Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.11.2018, 18:44   #11
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Osobiście chyba wolałbym ciągnąć w grugą stronę koleją
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2018, 18:52   #12
Rojek
 
Rojek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: RLU
Posty: 890
Motocykl: RD04
Przebieg: niski;)
Rojek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 16 godz 47 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sylwek_76 Zobacz post
Rojek;
w Kazachstanie to i nawet ja z Elką jechałem ciapągiem. Ale transsyberyjska to coś inkszego.

Fihu, zapytaj strażaka. Nieczęsto tu bywa, ale coś wie. A gdybyś miał problem, daj znać, zaradzimy z tym kontaktem.
Fakt Skojarzyło mi się z Maurosso i jakoś tak bezwiednie napisałem
Rojek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2018, 19:47   #13
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mallory Zobacz post
Chyba niewiele wniosę do tematu, ale też się tym interesuję - mam pomysł na Mongolię (2019, 20120?), ale tak żeby uniknąć jazdy "fte i wefte" po tej samej drodze przez Rosję. Wtedy pojawia się oczywisty pomysł na trasę Moskwa-Irkuck koleją.
Wykonałem dwa telefony do polskich firm, które organizują wyjazdy koleją transsyberyjską... niestety w kwestii motocykli niewiele wiedzą - odesłały mnie gdzie indziej.
Znam też jednego fajnego gościa z Nowosybirska i zobaczę może on się czegoś dowie na miejscu...
W 2019 czerwiec - grupa z At leci samolotem pod Mongolie a Mirmil ciągnie zaprzegiem
motocykle. Ne trzeba koleją. Temat założony przez Emka w dziale podróży.Zerknij może Cię zainteresuje
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2018, 19:54   #14
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,158
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Dodam 5 groszy od siebie. Jeśli ktoś ma czas, by choć w jedną stronę zrobić trasę na kołach, to polecam zrobić powrót do domu, a pociągiem do Irkucka. Jadąc na zachód dnia nam przybywa i spokojnie można zrobić pod 1k km dziennie bez jakiegoś super zmęczenia. Sama droga przez Rosję dupy nie urywa, ale myślę, że raz (jeśli ktoś jeszcze nie jechał) warto to zrobić i jest też z tego jakaś satysfakcja.
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2018, 20:04   #15
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 38 min 38 s
Domyślnie

Popieram. Taki rodzaj easyrajderki., tylko klimaty nam blizsze kulturowo.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2018, 21:33   #16
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,418
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 11 godz 22 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
W 2019 czerwiec - grupa z At leci samolotem pod Mongolie a Mirmil ciągnie zaprzegiem
motocykle. Ne trzeba koleją. Temat założony przez Emka w dziale podróży.Zerknij może Cię zainteresuje
Dzięki, widziałem. Ale u mnie raczej 2020 chociaż jeszcze pewne nie jest. Do tego chcę mieć wyprawę moto-kolejową ... właśnie koleją transsyberyjską żeby się przejechać... fajnie to można połączyć z Mongolią.

Cytat:
Napisał Fihu Zobacz post
Osobiście chyba wolałbym ciągnąć w grugą stronę koleją
Cytat:
Napisał sebol Zobacz post
Dodam 5 groszy od siebie. Jeśli ktoś ma czas, by choć w jedną stronę zrobić trasę na kołach, to polecam zrobić powrót do domu, a pociągiem do Irkucka. Jadąc na zachód dnia nam przybywa i spokojnie można zrobić pod 1k km dziennie bez jakiegoś super zmęczenia.
Fihu właśnie. Z dwóch powodów wolę jechać w tamtą stronę koleją. Jeden z powodów to ten co podał Sebol (jest to faktycznie odczuwalne) a drugi powód jest organizacyjny. Jakby nie patrzeć jest problem z Koleją TransSib i motocyklami więc wolałbym najpierw zaklepać wszystko i w miarę przewidywalnie zajechać do Moskwy a potem wysiąść w Irkucku i reszta zależałaby ode mnie - Bajkał, Mongolia i powrót, który może się skomplikować, ale mnie nie będą cisnęły terminy kolei już. Ciężko chyba będzie zorganizować z góry wszystko tak, że uda się wyliczyć jak długo pojadę do Mongolii, ile tam spędzę, czy coś się nie wydarzy... i albo będzie się w niedoczasie co do terminu odjazdu, albo będzie mnóstwo dni zapasu.
Gdybym chciał wracać koleją, to wybrałbym opcję "na pałę" jadę tam bez żadnego bukowania biletów itd...itp... a po dojeździe próbuję załatwić...jak się nie uda na rozsądnych warunkach to na moto i powrót na kółkach (gdzieś czytałem relację, że właśnie się nie udało i jeden na kółkach wracał).
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2018, 22:59   #17
davidoff24


Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Garwolin
Posty: 88
Motocykl: KTM 990 Adventure LC8
davidoff24 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 48 min 51 s
Domyślnie

Mallory jedziesz sam czy zabierasz kogos chetnego.. I ile liczysz czasu na podróż.. Choć podobno szczęśliwi czasu ni liczą...
davidoff24 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2018, 08:27   #18
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,418
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 11 godz 22 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał davidoff24 Zobacz post
Mallory jedziesz sam czy zabierasz kogos chetnego.. I ile liczysz czasu na podróż.. Choć podobno szczęśliwi czasu ni liczą...
Na razie grupy zorganizowanej brak bo to ciągle pomysł. Czasu - tu już kilka pomysłów miałem w zależności od opcji w Mongolii - ale raczej będzie dłuuugooo i wiza zwykła miesięczna rosyjska może nie wystarczyć.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2018, 09:24   #19
pawel_kielce
 
pawel_kielce's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Kielce
Posty: 47
Motocykl: nie mam AT jeszcze
pawel_kielce jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 28 min 28 s
Domyślnie

W tamtym roku w sierpniu rozpytywałem nieco jadąc transsybem. W pociągu (prowadnik) mówił że w składzie pasażerskim absolutnie, ale składem towarowym ale owszem, a najlepiej bym się do naczalstwa kolei udał. Duża centrala kolei (dla całego regionu) znajduje się w Irkucku. Miałem trochę czasu - poszedłem. Zdziwieni mocno że sam pytam...a nie kombinuję przez miejscowych. Z tego co się wtedy dowiedziałem w kolejach - mnie interesowało dowiezienie motocykla do Chabarowska, powrót na kołach - składem towarowym jak najbardziej jest to możliwe. Tyle że wyraźnie zniechęcali mnie do próby samodzielnego załatwiania. Taka zwykła gadka o masie dokumentów, trudnościach itp. Kwota o której była rozmowa to ok 600-700$ - ale "może coś nieoczekiwanie dojść jeśli czegoś zabraknie". Przy okazji wskazano ludzi którzy się tym zajmują. Nie pytałem, już mi się czas kończył.
Myślę że technicznie, nie będzie problemu z nadaniem moto z Moskwy, kwestia kosztów...

A...pytałem o paczkę (moto) 200 kg.

Ostatnio edytowane przez pawel_kielce : 02.11.2018 o 09:33
pawel_kielce jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2018, 09:42   #20
ktm


Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 91
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ktm jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 4 godz 24 min 5 s
Domyślnie

Jest jeszcze jeden człowiek , który może pomóc. Kiedyś udzielał się na forum, teraz komercyjnie zajmuje się organizacją syberyjskich wycieczek.
https://www.irkuck.pl/kontakt
ktm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motocykl AWD Boski-Kolasek Inne tematy 7 16.08.2012 00:16
Motocykl z USA wojtekm72 Inne tematy 5 01.04.2009 22:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.