Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.01.2018, 12:39   #1
enduromaniak
 
enduromaniak's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Kraków
Posty: 65
Motocykl: nie mam AT jeszcze
enduromaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 48 min 32 s
Domyślnie Tunezja na lekko IV.2018 szukam chętnych

Propozycja wyjazdu na 15 dni (od 10.04.2018 do 24.04.2018). W tym pustynny trening zapoznawczy i 5 dni jazdy przez ocean piachu czyli Grand Erg Oriental.

Oferta dla osób dysponujących własnym transportem (lekkie motocykle typu hard-enduro <150kg; pod dobrym zawodnikiem może być cięższy singiel typu 690,701, ect; samochody 4x4).

Poziom trudności porównywalny z górskim off-roadem.

Obowiązkowy przewodnik z pickupem przez 5 dni wiezie przez pustynię rzeczy motocyklistów. Koszt przewodnika:150E/dzień- do podziału na wszystkich uczestników.

Orientacyjny całkowity koszt wyprawy skalkulowany przy dwóch osobach w samochodzie typu Toyota Hilux (+ moto na pace) wynosi 3500zł od osoby (+/- 10%).

Bilety promowe w promocji do 15.01.2018.

Więcej info:
Tomek 602137570
tomaszlorek@yahoo.pl
https://www.facebook.com/enduro.flow/
http://www.globerider.pl/

P.S. Tak było w listopadzie. Widoki i wrażenia gwarantowane:
https://youtu.be/LKmaEWgg0Zc

Ostatnio edytowane przez enduromaniak : 03.01.2018 o 13:05
enduromaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 18:21   #2
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,901
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 49 min 18 s
Domyślnie

Słabo to wygląda : https://www.news24.com/Africa/News/a...nisia-20180111
Dwa lata temu zaczęło się w Tozeur od małych protestów ludzi nie mających środków do życia a zakończyło trupami i spaleniem większości hoteli, pensjonatów, supermarketów.
Obecnie większość uważa że demokracja na nic się nie przydała jak do gara nie ma co włożyć, bezrobocie sięga 42 % i wszyscy chcieli by uciec, turystyka już nigdy nie wróci do tego co było kiedyś...........
Dziś dostałem mejla od zaprzyjaźnionego przewodnika w którym pisze ze zostało wstrzymane ponownie wydawanie pozwoleń, istnieją poważne obawy o bezpieczeństwo, kilka tys. zjebów walczących w szeregach is wraca do kraju. Szacują ze może ich być ponad 5 tys. Tunezyjczycy to drudzy po Marokańczykach pod względem liczebności walczących w is. Mogą wkręcić się w protesty.
Przed świętami tunezyjskie służby udaremniły próbę zamachu, bus wyładowany materiałami wybuchowymi chciał wjechać na prom relacji Tunis Genova.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 18:29   #3
enduromaniak
 
enduromaniak's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Kraków
Posty: 65
Motocykl: nie mam AT jeszcze
enduromaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 48 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Słabo to wygląda : https://www.news24.com/Africa/News/a...nisia-20180111
Dwa lata temu zaczęło się w Tozeur od małych protestów ludzi nie mających środków do życia a zakończyło trupami i spaleniem większości hoteli, pensjonatów, supermarketów.
Obecnie większość uważa że demokracja na nic się nie przydała jak do gara nie ma co włożyć, bezrobocie sięga 42 % i wszyscy chcieli by uciec, turystyka już nigdy nie wróci do tego co było kiedyś...........
Dziś dostałem mejla od zaprzyjaźnionego przewodnika w którym pisze ze zostało wstrzymane ponownie wydawanie pozwoleń, istnieją poważne obawy o bezpieczeństwo, kilka tys. zjebów walczących w szeregach is wraca do kraju. Szacują ze może ich być ponad 5 tys. Tunezyjczycy to drudzy po Marokańczykach pod względem liczebności walczących w is. Mogą wkręcić się w protesty.
Przed świętami tunezyjskie służby udaremniły próbę zamachu, bus wyładowany materiałami wybuchowymi chciał wjechać na prom relacji Tunis Genova.
Dzięki za info.
enduromaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 19:25   #4
enduromaniak
 
enduromaniak's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Kraków
Posty: 65
Motocykl: nie mam AT jeszcze
enduromaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 48 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Przed świętami tunezyjskie służby udaremniły próbę zamachu, bus wyładowany materiałami wybuchowymi chciał wjechać na prom relacji Tunis Genova.
Czy wiesz coś więcej na ten temat? Gdzie można o tym przeczytać?
enduromaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2018, 08:54   #5
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,901
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 49 min 18 s
Domyślnie

Nie sądzę że znajdziesz jakieś info o takich akcjach w necie. Napisał mi o tym Habib, od zawsze te zjeby chcieli zatopić taki liniowy prom, choć obecnie nie ma to wielkiego sensu bo z białasów prawie nikt już nie pływa. Dwa lata temu byliśmy prawie w środku akcji jak na pograniczu tunezyjsko libijskim wjechało kilka terenówek z Libii i zastrzelili kilkanascie przypadkowych osób w wiosce nie opodal Az Zahibat. Kilka dni później zamordowali 4 pracowników przepompowni ropy.
Ps. Pytałeś w innym temacie o El Borma, zapewne wiesz że miejscowość ta leży w strefie wyłączonej z ruchu turystycznego, wiec oficjalnie nie możesz tam jechać.
Powodzenia i życzę aby wyjazd doszedł do skutku.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2018, 19:31   #6
enduromaniak
 
enduromaniak's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Kraków
Posty: 65
Motocykl: nie mam AT jeszcze
enduromaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 48 min 32 s
Domyślnie

Adagiio: jeśli chodzi o pozwolenia na pustynię to dwa źródła zapewniły mnie wczoraj, że wciąż są wydawane.

