jak ustnik do sztucznego oddychania,
a rekawiczki jak juz sa to w najmiejszym rozmiarze a do tego zbyt delikatne i rozlatuja sie podczas zakladania.
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2012, 11:34   #18
Wojtek_K
 
Wojtek_K's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Łódź
Posty: 877
Motocykl: RD07a
Przebieg: rosnący
Wojtek_K jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 18 godz 43 min 17 s
Domyślnie

wystarczy maseczka jednorazowa dostępna w kazdej aptece /prawie/
__________________
...
piszę po polsku
(staram się)
Wojtek_K jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2014, 19:57   #19
Mat


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Mat jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 18 godz 51 min 26 s
Domyślnie

Odgrzewam kotleta.
W najnowszym Androidzie 4.4 ICE jest "wbudowane" w system.
Można wybrać kilka numerów i są dostępne zaraz po uruchomieniu, jeszcze przed wpisaniem PINu w telefon.
Co Wam po numerach w książce telefonicznej jeżeli nie można odblokować albo uruchomić telefonu...
A tu pomyśleli
__________________
Mat jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2014, 11:35   #20
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 14 min 53 s
Domyślnie

Jak już jesteśmy przy ICE.
Telefon w trakcie wypadku może zostać zniszczony- zwłaszcza na motocyklu. Skoro już chcemy mieć ICE- bądźmy konsekwentni- jest karta ICE, którą umieszcza się w portfelu bądź innym miejscu, łatwym do odszukania- np. dokumenty auta. Karta jest plastikowa- jak prawo jazdy- trudno ją zniszczyć, choć można zgubić. Są też opaski na rękę- i cała seria gadżetów w tym typie- wątek na forum mamy na ten temat oddzielny.
A jako ciekawostkę powiem Wam, że jak 14 lat pracuję w straży to mi się jeszcze nie trafiło korzystać z tego ICE.
Jeszcze jak telefony były "normalne" to czasem brałem aparat ofiary wypadku i po prostu szukałem w kontaktach "mama" albo "brat" itp. Teraz, w dobie, iPhonów itp, nie umiem takiego dziada nawet włączyć- nie mówiąc o szukaniu czegoś w meniu
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Logo naszego forum- proszę mi wysłać Kuba Inne tematy 33 09.07.2010 12:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.