Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.03.2024, 20:51   #31
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,419
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 9 godz 41 min 26 s
Domyślnie

Ja tak sobie myślę, że musi być jakiś powód, że nie chcą nam dać 150 kg motocykla z taką mocą i wyposażeniem. Może dzisiaj się po prostu nie da tego zrobić w dających się wyobrazić pieniądzach, bez używania karbonowych ram czy czegoś podobnego.
Bo nie bardzo wierzę, że my chcemy 150 kg, a producenci z projektantami pracującymi równolegle w księgowości, uparcie podnoszą sobie koszty produkcji i dorzucają nam na złość dodatkowe 50 kg żelastwa, chociaż mogliby tego nie zrobić.
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2024, 22:26   #32
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Racja. 175 na sucho. Cieżkawy dość.
macie rację, faktycznie... pewnie dałoby się z tego zejść na produkcji ale pociągnie to koszty do przodu, tak jak piszecie droższe i lżejsze materiały itd...
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2024, 07:53   #33
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Po prostu naród ma parcie na ciężkie mastodonty o looku Rally więc i tak kupi i tak. Z asfaltu zjedzie 1 na 100 jak w przypadku CRF a na czarnym ta masa przeszkadzać za bardzo nie będzie. Z innej beczki czytałem że w UK sa problemy z ubezpieczeniem chińskich pojazdów lub stawki są zaporowe bo części nie ma lub czas oczekiwania jest kosmicznie długi. Nie wiem ile w tym prawdy.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2024, 09:19   #34
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,324
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 20 godz 4 min 13 s
Domyślnie

Czekam na to kove, ma być w połowie kwietnia w salonie. Dzwoniłem, pytałem ich, no jakaś sztuka do oglądania to będzie, ale jazd zapewnie nie. Już tyle sztuk mają zaliczkowane że po co im dawać sztukę na testy. Ludzie już kupili kota w worku. Nie wiadomo jak to jest zmontowane, jak jeździ, co z serwisem, kosztami, gwarancją, ale już te co płyną jako pierwsze są w zasadzie kupione.
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2024, 09:24   #35
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał teddy-boy Zobacz post
Czekam na to kove, ma być w połowie kwietnia w salonie. Dzwoniłem, pytałem ich, no jakaś sztuka do oglądania to będzie, ale jazd zapewnie nie. Już tyle sztuk mają zaliczkowane że po co im dawać sztukę na testy. Ludzie już kupili kota w worku. Nie wiadomo jak to jest zmontowane, jak jeździ, co z serwisem, kosztami, gwarancją, ale już te co płyną jako pierwsze są w zasadzie kupione.
podobnie jest z CFMOTO... C.C.C.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2024, 09:47   #36
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał teddy-boy Zobacz post
Czekam na to kove, ma być w połowie kwietnia w salonie. Dzwoniłem, pytałem ich, no jakaś sztuka do oglądania to będzie, ale jazd zapewnie nie. Już tyle sztuk mają zaliczkowane że po co im dawać sztukę na testy. Ludzie już kupili kota w worku. Nie wiadomo jak to jest zmontowane, jak jeździ, co z serwisem, kosztami, gwarancją, ale już te co płyną jako pierwsze są w zasadzie kupione.
To akurat wiadomo. Sporo testów w necie już wisi.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2024, 10:15   #37
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 32 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Z innej beczki czytałem że w UK sa problemy z ubezpieczeniem chińskich pojazdów lub stawki są zaporowe bo części nie ma lub czas oczekiwania jest kosmicznie długi. Nie wiem ile w tym prawdy.
Bywają takie problemy z nowymi / nieznanymi pojazdami czy ich wersjami dopóki nie pojawią się one w bazie danych ubezpieczyciela. Więc jak jakiegoś CF Moto czy Kove nie ma w database to go nie ubezpieczysz. Więc pierwszy krok w UK to sprawdzenie w którego ubezpieczyciela i za ile to będzie a dopiero drugi to kupowanie pojazdu. Stawki też bywają zaporowe, ale nie chodzi tutaj wyłącznie o chińskie moto czy samochody, choć powiązane jest z naprawą lub czekaniem na części. Wygląda na to, że koszty ubezpieczenia podwyższają nie same koszty napraw, a raczej koszty wynajmu pojazdu zastępczego. Poniżej kilka cytatów z grupy Honda Africa Twin - UK Owners na FB:

Cytat:
It's all down to claims companies nothing to do with uninsured drivers iv had 2 small none fault claims one of them was a driver hit my parked bike minor damage off front wheel and mudguard replaced with wheel bearing costing about £1500 how ever my loan no sorry hire bikes charges to the third party's insurer for 3half months was £39k yes £39000 FFS
Cytat:
My brother is a mechanic & his garage only deals with insurance claims & this is how it goes…
Smart car, value of £6k, it’s been waiting for a part for 9 months… the garage told the insurance company that the part is on back order at the very beginning but the insurance decided to pay out £26k in hire car charges before deciding to write the car off & give the owner £6k.
3 cars in his garage amount to £72k in hire car charges due to waiting for parts… this is why a lot of insurance goes up.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2024, 20:53   #38
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,385
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 39 min 0
Domyślnie

moj rekord w Hondzie na w sumie banalne rzeczy: sierpien-marzec. ostatecznie zrezygnowalem z zamowienia i zalozylismy uzywki w dobrym stanie. realnie rzadko sie tak dzieje, zeby dostawca dotrzymal deklarowanego terminu 9-13 dni. teraz kupowalem sporo kawalkow do Suzuki i z 13 dni zrobil sie miesiac. do XRV kawałki z 13 dni zamienily sie w trzy miesiace, wiec jak takie chinskie wynalazki nawet stron z OEM-ami nie maja a jak maja to 90% asortymentu jest 'niedostepna' to ja tym bardziej podziekuje. za rok, dwa firma sie zwinie i szukaj wiatru w polu. poziom trzyma tylko BMW - maja wszystko nawet do starych rumpli i wysylka idzie sprawnie.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2024, 21:35   #39
Vlad Palinka
 
Vlad Palinka's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Krosno, Bukowiec
Posty: 66
Motocykl: XT660Z Tenere
Vlad Palinka jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 17 godz 27 min 19 s
Domyślnie

Oglądałem osobiście ten moto w sobotę w Budapeszcie. Dla mnie wykonanie dobre, wszystko co ma mieć , posiada, waga fizycznie niezła, pozycja jak na moje 194cm tez dobra, ale musowo kanapa wyżej, ale patrząc na jej kształt jest gdzie dołożyć gąbki. Opony to jakaś kopia STR, wydech jak w T7... do poprawy. Kusi mnie zamienić 250l na ten moto..
__________________
..przed siebie..
Vlad Palinka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2024, 22:03   #40
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,419
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 9 godz 41 min 26 s
Domyślnie

Jest podobno do niego akcesoryjna wysoka kanapa na 870mm.
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.