Wiem, że do El Borma nie można jechać, więc byłem ciekawy gdy przeczytałem, że się tam wybierasz.
enduromaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2018, 10:40   #7
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,901
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 49 min 18 s
Domyślnie

Jeśli takie przekazali ci informacje to zapewne nie mają obaw, choć miej na uwadze że z dnia na dzień mogą wstrzymać wszystko, nawet jak będziesz już w drodze. Odbiłem się w 14 roku od granicy algierskiej bo akurat coś dupło i nie pozwolili nam wjechać, cały plan i przygotowania poszły w piździec.
Byłem w El Borma kilka razy, jadąc od Douz przez park do Ksar Ghilane a następnie na południe są najładniejsze wymagające wydmy po jakich jeździłem w Tunezji. Jest też stosunkowo blisko droga serwisowa przepompowni ropy i w razie “w” łatwo można się ewakuować, kiedyś to była kultowa trasa i przyjeżdżało masę ekip żeby ją przejechać, bardzo fajne czasy.
To co obecnie jest otwarte dla ruchu turystycznego poniżej Douz, jak po raz pierwszy będziesz w tamtych regionach jeździł też jest fajne, biwaki na pustyni po środku niczego, ciepłe jeziorka otoczone wydmami .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2018, 21:39   #8
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Moja kobieta jest z Tunezji i na biezaco jest na lini z tubylcami.Sama pochodz z Mahdia.Mowi krotko .Dajcie sobie spokoj.Szczegolnie z polodniem.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 20:41   #9
enduromaniak
 
enduromaniak's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Kraków
Posty: 65
Motocykl: nie mam AT jeszcze
enduromaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 48 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Jeśli takie przekazali ci informacje to zapewne nie mają obaw, choć miej na uwadze że z dnia na dzień mogą wstrzymać wszystko, nawet jak będziesz już w drodze. Odbiłem się w 14 roku od granicy algierskiej bo akurat coś dupło i nie pozwolili nam wjechać, cały plan i przygotowania poszły w piździec.
Byłem w El Borma kilka razy, jadąc od Douz przez park do Ksar Ghilane a następnie na południe są najładniejsze wymagające wydmy po jakich jeździłem w Tunezji. Jest też stosunkowo blisko droga serwisowa przepompowni ropy i w razie “w” łatwo można się ewakuować, kiedyś to była kultowa trasa i przyjeżdżało masę ekip żeby ją przejechać, bardzo fajne czasy.
To co obecnie jest otwarte dla ruchu turystycznego poniżej Douz, jak po raz pierwszy będziesz w tamtych regionach jeździł też jest fajne, biwaki na pustyni po środku niczego, ciepłe jeziorka otoczone wydmami .
Też się odbiłem od Algierii - w 2011 nie dostaliśmy wiz i dlatego zdecydowaliśmy się na plan "b" czyli Mauretanię. Na początku zeszłego roku w końcu się udało wjechać do Algierii

Na pd od Douz jeździłem w listopadzie 2017 i tak mi się spodobało, że chcę to powtórzyć. W trójkącie El Fauoar- Lac Erreched- Ksar Ghiliane jest naprawdę gdzie pojeździć. Nasz przewodnik powiedział jednak, że jazda na pd od Lac Erreched nie jest możliwa.
enduromaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2018, 00:18   #10
enduromaniak
 
enduromaniak's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Kraków
Posty: 65
Motocykl: nie mam AT jeszcze
enduromaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 48 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Moja kobieta jest z Tunezji i na biezaco jest na lini z tubylcami.Sama pochodz z Mahdia.Mowi krotko .Dajcie sobie spokoj.Szczegolnie z polodniem.
Dzięki za info.
W Douz podobno spokój. Znajoma francuzka, która żyje w Tunezji od 20 lat mówi, że to przez inflacje z początku roku. Na pd od Lac Erreched i tak nie będziemy jechać.

Bilety na prom mamy już kupione. Będziemy patrzeć jak się sytuacja rozwinie.
enduromaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Maroko 17-26.03.2018 szukam chętnych HarryLey4x4 Umawianie i propozycje wyjazdów 3 04.12.2017 15:25
Ararat pod koniec września---szukam chętnych wrubel Umawianie i propozycje wyjazdów 5 12.07.2012 18:18
Szukam Chętnych Na Wyjazd We Wrzesniu joker Umawianie i propozycje wyjazdów 103 04.09.2009 22:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.