Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.02.2010, 23:57   #41
LukaSS
 
LukaSS's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Biała Podl./Warszawa
Posty: 368
Motocykl: Afryka? Nie, dziękuję. ;)
Przebieg: 60000
LukaSS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 37 min 9 s
Domyślnie

A jak ją wyżarzysz dodatkowo w babcinym piecu to będzie mieciutka i lepiej niż silikon uszczelni połączenie

Panowie, mam prośbę, może ktoś ma linki do kart produktów (specyfikacji np. lepkości w 40 i 100 st C) różnych Motuli motocyklowych?
__________________
Yamaha XTZ 800 Super Tenere
LukaSS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2010, 23:58   #42
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Na FM, dział mechanika, temat założony przez Wujka.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2010, 11:28   #43
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

http://www.mototec.pl/oferta/oleje.php

tu masz podstawowe info.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2010, 11:38   #44
LukaSS
 
LukaSS's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Biała Podl./Warszawa
Posty: 368
Motocykl: Afryka? Nie, dziękuję. ;)
Przebieg: 60000
LukaSS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 37 min 9 s
Domyślnie

Dziękuję Wieczny i Rambo - pomogło i podpowiedziało i dzięki temu znalazłem jeszcze więcej info ciekawszego:

http://www.boove.se/files/c4ca4238a0_TDS_Mc_range.pdf - chyba wszystkie oleje Motula
__________________
Yamaha XTZ 800 Super Tenere
LukaSS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2010, 23:04   #45
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,672
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 21 godz 50 min 11 s
Domyślnie

To ja mam pytanie. Nie do końca motocyklowe ale może jak się wiedzący wypowiedzą, to poznamy ogólne prawdy dotyczące olejów.

Kupiłem sobie Nysana Primera z 99r (temat nys był poruszany na początku wątku). Przyszła pora na zmianę oliwy. Zacząłem czytać w necie co mądrzejsze wypociny i trafiłem na coś takiego:

http://p12.neostrada.pl/oleje.pdf

Brzmi mądrze ale podchodzę z dystansem, bo ostatnio wielki guru z Castrola sugerował nie zmieniać oleju w ogóle

W każdym razie moja fura miała zalany genialny olej firmy W5 supertec 5w40. Brzmi nieźle, szczególnie że na opakowaniu jest dużo norm i dopuszczeń tego oleju. zrobiłem foto ale wyszło słabo. M. in. były tam dopuszczenia Porsche itp. Brzmi nieźle do chwili kiedy przeczytałem na dole "sklepy spożywcze Lidl"

No i nie wiem już jak to jest i co lać. Z tekstu w linku wynika że LM 5W40. Wszystko fajnie ale olej kosztuje około 160 zeta za 5l (max zniżki w IC). Czy warto lać wypasiony olej do padaki jaką jest Primera 1,6 w gazie (silnik nie bierze oleju i generalnie daje radę ale nie przyspiesza jak Afri więc pisze że padaka ).

Czy nie jest przypadkiem tak, że wystarczy lać olej z Lidla i będzie git?!
Co byśta zalaly na moim miejscu?

Ostatnio edytowane przez Poncki : 06.12.2010 o 23:13
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2010, 23:32   #46
randal 76
 
randal 76's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1,015
Motocykl: nie mam AT jeszcze
randal 76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 10 godz 4 min 32 s
Domyślnie

te test http://www.lnengineering.com/oiltest.pdf potwierdza różnice w cenie i jakości ,olej z lidla jest zaprezentowany na samym dole
randal 76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2011, 00:01   #47
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie

