Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.02.2013, 22:13   #201
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,898
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 29 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Thorgal77 Zobacz post
Każdy kto coś "dłubnął" w swoim zawiasie w motku wie jak trudno zrobić tak by to grało jakoś - tak jak napisałeś zgadzam się z tym że żeby dobrze dostroić zawias, trzeba dużo kasy, wiedzy, i doświadczenia.
Mam zamiar w tym roku wyjechać na zagraniczne szkolenie w zakresie serwisowania zawieszeń... czy mi sie to uda - nie wiem - kapuchy trzeba troche na to... ale gość ma renome "europejską", więc może sie opłaci.
Brałem udział w szkoleniach I i II stopnia w Andreani Grup , polecam , opłaci się na milion % . Nikt Ci tej wiedzy już nie odbierze i nie będziesz musiał siedzieć na forach po nocach w poszukiwaniu informacji jak serwisować , ustawić i regulować zawias , a potem i tak będzie do dupy .
Zdrowia .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2013, 22:16   #202
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał KubaPOZ Zobacz post
Tak 1mm to dużo czuć to w sporcie i jak ktoś w ogóle potrafi świadomie prowadzić maszynę i umie odczuć zmiany. Większość nie umie Tak samo 1mm czy 2mm wpuszczenia lag to sporo różnica. W motocyklu off road 1-2 mm SAGto dużo. Takie są fakty ciężko to wyjaśnić trzeba wsiąść i jechać odpowiednio prędko by zawias pracował Są amortyzatory które lepiej znoszą różnice sagu kiedyś słyszałem, że WP takie są PDS .
Są ludzie którzy mają OHLINSy pełen set i nigdy tego nikt im nie ustawi i im się wydaje, że jest ok tu ciężko coś na papierze pokazywać. Ustawienie maszyny ktoś tu pisał 1-2 kliki to dużo i nie powinno się więcej na raz zmieniać, zasada ta sama. SAG podaje producent i taki ma być. Zmian dokonuje się pod rodzaj nawierzchni / tor.

Pisze, że to duża ingerencja , a nie że 1mm jest niebezpieczny . Niebezpieczne jest grzebanie w starych amorach padakach i dorabanie na oko elementów kiwki

Jak nie czujesz to zmieniaj i o 3mm To nie jest tak że na polnej drodze poczujesz super różnicę Myślę, że wszystko zawiera się w wypowiedzi jeździło mi się nieźle mimo niesprawnego amorka z tyłu.. Kiedyś sie jeździło prawie bez amorów np sprężynki pod siedzeniem i też szło i cuda robili..

Thanks za wyczerpującą odpowiedź
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2013, 09:28   #203
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał KubaPOZ Zobacz post
Ustawienie maszyny ktoś tu pisał 1-2 kliki to dużo i nie powinno się więcej na raz zmieniać, zasada ta sama.
Wydaję mi się, że przesadzasz. Wg instrukcji KTMa zmiana ustawień tłumienia odbywa się co 5klików i teoretycznie powinno się zmieniać właśnie co 5 (można dostrajać pod konkretne potrzeby i po jednym). Różnica między skrajnymi zakresami (Comfort- Sport) to 10klików. Tylko szybkie tłumienie się ustawia w mniejszym zakresie (1 obrót śruby między sportem a comfortem).

Na torze, w czasie wyścigów, w sprzętach z telemetrią zapewne ustawienie 1mm, 1 klik może mieć znaczenie, ale dla amatorskiego jeżdżenia enduro nikt nie odczuje różnicy przy 1mm sagu czy jednym kliku tłumienia.

A co do niebezpieczności działań...jeżeli zmota jest wykonana z głową to nie sądzę, żeby była śmiercionośnym narzędziem. Sam mam pozmieniane chyba wszystkie wymiary/kąty jakie zaprojektował p. Honda (podwyższona, inny amor z przodu) i jakoś żyję, Afra prowadzi się całkiem dobrze (i na czarnym i w offie). Ale faktem jest to, że zabawa z zawieszeniem to trudna sztuka i dostrajanie (amatorskie) zajmuje sporo czasu. Nie wystarczy przeszczepić amora z innej zabawki...
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2015, 15:53   #204
SZEROKI10
 
SZEROKI10's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Rzeszów
Posty: 109
Motocykl: RD07
SZEROKI10 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 23 min 9 s
Domyślnie

I co taki ciekawy temat się urwał ?
SZEROKI10 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
regeneracje tylnego amora bartol Rama, zawieszenia, napęd 15 01.09.2012 18:27
Poszukuję amora tylnego do RD 03 Tatuś Wszystko dla Afryki 2 23.09.2011 18:38
Szukam tylnego amora. Lepi Rama, zawieszenia, napęd 9 02.09.2011 15:40
Demontaż tylnego amora. mrdracul Rama, zawieszenia, napęd 3 11.03.2011 13:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.