Panowie. A wie kto co o shellu advance ultra? syntetyk? Tabelki tu na forum znalazłem ale trochę magia, a poza tym doświadczenie przed teorią... Mogę go po taniości kupić ale wolę się upewnić bo cena nie zawsze czyni cuda. Alternatywą jest motorex. Cyklop ma najechane kole 90k (chyba że 190) ale u mnie to pierwsza wymiana. Shell jest dostępny w 10w40 i 15w50 więc jeszcze pytanie który lepiej zrobi? Przejechałem jakieś 1500 (tyle zdążyłem...) i dolewać nie musiałem, aczkolwiek poprzedni właściciel uprzedzał że z 2 setki na 1000 oleju potrafi spalić jak mu się ostrzej...
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2011, 08:15   #48
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,756
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 14 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rob Zobacz post
Panowie. A wie kto co o shellu advance ultra? syntetyk? Tabelki tu na forum znalazłem ale trochę magia, a poza tym doświadczenie przed teorią... Mogę go po taniości kupić ale wolę się upewnić bo cena nie zawsze czyni cuda. Alternatywą jest motorex. Cyklop ma najechane kole 90k (chyba że 190) ale u mnie to pierwsza wymiana. Shell jest dostępny w 10w40 i 15w50 więc jeszcze pytanie który lepiej zrobi? Przejechałem jakieś 1500 (tyle zdążyłem...) i dolewać nie musiałem, aczkolwiek poprzedni właściciel uprzedzał że z 2 setki na 1000 oleju potrafi spalić jak mu się ostrzej...
Ja lałem cały czas Motula 15W50 ale półsyntetyk - nie wiem czy dobry pomysł do 03 wlewać full - ma ona swój przebieg i nagar w silniku - zeby ci tego nie wypłukało na syntetyku i dopiero może wtedy zacząć brać olej .
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2011, 10:18   #49
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,351
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 2 min 14 s
Domyślnie

Są maniacy lania kranówki w postaci pełnych syntetyków , co kto lubi ale skoro niektórym już po skromnych stuparudzesięciu tys.km silniki podupadły to może jednak nie jest to dobry pomysł.
Technologia dwaniejsza obliczyła konstrukcje na dany typ oleju , przewidziała ciśnienie wydajność pompy i generalnie całą magistralę olejową z tym co ona smaruje.
Jeśli producent napisał że ma być taki a nie inny to czasem nie rozumiem dylematów i ciągłych pytań a czy mogę ....taki ...lub taki....?
Obecnie jakość olejów się znacznie poprawiła i np obecny półsyntetyk jest lepszy od dawnego i to jest plus który w zupełności wystarczy nie widzę potrzeby lania cudownych olejów tam gdzie ich nie przewidziano.
To nie ich "jakość" się przekłada bezpośrednio na żywotność ale bardziej np częstotliwość jego wymian.
Oczywiście każdy ma swoje zdanie mi moje działa od 33lat jazdy i przy nim pozostanę.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2011, 11:45   #50
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie

A sie pytałem o shell'a Przy olejach narosło bardzo dużo magii i nie ma jednoznacznej wykładni która powie ZAPRAWDĘ POWIADAM CI DOBRE TO JEST. Stąd tyle pytań... Czytałem już że olej syntetyczny do innych to siuśki (tak na oko) ale w 20 stopniach, przy 40 się wyrównuje a przy 100 inne to woda a syntetyk dalej trzyma parametry. Że niby bardziej stabilny i lepiej smaruje na zimnym. Chyba trochu logiki w tym jest. Nie wiem czy to zaklinanie rzeczywistości czy nie - pierwsze moto to chce dla niego jak najlepiej... Ale zagłaskać na śmierć też można. Co do wypłukiwania syfu - tak patrzę na tabelkę i liczbę zasadową to mają nie wiele mniejszą półsyntetyki więc ocb?
Tabelkę wcześniej przeglądałem ale nie zawiele docierało - dopiero teraz zahaczyłem o opis... A i jeszcze jedno pytanie - czy ten shell to naprawdę full syntetyk a nie tylko jakieś myki marketingowe? Bo zakresami to tyłka nie urywa?
Nie wiem, nie znam się więc pytam. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Olej silnikowy ltd454 Regularne czynności serwisowe 222 15.05.2022 20:56
Olej do scottoiler'a - jaki? hans Wszystko dla Afryki 20 19.11.2012 12:49
Jaki olej wybrać na dolewkę??? JarekAT Silnik, sprzęgło, skrzynia 33 25.10.2012 18:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.